Skocz do zawartości
janisz

Karta mikroSD - jaka maksymalnie duża, jaka rozsądnie szybka?

Rekomendowane odpowiedzi

dzidexx

@Kamil_2016

Gdzie ją wgrywasz? W fonie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@dzidexx

Telefony , urządzenia gps te nowsze urządzenia które obsługują SDHC , tablety ...

Z własnego doświadczenia wiem od jakiegoś czasu że producenci sami nie wiedzą co piszą o swoich produktach. Ostatnio miałem jakąś kartę i niby było napisane że max do 20mb a poleciało prawie 40mb ... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@Kamil_2016

Telefony w zasadzie obsługują każdą dostępną pojemność byleby format był fat32, prędkości zazwyczaj są niższe niż w opisie od producenta.

Sdhc≤32gb, sdxc>32gb i taka jest różnica.

Producent podaje warunki r/w dla czytnika w usb 3.0 w standardowym formacie fat32≤32 i exfat>32gb, źródłowy ssd. Tak też są przeprowadzane niezależne testy.

Użytkownik może to zmienić np. poprzez format na ntfs z większym klastrem.

Jak włożę evo do mini pc i zrobię ntfs/64kb to być może przeskoczę te 48 mb/s(exfat może mieć do 128kb). Jest to oczywiście stratne dla pojemności.

Niestety nie przyda mi się to w fonie.

Podsumowując:

W sprzęcie z androidem na pokładzie zazwyczaj używamy fat32 i prędkości są niższe niż w opisie producenta.

Adopted storage(MM, ext4/f2fs, szyfrowanie) - r/w są jeszcze niższe.

Z tego co widzę w "results" apki a1 sd bench najszybsze czytniki mają obecnie nowe htc i też nie są w stanie wykorzystać w pełni uhs(90mb/s).

Ps.

Kopiowałeś mapy >4gb - nie był to fat32. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kamila

Witam Panowie:)

Pozwolę sobie odkopać temat bo jest w tej chwili dla mnie bliski:)

Noszę się z zamiarem kupna karty. Mam straszny dylemat od pojemności po szybkość. Choć w telefonie trzymam dużo rzeczy - muzyka i zdjęcia to widzę, że z roku na rok wymieniam kartę bo brakuje mi pamięci. Tu jednak prawdopodobnie zapadnie decyzja o pojemności 64gb gdzie szczerze powiedziawszy boje się czy na 100% będzie ona działać. Wiem, że tu Panowie się chwalili, że nie mają problemu z odczytem. Stoję przed dylematem szybkości. Nie chce kupować karty, której całkowite możliwości mój telefon nie wykorzysta, ale nie wydać też na nią bez sensu pieniedzy.  Zależy mi na tym by nie czekać 5 minut na otwieraniu galerii i na tym by w dość sprawny sposób robić zdjęcia.

co sądzicie o tej? Scandisk microsdxc 64gb UHS I ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@Kamila

Nie znam takiego producenta.

Korzystne cenowo(szybkość/pojemność) są obecnie:

Samsung pro(szary), kingston biało-niebieski.

X-kom(30 dni na zwrot/wymianę bez podania przyczyn).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dominoj97

@dzidexx
    To miał być pewnie Sandisk :D
    @Kamila
    Ktoś w tym wątku testował 256gb i działała :) Bierz 64gb jak Ci brakuje miejsca nie ma co się martwić. Na 5.0 najwyżej przeformatujesz do fat32 (chociaż jest możliwe, że obsługuje exfat, nie sprawdzałem tego).

Aż tak źle, żeby czekać 5min aż się zdjęcia pojawią to nie będzie na żadnej karcie z klasą uhs :)

Wysłane z mojego Huawei P8 lite

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@dominoj97

Sandisk u1 - dwa modele. Jeden zbyt wolny, z drugim miałem awarię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kris68

Uważam ze 64 GB jest az nadto wystarczające - jezeli juz chodzi o filmy to ogladam na tablecie lub TV. A zdjęcia i kręcone filmy spokojnie sie zmieszczą.Chyba ze naprawde nie masz co robić z kasą.

Edytowane przez kris68

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kamila

Mam zaplanowaną kwotę na kartę także z tym ok. Zastanawiam się czy faktycznie 64 nie będzie zbyt duża jednak jeszcze niedawno musiałam się przesiąść z 8 na 16 na której już nie ma miejsca. Fakt dużo rzeczy jest w tym telefonie, ale kasować ich nie zamierzam :) 

Powiedzcie proszę jakie osiągi odczytu/ zapisu ma p8lite? Lub gdzie można to sprawdzić?

W tej chwili posiadam: http://www.x-kom.pl/p/255265-karta-pamieci-microsd-sandisk-16gb-microsdhc-class-10-uhs-i-80mb-sadapter-sd.html

Biorę pod uwagę te karty:
    karta nr 1

karta nr 2

z tego co widzę różnią się prędkością odczytu.

karta nr 3 z tym , że zawsze ciągnę na SANDISK :P  a z Good ram nie miałam do czynienia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dominoj97

@Kamila

To już zależy od użytkowania. Jedni się mieszczą inni nie :) 

Są apki w sklepie do banchmarku pamięci. Na przykład androbench tylko musisz tam ustawić w ustawieniach by testował kartę a nie wewnętrzną.

Poza klasami to producenci mogą sobie wpisać co chcą.

Ten sandisk ultra 80MB/s powinien mieć identyczne parametry co Twoja 16GB. Jest tylko większy.

Za 125 masz Kingstona z U3:

http://www.x-kom.pl/p/302289-karta-pamieci-microsd-kingston-64gb-microsdxc-uhs-i-u3-zapis-45mb-s-odczyt-90mb-s.html

Tylko nie wiem czy taka klasa jest Ci potrzebna ale cenowo jest dosyć korzystny biorąc pod uwagę możliwości. Ale to zależy czy je wykorzystasz i czy nie lepiej wziąć

Samsunga Evo+ za 100zł.

http://www.x-kom.pl/p/241030-karta-pamieci-microsd-samsung-64gb-microsdxc-evo-zapis-20mb-s-odczyt-80mb-s.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi