Skocz do zawartości
KAMIKAADZE

Uchwyt magnetyczny do telefonu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić uchwyt do telefonu magnetyczny.Co sądzicie o tym uchwycie?Czy magnes nie będzie miał wpływu na działanie nawigacji, żywotności baterii badź elektroniki?czy po dłuższym używaniu w tym uchwycie telefon się nie uszkodzi?( długie trasy samochodem)

może ktoś korzystał bądź korzysta z takiego bądź podobnego uchwytu magnetycznego?i chciałby się wypowiedzieć

na temat takich uchwytów.

Edytowane przez KAMIKAADZE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej telefon nie będzie się trzymać bo klapka jest plastikowa lub pokryta skórą. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będzie się trzymało bo na klapke lub jak masz miejsce to pod, przykleja się dodatkowy magnes.

G4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będzie się trzymało, bo telefon noszony jest w silikonowym przezroczystym etui, gdzie pomiędzy etui a plecki wkładany jest kawałek blaszki który jest przyciągany przez magnesy neodymowe wklejone,wmontowane w uchwycie. Zrobienie takiego uchwytu nie jest ciężkie co pokazuje drugi filmik.Tylko bardziej mi chodzi o wpływ tego magnesu na działanie elektroniki, baterii i wyświetlacza, bądź programów typu nawigacja - czy tych elementów nie uszkodzi pole magnetyczne wytwarzane w takiej bliskości przez magnes neodymowy. magnesy kupi się na allegro za 1 zł sztuka, kawałek blaszki skądkolwiek, trochę swojego pomysłu i gotowe.

wystukano na LG G4 taptuś

Edytowane przez KAMIKAADZE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Używam podobnego rozwiązania od tetraxa do swojego yanosika gt i nie zauważyłem żadnych problemów technicznych z samym urządzeniem gps, siec...itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak z pamięcią wbudowaną w telefon? Nie uszkodzi się ? Wiem że to nie dysk magnetyczny któremu mógłby magnes zaszkodzić, ale...

wystukano na LG G4 taptuś

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Tego nie wiem, ale skoro jest to rozwiązanie dla telefonów....

Edytowane przez bartekc00
    nie cytujemy posta wyżej w całości

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podbijam zapytanie, wiadomo już coś więcej na temat działania uchwytów magnetycznych na nasz telefon? Ma ktoś jakieś spostrzeżenia na ten temat. Może ktoś używa takich uchwytów?. Jak żywotność baterii?c Zasięg? Itd.
    I jak wkleić blaszkę do skórzanej klapki żeby nie zakłucała nfc?

LG G4 taptuś

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko z takimi uchwytami jest okay - bateria, pamięć, gps, telefon - wszystko działa normalnie.

Używam od roku i polecam, tylko trzeba kupić coś firmowego (ja mam iOttie) - dobrze działa i ładnie wygląda.

Wszystko masz opisane w wątku:
    https://r.tapatalk.com/shareLink?url=http%3A%2F%2Fforum%2Eandroid%2Ecom%2Epl%2Findex%2Ephp%3F%2Ftopic%2F258775-Uchwyt-samochodowy-pod-G4&share_tid=258775&share_fid=2388&share_type=t
    Uchwyt samochodowy pod G4

Pozdro.,
    MxW.

Wysłano z H815 za pomocą Tapatalk2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi