Skocz do zawartości
Damian Gabriel Karolewski

Komunikacja WiFi i 3G jednocześnie - możliwe ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

chce zrobić z tabletu z Androidem coś a'la komputer samochodowy tak jak jest to dziś w nowych samochodach robione (ekran dotykowy itp).

Chce zrobić komunikację z samochodem po WiFi jednak w tedy odcina mi to mój tablet od internetu. Czy jeśli będę miał tablet również z 3G to mogę jednocześnie komunikować się z samochodem przez interfejs OBD II przez WiFi i 3G z internetem ? Ewentualnie jak to zrobić jeśli się da ? Wiem, że posiadając 2 karty sieciowe nie było by problemu ale to tylko tablet :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Johann3

Włączenie WiFi, powoduje rozłączenie sieci komórkowej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Tablet 3g/4g może działać jako router wifi(punkt dostępowy).

Nie wiem czy to jest przydatne dla twoich zamiarów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pitt_99

Chciałbym się upewnić, czy na pewno przy włączonej transmisji danych i wi-fi jednocześnie, wszystkie aplikacje będą pobierały dane przez wi-fi? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@@pitt_99

Niekoniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@dzidexx

niestety nie oto mi chodzi. Urządzenie (tablet) ma być połączone przez WiFi z innym urządzeniem niedającym dostępu do internetu. Internet chciałbym ciągnąć przez 3G/4G. Jedno jak i drugie połączenie miałoby być w tym samym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Jakie zadania ma spełniać połączenie tablet-inne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

@@dzidexx

niestety nie oto mi chodzi. Urządwifablet) ma być połączone przez WiFi z innym urządzeniem niedającym dostępu do internetu. Internet chciałbym ciągnąć przez 3G/4G. Jedno jak i drugie połączenie miałoby być w tym samym czasie.

Tak jak ci powiedziano już. Możesz ciągnąć sobie internet przez 3g/4g, a jednocześnie twój tablet może wystawić sieć wifi tak jak robi to router. Drugie urządzenie będzie mogło połączyć się z tą siecią przez swoje wifi i korzystać z internetu udostępnionego przez twój tablet.

Druga możliwość to komunikacja przez wifi direct. Jest to bezpośrednie połączenie 2 urządzeń przez wifi (tylko tych 2). Urządzenia mogą przesyłać między sobą dowolne dane, bo jest to połączenie bezpośrednie. Musi być jednak włączone wifi w obu urządzeniach (ale żadne nie musi być połączone z routerem)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zygiboos

Ech widzę że nikt nie odpowiedział, a mam dokładnie ten sam problem.

Mam radio w samochodzie z Androidem, działa jako lokalizator (mogę na mapie sprawdzać gdzie mam samochód), centrum multimedialne (cda.pl, youtube, radia internetowe) oraz komputer pokładowy gdy połączę się przez WIFI z komputerem samochodowym ODB. Nie mogę tym radiem połączyć się z ODB przez BT, bo działa jak zestaw głośnomówiący. Wifi jest jedyną opcją.

Reasumując, jak włączam Wifi - łączy się z ODB, odcina mi to internet bo ODB go nie daje. Pic polega na tym, żeby jakoś powiedzieć androidowi, że mimo aktywnego połączenia Wifi (które działa wtedy dosłownie jak BT i tylko przesyła informacje między urządzeniami) ma brać internet z dołączonego pod USB modemu 3G.

Jak to zrobić? ODB ma własne WiFi z którym łączy się radio, więc tryb udostępniania WiFi przez samo radio 

Czyli pytanie brzmi: Jak z aktywnym i połączonym WiFi ustawić internet po 3G, lub jak zrobić jednoczesny internet 3G/WiFi jak jest to możliwe np. w samsungach (chyba od S5) lub iOS 7+.

Ps. Przypomnę, że urządzenia nie obsługują WiFi direct ani BT.

Edytowane przez zygiboos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj w ustawieniach programistycznych opcji nie rozłączaj z sieciami komórkowymi, może zadziała

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi