Skocz do zawartości
kospan

INFO myPhone Q-Smart LTE - Minirecenzja

Rekomendowane odpowiedzi

@internet.jerzy tego romu nie zaktualizujesz do nowszej wersji, bo 1.0.4 jest najnowszą wersją wariantu EN romu dla Q-Smart LTE. On chyba jest wgrywany do telefonów sprzedawanych za granicą, ale to moje domysły. Zauważ, że nie ma w nim preinstalowanych polskich apek. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstalowałem i w sumie chodzi poprawnie. Czcionka po zmianie na Q-SMART_LTE_EN_V1.0.4 jest trochę dziwna ale można się przyzwyczaić. Maktare mam pytanie bo nie do końca się orientuję w Androidzie i oprogramowaniu komórkowym. Co masz na myśli pisząc to zdanie "Zauważ, że nie ma w nim preinstalowanych polskich apek". Co to są te apek i co muszę zrobić aby je preinstalować na język polski.

Edytowane przez internet.jerzy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Apka to skrót od aplikacja. A preinstalowany to zainstalowany fabrycznie. Chodziło mi o to, że na oprogramowaniu Q-SMART_LTE_PL fabrycznie zainstalowanych jest sporo apek przeznaczony dla polskiego użytkownika, np. Ceneo itp. Większość z nich można usunąć, ale niektórych się nie da, a aktualizacje dla nich zajmują miejsce w pamięci telefonu i jeśli z nich się nie korzysta to stanowią po prostu balast.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za dokładne i jednocześnie proste wytłumaczenie. Czyli z tej wersji Q-SMART_LTE_EN mogę odinstalować angielskie aplikacje bądz niepasujące mi i zainstalować polskie odpowiedniki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie do końca. Wersja EN nie posiada preinstalowanych pewnych apek i tyle. Jest ich po prostu mniej. Język nie ma z tu nic do rzeczy, bo i tak większość popularnych aplikacji jest po polsku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK a mam jeszcze pytanie. Gdzie mogę znaleźć  polską wersje ROM 1.0.8 którą miałem nagraną na telefon ale nie zrobiłem żadnej kopii i nie mogę powrócić do wersji "sklepowej"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A tego to już nie wiem. Też nie zrobiłem kopii, bo recovery w tym telefonie mimo, że pozwala ją przygotować, to nie daje możliwości zapisania jej na karcie SD i chce to zrobić w pamięci wewnętrznej telefon gdzie nie ma wystarczająco dużo miejsca. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moze zwrócić się do serwisu myphone o udostępnienie tego rom-u

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dnia 4.08.2016 o 15:34, Maktare napisał:

Czy to tylko mój egzemplarz, czy podstawowy aparat jest fatalny? Nie żebym oczekiwał nie wiadomo czego, ale trudno nim w ogóle zrobić ostre zdjęcie. A ponoć autofocus jest jednym z atutów tego telefonu. Już aparat z przodu obudowy robi bardziej szczegółowe zdjęcia.

http://i.imgur.com/2JnUn0L.jpg (5Mpix) vs. http://i.imgur.com/R7rs2pA.jpg (front 2Mpix)

----POŁĄCZONO----

Podbijam, bo znacząco zmieniłem treść poprzedniego posta.

Dokładnie to samo. http://imgur.com/hx5jNc8  (ROM: Q-SMARTLTE_PL_V1.0.6)
    Wielka szkoda, bo drzemie duży potencjał w tym telefonie.

Dnia 15.09.2016 o 11:31, internet.jerzy napisał:

Moze zwrócić się do serwisu myphone o udostępnienie tego rom-u

Niestety, nie udostępnią (załącznik).

Spoiler

Przechwytywanie.PNG

Edytowane przez Daviteusz
    [Regulamin 4.11] Zdjęcia/Filmy umieszczamy za pomocą znacznika SPOILER
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To w sumie dziwne ze nie udostępnią skoro zakupiłem telefon i stał się moją własnością to oprogramowanie również powinno stać się moją własnością (np zakup laptopa z windows)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi