Skocz do zawartości
Łukasz1403

Gdzie i jaką baterię kupić ? [J500F]

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję baterię do j5. Przeglądam sieć pod tym kątem i zastanawia mnie jedna rzecz - bo nie możliwe jest aby producent do każdego nowego modelu telefonu stosował inną baterię. Co prawda te baterie 2600 mAh mają inny symbol dla galaxy grand prime czy galaxy s4 ale parametry są te same 3,8V , 9,88Wh. I teraz tak czy śmiało mogę włożyć taką baterię o innym symbolu do j5

Bateria do j5 ma symbol  EB-BG531BBE a do grand prime EB-BG530CBE bądz BBE. W zasadzie tylko takim szczegółem się różnią. Są też tańsze zamienniki. Przerabiał już ktoś ten temat ??

EB-BG

EB-B

Edytowane przez Łukasz1403

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W S3 używałem baterii z core plus z odpowiednim adapterem w postaci papieru, więc powinno wszystko działać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@matio446 dzięki za odp. Mogę potwierdzić, że bateria z galaxy grand prime będzie pasować gdyż jej wymiary 57 x 5,12 x 62,2 mm pokrywają sie w 100% z baterią zainstalowaną w sm-j500.  Informacja dla potomnych, jesli ktoś będzie zainteresowany zakupem baterii niekoniecznie oryginalnej samsunga a typu zamiennik to szukać przeznaczonej dla grand prime. 

Edytowane przez Łukasz1403

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    electro69

@up

Ja z bardzo dużym dystansem podchodzę do takich "rewelacyjnych" pojemności baterii, po za tym kto to w ogóle produkuje, bo to wygląda na jakąś firmę "krzak" i najważniejsza sprawa, czy ona spełnia jakieś normy bezpieczeństwa, jaką masz gwarancję, że nie uszkodzi telefonu, nie wybuchnie ;) itp. ... Ja bym jednak nie ryzykował,  bo jak głosi przysłowie "co tanie to drogie" ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@electro69 nie mam zamiaru kupować bo mam swoje zdanie na temat takich wynalazków....jedynie interesowała mnie realna pojemność tego "cuda". Pomijając już te fakty o których piszesz to zastanawiała mnie taka rzecz czy da się wyciągnąć ciut większą pojemność z tej "fabrycznej" producenta. Bo mnóstwo jest tych zamienników różnych modeli baterii i każda prawie ma deklarowaną pojemność wyższą od tej podawanej przesz producenta z zachowaniem tych samych wymiarów ogniwa. Na pewno jest sporo ściemy w tych liczbach...ale na ile to nie wiem trzeba byłoby pobawić się w pomiary. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

temat w zasadzie rozwiązany. Można go zamknąć. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, chcę kupić baterię, bo oryginalna strasznie mi opuchła. Kupiłem już jedną, jestem pewien, że to podróbka, bo działa gorzej niż ta opuchnięta :ayfkm:. Zastanawiałem się nad tym czy to nie wina telefonu, ponieważ ta zakupiona przeze mnie podróbka (http://allegro.pl/oryginalna-bateria-samsung-galaxy-j5-sm-j500-lte-i6454670632.html) po kilku dniach używania, głównie przy ładowarce bo bez niej bateria wytrzymuje 10 min i telefon zaczyna wariować tzn. wyłączać się i ponownie włączać i to w takim tempie, że telefon wibruje, widzę tylko logo samsung, po czym telefon znowu wibruje i znowu widzę logo samsung i tak kilkadziesiąt razy chyba, że podłącze telefon do ładowarki. Jedyne co mnie zaciekawiło to to, że podróbka również trochę opuchła czy to możliwe aby to telefon powodował opuchnięcie baterii, takiej dopiero co zakupionej? Jednak wątpię, aby to była wina telefonu, ponieważ dałem przetestować baterię osobie, która również ma ten telefon, i objawy szaleńczego wyłączania się i włączania również wystąpiły. Postanowiłem, więc znowu kupić nową baterię niestety nigdzie nie mogę znaleźć 100% oryginału tzn. baterii najlepiej z Samsung Store. Znalazłem taką (https://seltrade.pl/oryginalna-bateria-eb-bg531bbe-do-samsung-galaxy-sm-j500f-j5-2600mah#prettyPhoto) jeszcze jej nie kupiłem, ale daje ona większe nadzieje oryginalności niż ta z allegro bo sklep seltrade ma całkiem niezłe opinie z tego co w sieci wyczytałem, niestety tutaj również opakowanie bulk. Doradźcie jakoś bo już białej gorączki dostaje z tą podróbką i opuchniętym oryginałem:fuuu:

Znalazłem komentarz pod jednym z filmów na yt właśnie o bateriach samsunga, na temat seltrade, więc straciłem trochę zaufanie do tego sklepu screena załączam. Znalazłem też taką stronkę i również nie wiem czy oryginał tam dostanę (http://www.hurtowniagsm.pl/p10740,samsung-galaxy-j5-sm-j500-oryginalna-bateria-eb-bg531bbe.html). Co sądzicie o tej hurtowni, a może wiecie gdzie kupić oryginały? Piszcie.

Wybrałem chyba dobry wątek, jeśli nie napiszcie, to przeniosę.    

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez Brotherfromanothermother
    nowe info

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    electro69

@up

Raczej nie ma szans, żeby dostać baterię oryginalnie zapakowaną w pudełko Samsunga. Na allegro i innych hurtowniach gsm jak patrzyłem to znalazłem tylko wersję bulk. Chyba jedyna nadzieja to zadzwonić to autoryzowanego serwisu i zapytać, czy można u nich zamówić taką baterię. 

ps.

jeśli już kupować na allegro, to od sprawdzonych firm, które mają jak najwięcej pozytywnych opinii i które mają obok tytułu aukcji taki znak "pomarańczowego diamentu" :). Jest to tzw. gwarancja udanej transakcji :). 

Przykładowa aukcja: http://allegro.pl/oryginalna-bateria-2600mah-samsung-galaxy-j5-j500-i6734584755.html

Edytowane przez electro69

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi