Skocz do zawartości
szakuL3

Przeskok z S4 mini na S5 mini - warto czy nie?

Rekomendowane odpowiedzi

Po 1,5 roku użytkowania Samsunga Galaxy S4 mini doszedłem do punktu, że chciałbym nowy telefonik. Z obecnego jestem bardzo zadowolony, tak naprawdę nie mógłbym napisać ani jednego złego słowa na jego temat, no ale zwyczajnie chciałbym jakiś upgrade. Tutaj pojawia się moje pytanie. Czy warto przeskoczyć S5 mini czy różnice nie są tak kolosalne? Porównywałem paramatry obu telefonów no i trzeba przyznać, że Samsung nie postarał się tym razem specjalnie... Nadal taki sam aparat, tyle samo RAMu, minimalnie lepsza bateria no i te dodatkowe bajery typu wodoszczelność, itp. No i tutaj pojawia się moje pytanie - czy w praktyce wygląda to inaczej i czuć znaczną poprawę modelu czy nie? Bardzo niepokoją mnie również komentarze dotyczące GPS-u, że są z nim problemy w S5 mini (w moim S4 mini - zero problemów z nawigacją).

Rozważam także Xperie Z3 Compact, ale z wielu względów wolałbym tego Samsunga... Tańszy, ładniejszy no i mój ulubiony guzik odblokowywania ekranu na przodzie. Poza tym zawsze wydawało mi się, że Samsung to najstabilniejsza marka wśród smartfonów. Jeśli mógłbym cofnąć czas to S4 mini wziąłbym znowu w ciemno. Co do S5 mini to mam już dużo większe obawy. Proszę was o pomoc - nie chcę zmarnować pieniędzy i chcę fajną zabawkę, z której będe zadowolony przez najbliższy rok czy dwa... Kwestia GPS-u martwi mnie najbardziej bo to najważniejsza funkcja dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa

@@szakuL3

Mam S4 mini i też stoję przed zmianą telefonu w niedługim czasie. Nie będę chciał dużego ekranu, bo mam krótkie paluszki, ale czytając specyfikację i opinie o S5 mini sam bym go nie wybrał. To moje subiektywne zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zi0mal

Mam go już ponad rok i ani razu nie miałem problemu z GPS więc nie wiem czy to problem ogulny czy sporadyczny. jestem zadowolony z tego modelu a wybrałem go bo S5 był za duży

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak często korzystasz z nawigacji w tym telefonie? Rozumiem, że używasz Google Maps? Ja miałem kiedyś Sony Xperie M i to badziewie zawsze gubiło lokalizacje, wieszało się i ogólnie wariowało podczas nawigowania co poskutkowało tym, że szybko musiałem sprzedać ten telefon i tylko straciłem na tym pieniądze. Nie mogę sobie pozwolić na kolejny taki błąd w wyborze nowego smartfona.

Edytowane przez szakuL3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    byhlk

Telefon posiadam od ponad roku. Generalnie telefon nie jest zły. Wybrałem go ze względu na optymalny rozmiar. Wyświetlacz jak każdy amoled dla mnie wygrywa. Przy włączonym WiFi, HSDPA, bluetooth telefon do godzin wieczornych wytrzymuje. Zdjęcia ładne chociaż aparat długo się uruchamia. Wytrzymały, 4 hartowane szkło:) ramka jak w całej serii odpryskuje przy uszkodzeniach. Na wielki plus wodoszczelność, podczas prysznica nie raz został zalany. Z GPS ani razu nie miałem problemu na Google MAPS oraz AM. Brakuje mi w nim czystego androida bez nakładek producenta bo przez to telefon potrafi pomyśleć. W skali do 10 oceniam na 6+

[Dodano: 19 styczeń 2016 - 00:52]

No i brak aktualizacji do lolipop! Miało być prawie rok temu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zi0mal

A jak często korzystasz z nawigacji w tym telefonie? Rozumiem, że używasz Google Maps? Ja miałem kiedyś Sony Xperie M i to badziewie zawsze gubiło lokalizacje, wieszało się i ogólnie wariowało podczas nawigowania co poskutkowało tym, że szybko musiałem sprzedać ten telefon i tylko straciłem na tym pieniądze. Nie mogę sobie pozwolić na kolejny taki błąd w wyborze nowego smartfona.

Średnio dwa trzy razy w tygodniu mam tomtoma i navigon z Google maps sporadycznie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dwa tygodnie temu przesiadłem się z s4 mini dual I9192 na s5 mini duos. Dla mnie głównym argumentem było 16GB wbudowanej pamięci. W S4 kończyła mi się już bardzo mocno (oczywiście miałem oprócz tego kartę SD). Z różnic, to większy nieznacznie i nadal akceptowalny ekran. Reszta parametrów bez zmian. Aha - bateria trzyma przy moim użytkowaniu od 50-100% dłużej (zamiast 10-40h jest teraz 24-70h). Dla mnie było warto.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxx35
    Dnia 17.01.2016 o 23:22, szakuL3 napisał:

Bardzo niepokoją mnie również komentarze dotyczące GPS-u, że są z nim problemy w S5 mini (w moim S4 mini - zero problemów z nawigacją).

Rozważam także Xperie Z3 Compact, ale z wielu względów wolałbym tego Samsunga... Tańszy, ładniejszy no i mój ulubiony guzik odblokowywania ekranu na przodzie. Poza tym zawsze wydawało mi się, że Samsung to najstabilniejsza marka wśród smartfonów. Jeśli mógłbym cofnąć czas to S4 mini wziąłbym znowu w ciemno. Co do S5 mini to mam już dużo większe obawy. Proszę was o pomoc - nie chcę zmarnować pieniędzy i chcę fajną zabawkę, z której będe zadowolony przez najbliższy rok czy dwa... Kwestia GPS-u martwi mnie najbardziej bo to najważniejsza funkcja dla mnie.

Co myślicie nad taką alternatywą ?

Samsung GALAXY S5 mini DUOS czy  może Xiaomi Redmi 2 Pro DualSim 16GB  wyświetlacz 4,7" 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi