Skocz do zawartości
shail

Jaki telefon po Nexusie 5?

Rekomendowane odpowiedzi

rzabcio

@@trampowsky

[...] w serwisie za naprawę - wymianę płyty głównej zażyczyli sobie 890 zł

[...] będę próbował odratować Nexusa

Kurde, "trochę" drogo, przecież można za tyle pół-roczną, może roczną używkę dostać. I jeszcze trochę zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smykoo

Lepiej brać nówkę Nexa 5 zamiast naprawiać. Takie moje zdanie.

Wysłane z Google Nexus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trawel

@@rzabcio

No można, nawet taniej dałoby się wyrwać, ale ja stwierdziłem, że będę ratował, bo telefon jest moim zdaniem w super stanie poza tą płytą i może da radę załatwić to powiedzmy po taniości (kupiłem wersję ze zwalonym wyświetlaczem za 250 zł + w serwisie powiedzieli, że wymiana powinna wynieść na poziomie 80 zł, więc za całość zapłacę i tak mniej niż za używany na gwarancji).

@@Smykoo

Nówka Nexusa 5 jest niemożliwa do osiągnięcia z racji tego, że telefon już od jakiegoś czasu nie jest produkowany (chyba wszystkie nówki dostępne na allegro, to wersje refabrykowane gdzie dostaje się gwarancję zazwyczaj 12 miesięcy i jest to gwarancja realizowana przez sprzedawcę na allegro, a z tym różnie bywa). Postanowiłem odratować go i może wyjdzie mnie to w miarę niedużo niż jakbym miał brać używkę za 700-800, a przy okazji jeszcze wymienią mi baterię na oryginalną, więc myślę, że poza faktem braku gwarancji będzie to telefon niczym nie różniący się od tych na allegro.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smykoo

Dokładnie masz rację z tymi nówkami. To faktycznie ratuj swojego albo kup w świetnym stanie używkę. Ja jak będę wymieniał to swojego nie sprzedaję. Szkoda. Świetny stan i świetny smartfon.

Wysłane z Google Nexus

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pczepnik

Panowie, przerzucajcie się na n5xa bo straszna posucha w jego temacie na forum. Może ktoś zacznie coś konstruktywnego i ciekawego pisać:D

Osobiście doradzam n5x. Nie miałem co prawda możliwości wyboru, bo telefon został wymieniony na gwarancji, jednak wszystkie moje obawy odnośnie baterii, ekranu i większego wyświetlacza zostały rozwiane już w pierwszym tygodniu "znajomości". Rozmiar idealny, zbudowany praktycznie tak samo jak n5 a na customach działa tak samo szybko jak nie szybciej od prekursora.

Google naprawiło też problem baterii, bez specjalnych przygotować można uzyskać 4-5 h sotu na stocku. Z customowym kernelem i małymi tweakami można się zbliżyć do 7h.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cardo

Gdybym dostał ten telefon na wymianę gwarancyjną pewnie bym nie pogardził, ale w sytuacji gdy muszę go kupić po obecnych cenach, chyba jednak nie :D Bateria i kamera niezaprzeczalnie lepsze, ale ogólnie nie aż taki progres by wymieniać. A przy tym forma mniej zachęcająca niż przy N5.

Tapnięte z mojego N5.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pczepnik

Rzeczywiście cenowo nie jest kolorowo, ale naprawili dwie najgorsze wady n5-tki czyli kamerę i baterię. Aparat robi zdjęcia bardzo zbliżone do g4,s6,ip6s co jest świetnym wynikiem.

Ciężko mi jest porównywać te dwa telefony, gdyż n5tkę kupiłem w dniu premiery za 2k pln a n5x dostałem w `gratisie` ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w ramach darmowej wymiany chętnie bym skorzystał ;) nawet mimo jego, aż o prawie centymetr, większego rozmiaru na długości

a tak to podziękuję, wolę mojego N5 pomęczyć 3-ci rok, w oczekiwaniu, może kolejny N5 okaże się godnym następcą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shail

Sprzedając N5 i kupując N5X trzeba liczyć się z dopłatą około 1 tys zł. Czy taka kwota jest warta trochę lepszej baterii i aparatu? Ja uważam że zdecydowanie nie. Po prostu N5x nie jest wart dla mnie i dla wielu swojej ceny. To telefon który jest i zresztą wygląda jak "budżetowy", ale kosztuje jak flagowiec z aluminium itd. Jego cena co prawda dosyć szybko spada, ale nadal jest za wysoka. 

Co innego gdyby mi go w ramach wymiany dali ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pczepnik

Też bym nie zmieniał 5-tki gdyby nie ten szczęśliwy przypadek.

Gdyby nie monstrualnie wielki ekran w n6p poszedłbym w tą stronę. @@bartolinio myślę jednak, że za rok będziesz już miał w czym wybierać:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi