Skocz do zawartości
Szynku

Mój telefon nie wstaje po wgraniu ROM-u/MOD-u/Kernela >>> PISZ TUTAJ <<<

Rekomendowane odpowiedzi

CiZ

Witam.

Dzisiaj coś mi odbiło i zacząłem się bawić w ustawienie telefonu wg tego poradnika:

Zrestartowałem telefon i przy starcie zatrzymuje się na logu LG (na dole napis powered by Android) i tak zostaje.

Kiedyś już robiłem "triki" wg tego poradnika i było wszystko okej, a dzisiaj takie coś.

Co mam zrobić? Jak to naprawić? Bardzo was proszę o pomoc.

Na dodatek strona z KDZ chyba nie działa.. ;/

Napiszę czego próbowałem:
    - Hard Reset -> pojawia mi się ta opcja, wybieram Yes, pojawia się robocik Android, chwilę kręci po czym telefon się restartuje - pojawia się logo i mimo czekania kilkunastu minut nic się nie dzieje.

- Próbowałem wgrywać jakiś soft przez LG Flash Tool - po wybraniu kdz itp i wciśnieciu potem Start wyskakuje komunikat, że nie znaleziono telefonu.

Telefon podłaczam przedtem oczywiście w trybie download mode.

Proszę pomocy...

Edytowane przez CiZ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@CiZ

Jaka wersja systemu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CiZ

Problem rozwiązany.

Musiałem pobrać nowsze sterowniki oznaczone nazwą: LGMobileDriver_WHQL_Ver_4.2.0. 

Wcześniejsze nagle przestały u mnie działać - tzn. telefon był wykrywany, pojawiał się w menadżerze urządzeń, ale programy typu LG Flash Tool nie wykrywały telefonu.

Po instalacji w/w sterowników na Windows 8.1 telefon został wykryty.

Odpaliłem telefon w trybie download mode i wgrałem nowy soft wg tego poradnika:

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mam duży problem, po wgraniu romu z androidem 5.0 telefon nie chce się włączyć, jest błąd, że nie można uruchomić procesu com.android.phone i com.android.gapps, telefon w ogóle nie wpuszcza mnie do środka, nic się nie wyświetla oprócz tych komunikatów, a co jakiś czas telefon sam się restartuje i tak w kolko, próbowałem już wielu prób rozwiązania problemu, ale nie zadziałały one, ponieważ telefon w ogóle nie jest wczytywany przez kdz, a wcześniej był, proszę pomóżcie mi bo sam już nie wiem co robić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ohara

Hard reset lub ponowne wgranie romu przez flashtool próbowałeś?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Hard reset nie chce wogóle wejść, gdy robie to wg instrukcji podanej tam wyżej, to telefon się normalnie uruchamia, a flashtool wogóle nie wczytuje telefonu, tak samo jak Windows, nawet go nie widzi

dodana zawartość

Udało mi się w końcu wykonać Hard Reset, po tym procesie wyskakują nadal okienka z błędami, jednak jest ich więcej, typu: Niestety, Interfejs został zatrzymany, Google Partner Setup, czy Klawiatura LG, gdy przklikam się na szybko przez to jest komunikat na czarnym tle, też w okienku: Current version is not available for user. Can't find match cust for NT-code mcc/ncc [26006]subset[FF] albo coś takiego, ponieważ trudno przeczytać w tak krótkim czasie i tak w kólko, gdy tylko kliknę OK, flashtool nadal nie działa

Edytowane przez dszymek
    Nie cytujemy poprzedzajacego postu. Wystarczy @up lub przycisk "@ wspomnij"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ohara

To może coś nie tak ze sterami skoro flashtool nie wykrywa,mi czasami także wyskakuje "cannot....coś tam ale się tym nie przejmuje bo to nic takiego,jak masz 26006 to pewnie w play masz kartę a wgrywałeś rom od playa spróbuj może akurat.Tu masz o tej informacji 

Edytowane przez ohara
    aktualizacja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie odinstalowałem wszystkie sterowniki od lg i zainstalowałem ponownie, telefon nadal nie chce się połączyć, po podłączeniu chwile jest informacja, że się ładuje, ale nie można wybrać trybu połączenia z komputerem, a po chwili to znika i zostaje tylko informacja, że debugowanie podłączone, a komputer nadal nie wykrywa, w ogóle go nie wykrywa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ohara

A programem LG PC Suite da się połączyć z telefonem,jak zainstalujesz to zainstalują się także sterowniki może gdzieś jest błąd,a podłączałeś oczywiście na wył telefonie i Vol +i flashtool?

Edytowane przez ohara

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    myslin

Witam. Chciałem zaktualizować swojego spirita do MM przy pomocy LG PC Suit. Jednak przy pierwszej próbie, niby aktualizacja się zrobiła itd., a po wejściu w informacje o telefonie, nadal widniało 5.1 w wersji systemu. No to podłączyłem go ponownie i znowu włączyłem aktualizację. Wszystko niby odbyło się prawidłowo, ale telefon zawieszał się na logo LG. Zostawiłem go tak przed wyjściem do pracy, po powrocie telefon nadal zawieszony. Spróbowałem wgrać za pomocą LG Mobile Support Tool i nic to nie naprawiło. Teraz na dodatek nie mogę wgrać systemu po raz kolejny, ponieważ żaden z powyższych programów nie widzi telefonu, a system nie rozpoznaje urządzenia (także w download mode). Plik kdz, który pobrał LG Mobile Support Tool próbowałem wgrać też za pomocą LG Flash Tool 2014, ale nie widzi telefonu, a program KDZ wywala error przy próbie rozpakowania pliku kdz. Zapomniałem zrobić backup wszystkich kontaktów oraz innych bardzo ważnych rzeczy i potrzebuję je odzyskać na gwałt. Żadne instrukcje znalezione w internecie nie pomogły mi rozwiązać problemu. Może Wy będziecie potrafili?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi