Skocz do zawartości
Kabut97

HTC one m9 jak rozpoznać podróbkę ?

Rekomendowane odpowiedzi

@up

tak się sprawdza nr imei...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Zamierzam kupić M9 ale nigdzie nie mogę znaleźć jakiegoś poradnika na temat podróbek tego modelu. Mógłby ktoś mi pomóc w tym ?

Podrzucę jeszcze parę linków w celu sprawdzenia przez was czy to nie podróbka.

1. http://allegro.pl/polski-htc-one-m9-32-gb-szary-krakow-i6007650095.html

2. http://allegro.pl/htc-one-m9-gunmetal-gray-gw24-pl-dystrybucja-i6000476348.html

3. http://allegro.pl/polski-htc-m9-gray-dluga35-krakow-i6019078589.html

Może ktoś kupował na alledrogo i może odradza jakiegoś sprzedawcę byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten drugi z Play to powinien być oryginał. Sam kupiłem na allegro telefon wzięty z Play, ale do telefonu dostałem paragon z Play i wystawiony przez sklep. Przed zakupem spytałbym czy mają paragon, z którym był zakupiony telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A cena nie za mała ? I jest możliwość sprawdzenia imei gdzieś w internetach ze to oryginał ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Nie jest za mało. Sam dałem 1600zł, nowy z Play. Jak jest rachunek z Play, to powinien być oryginał. Chyba, że rachunek też podrobiony, ale myślę, że bez przesady. Nie każdy producent honoruje paragon, fakturę vat marża, tym bardziej jak telefon jest brandowany. A pozostałe dwa, czyli 1 i 3, na takie wyglądają, bo cena trochę za niska na telefon niebrandowany. Dlatego zapytaj o rachunek z Play, w przypadku tego 2. Można też zadzwonić do HTC i zapytać, czy honorują paragon, fakturę vat marża. Nikt o zdrowych zmysłach nie podaje IMEI swojego telefonu, bo może być później problem np. z gwarancją.

Edytowane przez ŁukaszD1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qriozum

Ten drugi z Play to powinien być oryginał. Sam kupiłem na allegro telefon wzięty z Play, ale do telefonu dostałem paragon z Play i wystawiony przez sklep. Przed zakupem spytałbym czy mają paragon, z którym był zakupiony telefon.

Na paragonie nie ma nr seryjnego/IMEI - więc co do zasady, wartość takiego paragonu jest taka, jak wartość papieru na którym jest on wydrukowany.

--

wysłane z HTCOne (m9) przez Tapatalk v5.6.6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baca01

Proszę o trzymanie się głównego wątku.

Zbędne dyskusje będą usuwane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Na paragonie nie ma nr seryjnego/IMEI - więc co do zasady, wartość takiego paragonu jest taka, jak wartość papieru na którym jest on wydrukowany.

Tak jak napisałem wcześniej telefon zakupiony w Play = się oryginał.

A paragon nie jest nic nie wart, przynajmniej w Play i tu zamieszczam dowód na to, więc przestań ludzi wprowadzać w błąd.

https://forumplay.pl/archive/index.php/t-33849.html

Edytowane przez skolsiwo
    Poprawienie znacznika "cytuj".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi