Skocz do zawartości
saker2k8

P8 lite - Custom ROM, CyanogenMod, AOSP i inne - dyskusja ogólna.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam juz telefon jakies dwa miesiące. Niby wszystko śmiga OK i jeszcze nie mialem okazji zeby sie cos zacieło ale nie moge sie jakos przezwyczaic do tego EMUI :P

Co jakiś czas szukam CUSTOM ROM'a ale jak narazie bezskutecznie - gdzie myślałem ze to bedzie kwestia czasu jak dostaniemy jakiegos CM'a 11/12 :D

Więc nie ma tez chyba sesu odblokowania BOOTLOADER'a i wgrywania RECOVERY ??? Bo po co ???

Co prawda NOVA Launcher zmienia wyglad i pomaga zamaskować tego EMUI ale brakuje mi łatwego zmieniania i testowania innych romów :/

Może macie jakies info o CM albo innym customie na nasze P8 LITE ???

PS: jezeli nie to czy debrandowaliście albo wgrywaliście aktualizacje ? ja osobiscie posiadam tel z PLAY nr kompilacji: B144 / 5.0

Edytowane przez mobopx
    Zmiana tytułu z uwagi na połączenie kilku wątków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety nic nie powstaje na nasz telefon. Kompletnie nic! Deweloperzy niestety olali ten model, a szkoda bo ma potencjał. 

Ja również posiadam telefon z Play, soft B144 - tutoriale jak zrobić debranding jest na forum. Ale ja to jakoś olałem, żadnych problemów na razie na tym software nie mam (również ten z słabą jakością rozmów).

Edytowane przez snoboddy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Winny jest autorski procek Huawei, gdyby był w nim jakiś snap to sprawa wyglądałaby inaczej, wystarczy spojrzeć że można znaleźć portowane customy na huawei'ach mających na pokładzie snapa. Szczerze wątpię aby coś powstało ale kto wie. Od siebie dodam że jak miałem wcześniej Honor 3x to też kombinowałem bo chciałem coś innego niż EMUI, znalazłem AOSP i wrzuciłem, tak szybko jak go wgrałem tak szybko go wywaliłem, po prostu EMUI ma sporo dodatków od huawei i ciężko się było bez niego obyć np tryb w kieszeni który zapobiega odebraniu fona gdy jest zasłonięty czujnik, sporo funkcji polepszających zdjęcia w aparacie itp. Niedługo ma się pojawić andek 6.0 z nowym EMUI, może trochę się wygląd zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś się jednak dzieje w tej materii. Ledwie parę dni temu na xda pojawił się temat z customem na nasz telefon. Niestety, temat - w tym wszelkie informacje - został wyczyszczony przez autora. Tutaj jest link - XDA

A link znalazłem tutaj - HTCmania.com

Edytowane przez Luki X8

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dominoj97

Odkopuję, bo nie ma sensu tworzyć nowego tematu.

Nie mam jeszcze p8 lite ale pogrzebałem trochę na xda i natrafiłem na ten temat: http://forum.xda-developers.com/p8lite/help/roms-coming-t3322374

Znalazłem też to na githubie: https://github.com/XePeleato/android_device_huawei_p8lite_alel21/issues/1

Tak więc światełko w tunelu jest i to nawet spore biorąc pod uwagę, że jest już bootujący się ROM oparty na AOSP :)

Co prawda raczej nic nie działa ale o ile się nie poddadzą to tylko kwestia czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KuaQ

Ba, jest już ponoć nawet działające AOSP oparte na androdizie 5.1 na p8l!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

a to ciekawe bo nic nie wiem :P

PS: tez zaktualizowały sie wam L'ki do B150 ?

Edytowane przez mobopx
    nie cytujemy poprzedzającego posta w całości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dominoj97

@@KuaQ Niby gdzie ? Jest tylko to o czym ja pisałem (no chyba, że chodzi Ci o to samo)

To co było kiedyś na xda to bardziej przypominało chyba zmodyfikowany stock niż prawdziwy custom.

A swoją drogą wifi już działa :P

https://github.com/XePeleato/android_device_huawei_p8lite_alel21/issues/3

Edytowane przez dominoj97

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KuaQ

Autor tego source codu wstawił screena na swojego fb

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi