Skocz do zawartości
shail

Jaki telefon po Nexusie 5?

Rekomendowane odpowiedzi

shail

Proste pytanie. Macie już jakieś pomysły na jaki telefon chcecie wymienić swojego nexusa 5? Widzicie godnego następce? I pytanie do tych którzy już zaliczyli przesiadkę z Nexusa na coś nowego - jak wrażenia? 

Przyznam że telefon mam prawie 1,5 roku(najdłużej ze wszystkich jakie miałem do tej pory :) ) i powoli myślę o czymś nowym. Jedno jednak nadal mnie zadziwia w tym telefonie.. prędkość. Tak więc następca musiałby być tak szybki jak nexus 5 + mieć lepszę baterię i aparat.. no i po prostu być czymś nowym i ciekawym. No i cena.. coś w okolicach nowego N5 niegdyś(ale czy to jeszcze możliwe?)

Najprawdopodobniej wstrzymam się z prostej przyczyny.. nie widzę tego następcy. Mam nadzieję że kolejna generacja (jesień 2016?) przyniesie to coś na co czekam pewnie nie tylko ja. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mikixx

LG G Flex 2 podobno tani, a dobry

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest kupno Nexusa 5x. Ma on lepszy aparat i baterie, jednak glownymi wadami jakie posiada (jak dla mnie) to mało RAMu (2gb) oraz wygląd (wystające oczko aparatu). Za N5 płaciłem ponad 1.5 roku temu w komputroniku 1699zl, a 5x w sklepach kosztuje 2 tys, więc pozostaje kupić od kogoś kto brał na przedłużenie umowy czy coś w tym stylu. Są takie sztuki z Playa za 1600 idealny stan. Są również po 1550 nowki, ale te są sprzedawane na faktura VAT marża czyli praktycznie bez "prawdziwej" gwarancji.

Samsung jak dla mnie odpada, Knox i sam napis "samsung". LG, 5.5" G3 jak i G4, za duże na moje łapki. Sony, aparaty montowane w xperiach to jakiś żart. Chinczykow nie biorę pod uwagę. Zastanawiałem się nad Moto X Play, mam nawet możliwość kupienia jej za 950zl, ale jest zbyt gruba i snap 615 troszkę odstrasza (s800 w n5 o niebo lepszy). Także tylko seria Nexus.

BTW Innych następców nie biorę pod uwagę. Swojego N5 mam peknietego, ale nadal działa i mimo pajaczka na ekranie, nie mogę się od niego oderwać. Jak dla mnie najlepszy Nexus jaki do tej pory wyszedł w kategorii cena/możliwości, nie bez powodu już mam go przy sobie ponad 1.5 roku! :D

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez trampowsky

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rzabcio

Na początku, biorąc pod uwagę charakter forum i jego użytkowników, muszę zaznaczyć, że moja ocena jest subiektywna, bo taki też jest temat tego wątku.

Niestety ale Nexus 5 nie ma sensownego zamiennika. Jeżeli już weszło się w Nexusy, to trudno z nich wyjść. Nie zamieniłbym waniliowego Androida na bloatware'owe oprogramowanie producentów. Tak, wiem, że ROMy można zmieniać, ale często z różnym skutkiem, a poza tym już się nimi nażonglowałem w życiu i po prostu mi się nie chce. Zgodnie z ideą pozostania przy Nexusach, zakładałem kiedyś, że dobrym wyborem będzie Nexus 5x, o którym wspomniał @@trampowsky. Dopóki nie okazało się, że nie ma ładowania Qi. Co się właściwie stało? Przecież Google chciał cisnąć w ten standard. Oczywiście, Qi posiada Nexus 6, ale phablety także niestety odpadają.

Pewną opcją na maksymalną "waniliowość" jest seria Moto od Mo... znaczy od Lenovo. Niestety one także nie posiadają ładowania bezprzewodowego, ale przynajmniej są tańsze od Nexusa 5x, a wcale nie na tyle gorsze, by tyle przepłacać.

Edytowane przez rzabcio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mykowhai

W moim przypadku jest trochę inaczej, to co każdy wyżej tutaj wspomniał, Nexus 5 jest cały czas mega dobrym urządzeniem i jeżeli będziemy porównywać go z zainstalowanym Lollipopem czy Marshmallowem, to z tą drugą wersją o wiele lepiej działa, całkiem szybko i co się poprawiło, długo. Przez co ten telefon odżył, i dlatego mnie to odwodzi o zakupu nowego telefonu. 

Ale gdybym już musiał go zakupić, to wybrałbym wersję 6P. Wygląda na to że problematyczny Snapdragon 810 został poprawiony, i działa on dobrze. Wcześniej zastanawiałem się nad 5X, ale nie podoba mi się ten telefon z wyglądu i cenowo :D Moim zdaniem nie warto, lepiej wziąć telefon telefon z serii Moto, jeżeli komuś nie zależy na czytniku linii papilarnych i mega częstych aktualizacjach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smykoo

Moim zdaniem 6P to godny następca. Niestety 5X jest za drogi na to co oferuje i nie jest jakoś mega lepszy od 5. Zawsze można pójść w Motki, ale to jednak nie rodzina Nexusów.

Wysłane z Google Nexus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    schreder

Ja tam kupuje za jakieś 2 miesiące coś od xiaomi lub meizu. :) może mi5 ewentualnie po taniości redmi Note 3 lub redmi 3.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez schreder

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie opłaca się wymieniać teraz nexusa 5 na telefony ze snapem 810 lub 808, najlepiej poczekać aż zaczną wychodzić masowo z 820. Można też pomyśleć o sgs 6 lub po prostu brać "chinola". Ostatnio mają najlepszy stosunek ceny do jakości, wykonanie wzorowe i cała płynność systemu jest świetna. Również prawdopodobnie wymienię n5 na redmi note 3 bo ma wszystko co potrzebuję ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

najfajniej obecnie prezentuje się 6P, to byłby bardzo godny następca, niestety jego rozmiar to porażka :) nawet 5X jest za duży o ten centymetr w pionie, więc i ja kolejny, juz 3, rok pozostanę z moim N5, to najlepszy telefon jaki miałem i nie warto się go pozbywać...

co do rozmiaru, to mam szczere obawy, że i w przyszłym roku może być problem z następcą Nexusa w "normalnych" wymiarach :/ pewnie również okaże(ą) się większe od N5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    snuffek

Ja planuje przerzucić się na Samsunga Galaxy Note 5 - bo będzie to chyba najbardziej odpowiedni telefon do moich zapotrzebowań (UI + S pen).

Sam KNOX to luzik, są były i będą metody na jego obejście, a do lagwiza się przyzwyczaiłem i powiem szczerze, że w tych nowych Samsungach nie jest to aż takie tragiczne (przynajmniej u mnie w Tab S wszystko jest mega płynne)

Obecnego N5 nie mam zamiaru nigdy sprzedawać bo mi go po prostu szkoda - a co tam będę miał dwa :)

Gdyby nie potrzeba telefonu typu Note to dalej siedział bym na N5.

Jeśli chodzi o nowe Nexusy to:

Wczoraj "bawiłem" się Nexusem 5x i powiem szczerze, że ten "krater" wcale nie jest taki tragiczny, jedyne co mi się średnio podoba to te głośniki jak w HTC.

Sama płynność i specyfikacja jest na poziomie jego poprzednika, jedyne co dał bym na plus to aparat.

Sam 6P zrobił na mnie wrażenie (ale tylko w czarnej wersji) Wykonanie, aparat i płynność jest OK, jedyny minus to chyba cena.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi