Skocz do zawartości
kidler

ROM Asus Zenfone 2 aktualizacje - dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, poprawki bezpieczeństwa to jedyne co mnie interesuje obecnie, dlatego śledzę changelogi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rosa93

Właśnie wydaje mi się, że tego nie podają w changelogu (albo nie widziałem). 

Od pewnej aktualizacji w informacjach pojawiło się coś takiego "Poziom poprawek zabezpieczeń Android" aktualnie w najnowszej wersji jest on ustawiony na 1 grudnia 2015.

Polecam również sprawdzić poziom zabezpieczeń tą aplikacją

w najnowszej aktualizacji nie wykrywa żadnych dziur - nie wiem jak było prędzej bo nie testowałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kidler

【Version】
    V2.20.40.164_20160107_6983(MR9.13)

【Model Name】
    ZenFone2 (ZE551ML)

【Release Date】
    2016/01/18

【Release Note】

1.Fixed video sound issue.
    2.Fixed google play stop service .
    3.Fixed SD cards issue.
    4.Fixed SmartBox not read the phone issue.
    5.Fixed can not control the volume of YouTube when using miracast.
    6.Fixed the issue of displaying wrong operator name when roaming and searching network.
    7.Fixed phone hang-up issue in Russia
    8.Fixed PosteMobile NFC issue (ZE551ML only)
    9.Support Android for Work
    10.Improve ASUS ZenUI Launcher stability
    11.Improve Cell Broadcast stability
    12.Fix the failure to share Photo Collage picture via Email
    13.Several Apps update
    14.Improve power usage of Email App

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kidler

【Version】
    V2.20.40.165_20160118_6541

【Model Name】
    ZenFone2 ZE551ML
    1.Fixed Miracast connection issue (with car screen)
    2.Enhance Cell broadcast stability
    3.Remove Dr. Safety

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy okazji kolejnej aktualizacji warto wspomnieć, że niedawno ruszyły beta testy Androida 6 na nasze ZF2, także wszystko idzie w dobrym kierunku :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kechup

Mam wrażenie że po poprzednim patchu jakby osiągi baterii się poprawiły.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety po aktualizacji jest pare problemów. Zauważyłem problem z dzwiękiem (opisałem go w innym wątku- mam nadzieje, że ktos pomoże ;)  ) oraz drugi problem dotyczący wifi. Łączę się z siecią bez problemu (sieć domowa na hasło), ale mimo przebywania w pomieszczeniu, w którym znajduje się router zasięg skacze od zera do maximum. W pewnym momencie sieć zostaje "zapomniana" i muszę poszukiwać jej ponownie. Dodam- że czasami z ekranu skrótu (ten, który aktywuje się dwoma pociągnięciami z góry) wifi czasami nie da się włączyć. Ikonka się nie "zapala" i muszę restartować telefon. Czy telefon do aktualizacji, jeśli ma możliwość, może sam uruchomić sieć wifi...? 
    Jeśli nie ma jakiegoś sposobu na ewentualną poprawę ustawieniami, czy ktoś może mi powiedzieć jak powrócić do wersji sprzed kolejnej aktualizacji? Czy jest wymagany wtedy twardy reset? Nie chciałbym tracić danych, które już mam na telefonie....

dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ASUS ZenFone 2=ZE551ML(Z00AD/Z00ADA/Z00ADB/Z00ADC) software Image: V2.20.40.168 for WW SKU only*
    Improvement Item:

updated APN table

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siemka. Zakupiłem Asusa parę dni temu. Telefon świetny i wydajność naprawdę spora jedynie mogłaby być lepsza bateria no ale ekran Full HD i ten procek jednak musi pobierać.

Wczoraj mój znajomy również zakupił taki telefon bo mu się spodobał i zauważyliśmy pewne "różnice" w jego telefonie (mój zakupiony w X-Kom a jego w RTVEuroAGD).

Kolega nie chce zakładać nowego konta i prosił mnie abym zapytał na forum i dowiedzieć się dlaczego tak jest a nie inaczej:

1.) w jego aplikacji aparatu obraz pokazuje się z pewnym jakby spóźnieniem (np. machnięcie ręką przed obiektywem u mnie normalnie się pokazuje a u niego trochę później). Z czego to może wynikać?

2.) Chcąc zaktualizować jakąś tam aplikacje dostarczoną przez producenta (fabryczną) u mnie śmignęło bez problemu a u niego pojawił się komunikat, że "Ta aplikacja nie jest dostępna w twoim kraju". Dodam, że są to te same modele telefonów, mieszkamy w tym samym kraju/województwie :) jedynie kupione w innym sklepie.

Zauważyłem też, że u mnie kod seryjny czy jak tam to zwał u mnie jest 15 cyfrowy a u niego bodajże 12.

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W euro agd jest na polski rynek a z xkoma moze byc na inny rynek i stąd taka roznica

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi