Skocz do zawartości
saker2k8

P8 lite - Custom ROM, CyanogenMod, AOSP i inne - dyskusja ogólna.

Rekomendowane odpowiedzi

kris68

@kacpelucha dobrze wiedziec - może sie wreszcie przekonam do tego romu - bo jeszcze go nie probowalem a jak nie przypasuje wezme ten B580 od sokobana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

siemanko... odkopuje troche bo wypadłem z obiegu... sam posiadam juz od roku chyba Mi4 ale dziewczynie musielismy kupic szybko jakis telefon bo zniszczyła swój :/ no i padło na P8 Lite który ma brand plusa i stary jakis B1xx ROM...

polecacie coś czy poprostu debrand na : Huawei_P8 Lite_Firmware_ALE-L21_Andriod 6.0_EMUI4.0_C432B560_Poland_Channel-Others

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Na P8 Lite nie ma żadnych stabilnych romów pokroju AOSP czy Lineage (stary Cyanogenmod). Polecam debrand, najlepiej z zamkniętym bootloaderem (na Lollipop jeszcze jest to możliwe), a później wgrać wersję B588 - jest w dziale Romy & modyfikacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    janju

@saker2k8 W plusie dostałem B 577 i niedawno B 578. Nie narzekam, sprawnie śmiga, baterii nie ścina.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Istnieje ROM na ten telefon sam go używałem nazywa się Lineage OS 14.1 (BETA) bazuje na androidzie (AOSP) 7.1.1 i po instalacji ani śladu EMUI.? Niestety nie jest wolny od bugów. Np. Bug z aparatem. Nie można nagrywać. Brak Gapps, ale można zainstalować przez TWRP. Link jak zainstalować TWRP jeżeli nie masz:

Spoiler

Jest jeszcze bug z sygnałem telefonicznym. Losowo traci sygnał. Jak już dzwonisz to głos twój i rozmówcy jest spowolniony. Pozostaje czekać na oficjalna wersja ROMa ? poradnik do instalacji roma:

Spoiler

Edytowane przez Gwozdek
    Zdjęcia i filmy umieszczamy w spoilerze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawy Rom bardzo duża zmiana wizualna i ten ekran blokady kuszące Ale czy aż tak bardzo potrzebujemy tego ? Mógłby się zająć cm 14.1 z systemem 7.0 może by coś ciekawego wymyślił aby się go dało użytkować na codzień

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kris68

@dapik1  to czekam na odpowiedz ale moze znajdzie sie ktos inny kto powie jak zainstalowac ten najnowszy mod TWRP sokobana. Bede wdzieczny i postawie piwo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@kris68 Też miałem problem z zainstalowaniem tego romu. Ja zrobiłem to tak:

1-pobierasz ten rom i rozpakowujesz go

2-na telefonie robisz wszystkie wipe(oprócz sd) a następnie robisz backup wszystkiego,trwa to chwilę bo już nie masz nic ale tworzy ci folder TWRP z odpowiednimi podfolderami

3-do ostatniego folderu kopiujesz rom od sokkobana(ja już to zrobiłem na kompie)

4-w Twrp wchodzisz w backup i przywracasz. Na końcu wipe cache/dalvik

Możesz od razu zainstalować magisk z folderu root.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś może wie jak edytować kolumny icon w bulid.pro tak by można było dołożyć nowe icony tak jak w romie kangvipa?

Wysłane z mojego p8 lite xposed edition.

dodana zawartość

Chodzi mi o notyfication panel 4 kolumny mam ale jest tylko 9 icon więcej nie mogę ustawić

Wysłane z mojego p8 lite xposed edition.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi