Skocz do zawartości
janisz

Karta mikroSD - jaka maksymalnie duża, jaka rozsądnie szybka?

Rekomendowane odpowiedzi

janisz

Jak w temacie. Jaką wielkość obsługuje aparat? Z tego co gdzieś wyczytałem to max 32GB (czy ktoś próbował 64?), ale nie wiem czy jest sens kupowanie maksymalnie wydajnych kart (np o90/z60), czyli jaka jest prędkość zapisu, która jest w tanie osiągnąć nasz P8 Lite?  

Karta mikroSD - jaka maksymalnie duża, jaka rozsądnie szybka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Majkel

Moj P8 Lite bez problemu ogarnia 64GB karte SD klasy 10 (SanDisk Ultra). Nie wiem jakie dokladnie ma predkosci zapisu i odczytu, ale aparat w trybie zdjec seryjnych bez problemu robi bardzo szybkie zdjecia z zapisem na SD.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mienho

Tak jak napisał przedmówca tel obsługuje karty 64gb, też to sprawdziłem ale na karcie kinston, dokładnego modelu nie pamiętam. Ponoć jak obsłuży takie to powinien obsłużyć 128gb tak powiedział znajomy, gdyż są zdobione w tej samej technologii ale tego nie testowałem osobiście. Dlatego też potwierdzam tylko 64gb.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    janisz

Dzięki za informacje. Zakupiłem już 32 GB (stwierdziłem, że nie mam większych potrzeb) Sandiska ultra (U3). Odczyt 37 MB/s, zapis 27MB/s, (teoretycznie karta ponoć ma 80/60) dla porównania pamięć wewnętrzna w tym samym programie testującym (A1 SD Bench) odczyt 105 MB/s, zapis 41 MB/s. Miałem nadzieję na szybszy odczyt, ale nie jest tragicznie (poprzednia karta którą miałem 8GB klasy 10 odczyt miała 25, a zapis 15), ale rewelki też nie ma. Jeżeli to kwestia telefonu (wolny interfejs) to nie ma co się szarpać na ultra wydajnie karty pamięci, bo to kasa w błoto. Przydało by się kilka testów kart na tym telefonie, co wyjaśniło by przyczynę  "wąskiego gardła", ale nic takiego nigdzie nie znalazłem.

Telefon podobno obsługuje karty 128 GB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    greck

Noszę się z zamiarem kupna 32GB karty pamięci, ale nie jestem do końca przekonany jaką kupić. Zastanawiam się nad Kingston mSDHC 32GB Class 10 UHS-I (ta droższa z większymi parametrami odczytu/zapisu - 90/45), lecz czy telefon w pełni wykorzysta parametry tej karty? Czy może wystarczy kupić normalną class 10 i nie przepłacać?

Edytowane przez greck

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja posiadam tą UHS-I i jestem bardzo zadowolony, nie mam prawa narzekać, zwykłej 10tki nie posiadałem, ale w porównaniu z class4 to jest niebo a ziemia. polecam, opłaca się wydać nieco więcej

c73b7672678cf633aeaf1047c893244a.jpg

Edytowane przez Pafelpb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    greck

Dzięki za odp. A możesz napisać (jeśli masz możliwość) jakie prędkości odczytu/zapisu osiąga Twoja karta?

Głównie interesuje mnie (podobnie jak autora tematu) jakie maksymalne prędkości może obsłużyć nasz telefon. Czy np. 10 MB/s zapisu to jest max czy może więcej. Trochę szkoda mi wydawać 70 - 80 zł na katę, która w telefonie będzie tak samo wydajna jak karta za 30 - 40 zł. Jeżeli jednak nasz telefon w pełni obsługuje i wykorzystuje najszybsze karty, to kupuje droższą i nie ma tematu.

Edytowane przez greck

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    suaweq

A1 SD Benchmark

SD card samsung class 10 kiedyś kosztował coś koło 80 zł teraz pewnie coś koło połowy kosztuje jakieś 40 zł

read 26,48 MB/s write 15,92 MB/s

dla porównania pamięć w telefonie

read 106,92 MB/s write 35,32 MB/s

Myśle że nie ma co szaleć z kasą i kupić coś ok 50 zł

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    greck

Dzięki za konkrety. O coś takiego mi właśnie chodziło. Dla świętego spokoju kupię: MicroSD Kingston SDHC 32GB UHS-I U3 i może będzie jeszcze służyć w następnym telefonie kiedyś...

Edytowane przez greck

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    greck

Ok, karta kupiona, zamontowana i faktycznie mogłem nie szaleć i kupić tańszą. prędkości jakie osiąga to:

odczyt: 31,52MB/s

zapis: 24,54MB/s

czyli znacznie poniżej możliwości karty. Co ciekawe karta jest obecnie sformatowana z NTFS a przy FAT32 prędkości były o ok 20-30% większe.

Mam teraz kolejne zapytania dot. karty już w telefonie. Jak zrobić żeby mi się instalowały programy na karcie? I czy jest możliwość przeniesienia zainstalowanych już programów i gier na kartę? Próbowałem przenieść w ustawieniach aplikacji z pamięci telefonu na kartę, jest niby że już jest na karcie, ale pamięć telefonu (np gra 1 GB) nie zwiększa się a pamięć karty nie zmniejsza się. Co robię nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi