Skocz do zawartości
Nestle

root [PORADNIK] ROOT i UNROOT android 5.0

Rekomendowane odpowiedzi

Nestle

Z nawarstwiających się pytań o root'a postanowiłem stworzyć poradnik jak się do tego zabrać - ZE551ML

Root

1.Ściągamy paczkę o nazwie ASUS_Android_USB_drivers_for_Windows_20150212.zip* i instalujemy (możemy pominąć ten krok, komputer powinien sam wykryć i zainstalować sterowniki po podłączeniu telefonu do komputera w trybie USB debugging.

2.Ściągamy Zenfone_quickroot.zip* i rozpakowujemy.

3.W telefonie wchodzimy w ustawienia->opcje programistyczne(jak nie masz to wejdź w informacje->info. o oprogramowaniu i około 10x klikamy w Numer kompilacji), wł opcje programistyczne i schodząc niżej zaznaczamy Debugowanie USB.

4.Podłączamy telefon do komputera i w rozpakowanym zipie Zenfone_quickroot.zip klikamy na Root_zenfone.Pojawi nam się czarne okno CMD, klikamy np. literkę k by kontynuować instalacje.W telefonie wyskoczy nam okienko-zezwalamy.Czekamy, telefon się zrestartuje już z root'em.

* https://www.mediafire.com/folder/w70w7r1a65840/Zenfone_2

Unroot

1 sposób - podłączamy telefon w trybie debugowania i w wypakowanym Zenfone_quickroot.zip klikamy na Xoa_root.

2 sposób - w telefonie po udanej operacji rootowania w aplikacji SuperSU w ustawieniach jest opcja unroot.

Z root'em nie zaktualizujemy stockowego ROMu poprzez OTA Asus'a.Trzeba zrobić unroot !

Jest to tylko poradnik, wszystko co robicie z waszym urządzeniem robicie na własną odpowiedzialność. Autor jak i inni użytkownicy forum nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia.

Edytowane przez Nestle
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

cześć. mam telefon asus zenfone 2 laser ze500kl (asus_z00ed) i nie wiem jak go zrootować. Testowałem już ponad 10 sposobów i żaden nie działa. proszę o pomoc

Edytowane przez Gwozdek
    Połączyłem z istniejącym już tematem. Proszę przeszukiwać forum dokładniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi