Skocz do zawartości
janisz

Karta mikroSD - jaka maksymalnie duża, jaka rozsądnie szybka?

Rekomendowane odpowiedzi

Sylwo

Muisz zrobić roota ale przed rootem odblokować botloadera i wgrać androida 6.0 inaczej sie nie da zeby ci instalowalo na kartę pamięci w całości plik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwsza karta to SAMSUNG 64GB EVO +  , telefon czyta kartę prędkość znakomita 

Druga karta to SAMSUNG 128GB EVO +  , telefon czyta kartę z prędkością też nie ma żadnego problemu 

Producent napisał na stronie że do 32GB , na stronie ##### i teleopolis piszą że max 32GB / 64GB a tu niespodzianka nawet 128GB czyta  :crazy8gz:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@@Kamil_2016

Marschmallow nie ma ograniczeń. Wcześniej wynikały z: fat32-obsługiwane, a karty powyżej 32 są fabrycznie w exfat - nieobsługiwane. Wystarczyło przeformatować na fat32.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kartę 64GB i 128GB sprawdzałem na 5.0.1 a na 6.0 fakt też nie ma żadnego problemu. 

Chociaż zauważyłem że program AutoMapa ma problem z prawidłowym odczytem , karta włożona 64GB a pokazuje że jest 8GB SD. Ale to tylko chyba jeden przypadek. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dominoj97

@@Kamil_2016

Tu chodzi o rodzaj karty. Jeżeli działają karty 64gb to będą również działały 128gb, bo obie karty to SDXC. Co więcej nowsze i większe też będą działać, bo największa możliwa pojemność tego rodzaju karty to aż 2 tb. Oczywiście mówię o teoretycznej pojemności, bo takich kart (jeszcze) nie ma na rynku.

Co do systemu plików to mam kartę 32gb sformatowaną w exfat i na 6.0 nie mam żadnych problemów. Na 5.0 nie sprawdzałem. Tu chodzi przede wszystkim o możliwość posiadania na karcie plików większych niż 4gb (fat32 obsługuje maks 4gb). System plików możesz bardzo łatwo zmienić formatując kartę z tym, że karty sdxc są preformatowane w systemie exfat :)

PS.I gdzie producent pisał, że telefon obsługuje karty do 32gb? Na oficjalnej stronie niema o tym słowa :D

Edytowane przez dominoj97

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sorrka nie na stronie producenta , tylko na stronie Plusa jest napisane 32GB , na innej stronie tak samo że 32GB a jeszcze na innej stronie że do 128GB dlatego nie wiedziałem czy moja karta 64GB będzie działać a chciałem ją sprzedać i kupić 32GB bo zależy mi na AutoMapie , iGO Primo i na TomTomie i żeby było miejsce na to wszystko. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też mam ten sam problem na niektórych stronach pisze że do 64GB, na xda że do 128GB, a na gsmarena że do 256GB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dominoj97

@adrian14131

Twoje pytanie świadczy o tym, że nie przeczytałeś tego wątku. Jak obsługuje 64gb to obsługuje również 128gb i 256gb, bo to ten sam typ karty (sdxc). Jeszcze większe też będą w przyszłości obsługiwane (do max 2tb).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozwieje Wasze wątpliwości moi kochani , dzisiaj do mojego P8 Lite włożyłem kartę pojemności 128GB markowa karta firmy SAMSUNG EVO+ , telefon działał normalnie , żadnych zwiech ani nic w tym stylu. W piątek będę mieć kartę 256GB SAMSUNG EVO+ do testów to powiem czy telefon faktycznie wykryje taką dużą kartę pamięci i jak będzie się zachowywać przy takiej dużej karcie pamięci. 

Dzisiaj dostałem od SAMSUNGA kartę 256GB EVO+ , po włożeniu do telefonu jakoś tak dziwnie mu się zrobiło :D , na chwilę się zawiesił dosłownie na 5 sekund po czym jakby speeda brał. Na karcie mam AutoMape , iGO , Sygic , 5000 zdjęć , 30 filmów w HD każdy po prawie 2GB , działanie telefonu bardzo płynne nie zawiesza się. 

Także jak ktoś chce sobie kupić 256GB SAMSUNGA EVO za prawie 800 zł to może śmiało podjąć decyzję kupna. 

Karta działa w telefonie :) 

Edytowane przez Kamil_2016
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym nie inwestował w EVO+ tylko zwykłe EVO.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi