Skocz do zawartości
Elder86

INFO myPhone Infinity II LTE - Minirecenzja

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co się może nie podobać, patelnia jest fajna, ładnie wygląda, metalowa obudowa na obwodzie polepsza estetykę i wrażenie solidności.

Klawisze funkcyjne są poza wyświetlaczem, extra, szkoda że nie są podświetlane.

Klawisza spustu migawki brak, może to też dobrze.

Czujnik naświetlania działa idealnie, bo np w G3 jest do bani.

Kamera przód i tył bardzo na przeciętnym poziomie.

Jakość wyświetlacza dobra, kolory ładne biel i czerń w normie, kiepskie ppi bo aż razi na 5".

Android 5.1 dość okrojony funkcjonalnie, ale jest wszystko co potrzebujemy, wzbudzanue wakeup tapniecuem 2x jest, nawet włączanie przesunięciem palca od dołu do góry, fajnie. Są też inne przydatne skróty na wyłączonym wyświetlaczu np rysowanie litery C uruchamia aparat.

Ogolnie, 16 GB pamięci wewnętrznej, 2 GB pamięci RAM, 5" HD, 2x sim, i nawet 2k bateria, wygląd (biały) za cenę 599 zł w biedronce, gdzie jeszcze dostajemy w pudełku jakąś folie na wyświetlacz i kartę sim z 5zl na rozmowy, daje nam dobrą bardzo ofertę za telefon.

Polecam ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zetwu

A w Biedronce obniżka  :DDD Od piątku 100 PLN taniej. Kto się pospieszył niech żałuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Qdlik

I jak wasze wrażenia z użytkowania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nosz kurcze stówkę przepłaciłem :) a tak ogólnie chodzi fajnie wykonanie bardzo dobre, bateria trzyma nad wyraz długo (porównanie do S-Line), na razie tylko jedną wadę widzę tj. Youtube (oczywiście na WIFI) tnie na automatycznym ustawieniu jakości ... trzeba troszkę zjechać w dół ... a tak poza tym phoniki super.... No jeszcze jedno słuchawki w zestawie to można dać od razu głuchemu bo są do du*y :-)

Pzdr

MZ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś ma jakieś info odnośnie rootowania tego modelu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyłączam się do zapytanie kolegi wyżej ktoś wie jak go zrootować ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adif1

Kingsroot?

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zostałem bez telefonu i musiałem kupić coś na szybko przed Świętami. Padło na myPhone'a Infinity II. Jak za 499zł to sprzęt wart uwagi. W najnowszej odsłonie Antutu wynik oscyluje w granicach 24,5tyś. Płynność działania bez zarzutu. Nie ma chrupania, całość działa szybko i sprawnie. Android to czysty 5.1, praktycznie bez żadnych dodatków od ''producenta'' (pomijając preinstalowane aplikacje, których część możemy usunąć). Największy minus to aparat/kameta - są mocno średnie. W dobrym świetle jest jeszcze ok, gorzej jak warunki się pogorszą. Do okazyjnych fotek wystarczy, ale nic więcej. Są to wrażenia z kilku godzin używania, więc na temat baterii nie za dużo mogę napisać. Z rzeczy dodanych, które rzucają się w oczy (i co najważniejsze - są przydatne), warto wspomnieć o :

- obsłudze gestów na wyłączonym ekranie

- harmonogramie włączania/wyłączania telefonu

- zarządzaniu autostartem aplikacji (można blokować autouruchamianie się niechcianych aplikacji)

- rozszerzonej ochronie prywatności

- zarządzaniu uprawnieniami, czyli taka namiastka Androida 6.0 Marshmallow (możemy blokować praktycznie każdej aplikacji dostęp do danych funkcji, np. latarce do kontaktów w telefonie, etc.)

Ogólnie tak na szybko, w telefonie więcej jest plusów niż minusów. W telegraficznym skrócie (subiektywnie) :

Na ''TAK'' :

- Czysty Android 5.1 (z przydatnymi dodatkami podnoszącymi funkcjonalność)

- Wykonanie (!)

- Szybkość działania i ogólne wrażenia z użytkowania (mimo nie najlepszej specyfikacji)

- Wyświetlacz

- 2GB pamięci RAM

- Swobodny dostęp do baterii

- Dual SIM (2xMicro SIM) 

- Slot na karty microSD

- LTE

- Glośnik (z włączoną funkcją BesLoudness daje radę)

- Język polski bez niespodzianek (nie uświadczyłem żadnych nieprzetłumaczonych fraz czy zwrotów, co jest rzadkością w B-Brandach)

Na ''NIE'' :

- Aparat/Kamera

- Czas ładowania baterii (ponad 2h przy 2000mAh to trochę za długo)

- Brak podświetlenia dolnych przycisków funkcyjnych

- Spore ramki otaczające wyświetlacz (aż mi się przypomniał HTC Hero :P)

- Belka nie ma tonacji aplikacji, przez co zawsze mamy czarny pasek z ikonami baterii, sygnału, etc. Nie wiem czy się dobrze wyraziłem, ale od Lollipopa belka ''farbuje'' się na kolor nagłówków aplikacji. Tutaj niestety tego zabrakło, co mnie trochę dziwi - przecież to niemalże czysty Android. Podobnie jest w EMUI u Huawei'a & Honora, ale tam jest to zrozumiałe (autorska nakładka mocno ingeruje w wygląd systemu). Niby szczegół a jednak.    

Kontrowersyjne (''+/-'') :

- Pojemność baterii (''na papierze'')

- Waga 161g (dla niektórych wada a dla niektórych zaleta. Przy tym wykonaniu to imho raczej zaleta)

- CPU & GPU (''na papierze'', średnia wydajność w mocno zaawansowanych grach)

- Wymiary i kanciasty ''Xperiowy'' kształt 

Na gorąco to tyle. In plus zapowiada się również jakość rozmów i (mimo wszystko) bateria. Czas pokaże ;)

Edytowane przez v4n3llu5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy do telefonu istnieje taki sam lub podobny Smart Cover jak do zwykłej wersji Infiniti (4,7 cala)? Szukałem na Allegro i chodziłem po sklepach i nie mogę nigdzie znaleźć zamykanego etui w formie książki do tego telefonu tak aby wycięcia na kamerkę i głośnik pasowały. Wycięcie na godzinę na ekranie nie jest mi potrzebne.

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Wojtek92

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kingsroot?

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Niestety nie. Żaden znany mi program nie potrafi go zrootwać.

Połączony post:

Zostałem bez telefonu i musiałem kupić coś na szybko przed Świętami. Padło na myPhone'a Infinity II. Jak za 499zł to sprzęt wart uwagi. W najnowszej odsłonie Antutu wynik oscyluje w granicach 24,5tyś. Płynność działania bez zarzutu. Nie ma chrupania, całość działa szybko i sprawnie. Android to czysty 5.1, praktycznie bez żadnych dodatków od ''producenta'' (pomijając preinstalowane aplikacje, których część możemy usunąć). Największy minus to aparat/kameta - są mocno średnie. W dobrym świetle jest jeszcze ok, gorzej jak warunki się pogorszą. Do okazyjnych fotek wystarczy, ale nic więcej. Są to wrażenia z kilku godzin używania, więc na temat baterii nie za dużo mogę napisać. Z rzeczy dodanych, które rzucają się w oczy (i co najważniejsze - są przydatne), warto wspomnieć o :

- obsłudze gestów na wyłączonym ekranie

- zarządzaniu autostartem aplikacji (można blokować autouruchamianie się niechcianych aplikacji)

- rozszerzonej ochronie prywatności

- zarządzaniu uprawnieniami, czyli taka namiastka Androida 6.0 Marshmallow (możemy blokować praktycznie każdej aplikacji dostęp do danych funkcji, np. latarce do kontaktów w telefonie, etc.)

Ogólnie tak na szybko, w telefonie więcej jest plusów niż minusów. W telegraficznym skrócie (subiektywnie) :

Na ''TAK'' :

- Czysty Android 5.1 (z przydatnymi dodatkami podnoszącymi funkcjonalność)

- Wykonanie (!)

- Szybkość działania i ogólne wrażenia z użytkowania (mimo nie najlepszej specyfikacji)

- Wyświetlacz

- 2GB pamięci RAM

- Swobodny dostęp do baterii

- Dual SIM (2xMicro SIM) 

- Slot na karty microSD

- LTE

- Język polski bez niespodzianek (nie uświadczyłem żadnych nieprzetłumaczonych fraz czy zwrotów, co jest rzadkością w B-Brandach)

Na ''NIE'' :

- Aparat/Kamera

- Czas ładowania baterii (ponad 2h przy 2000mAh to trochę za długo)

- Brak podświetlenia dolnych przycisków funkcyjnych

- Spore ramki otaczające wyświetlacz (aż mi się przypomniał HTC Hero :P)

- Belka nie ma tonacji aplikacji, przez co zawsze mamy czarny pasek z ikonami baterii, sygnału, etc. Nie wiem czy się dobrze wyraziłem, ale od Lollipopa belka ''farbuje'' się na kolor nagłówków aplikacji. Tutaj niestety tego zabrakło, co mnie trochę dziwi - przecież to niemalże czysty Android. Podobnie jest w EMUI u Huawei'a & Honora, ale tam jest to zrozumiałe (autorska nakładka mocno ingeruje w wygląd systemu). Niby szczegół a jednak.    

Kontrowersyjne (''+/-'') :

- Pojemność baterii (''na papierze'')

- Głośnik (nie jest donośny ale gra czysto i nie charczy)

- Waga 161g (dla niektórych wada a dla niektórych zaleta. Przy tym wykonaniu to imho raczej zaleta)

- CPU & GPU (''na papierze'', średnia wydajność w mocno zaawansowanych grach)

- Wymiary i kanciasty ''Xperiowy'' kształt 

Na gorąco to tyle. In plus zapowiada się również jakość rozmów i (mimo wszystko) bateria. Czas pokaże ;)

Odniosę się trochę do tych kontrowersji:)

Bateria jak na mój gust trzeba dobrze. Używam dwóch sim. Jedną do internetu( połączenie cały czas jest uruchomine) a drugą do rozmów. Do tego słucham deezera online i bateria trzyma ponad 24 h. Co do głośnika to wchodzisz w ustawienia dźwięku tam w poprawę dźwięku i zaznaczasz besloudness. To samo dotyczy słuchawek (besaudenh) tylko że w tym przypadku dźwięk traci na wyrazistości wg mnie. Po podniesieniu w EQ tonów wysokich jest trochę lepiej, ale wg mnie bez roota i viper4android się nie obejdzie :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi