Skocz do zawartości
K9G

Telefon nie reaguje, nie wstaje, nie odpala się. Ratujemy Nexusa 5X.

Rekomendowane odpowiedzi

K9G

Temat służy do ratowania naszego Nexusa po nieudanych flaszowaniach, aktualizacjach, itp.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1zl

A jeżeli Nexus 5X złapał bootlapa (kręcą się kropki) i jest zablokowany bootloader to co wtedy chciałem wrócić do stocka przez NRT)?

Edytowane przez 1zl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odblokuj i wgraj jeszcze raz? Albo wejdź do recovery i zrób factory reset.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1zl

@@Lawstorant zrobiłem to samo. Nawet sterowniki odinstalowałem. I nic :( Jeszcze trochę a Windowsa postawię na nowo :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To powgrywaj obrazy z osobna. Kilka razy tak miałem. Po kilku flashowaniach wreszcie wstało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako że jest to mój pierwszy post na forum, chciałbym powitać wszystkich :-)

Od jakiś dwóch tygodni jestem "szczęśliwym" posiadaczem Nexusa 5x. Telefony z tej serii podobno są ciężkie do uceglenia, ale najwyraźniej jestem wybitnie uzdolniony ;-)

Do rzeczy.

Telefon zakupiłem ze względu na duże wsparcie developerów, programistów itp. Po zakupie standardowo odblokowałem root przez NRT, zainstalowałem custom recovery,najpierw TWRP później od CM.

Już tu zaczęły się schody bo po próbie wejścia do recovery czy to przez kombinacje klawiszy, czy NRT czy też przez aplikację Quick reboot pojawiał się wywalony robocik z czerwonym wykrzyknikiem. To samo się działo przy wgraniu stockowego recovery.

Chciałem wgrać też cyanogenmod, niestety za każdym razem wywalało mi jakiś błąd, nie pamiętam jaki.

Zostawiłem problem na następny dzień. I tu szok, telefon w ogóle się nie odpala, myślałem, że bateria po prostu padła, podłączam do oryginalnej ładowarki, przez kabel do komputera, ładowarki od mojego tabletu. Niestety telefon już nie wstał. Jedyną reakcją jest przy podłączeniu do ładowarki lub naciśnięciu power migająca czerwona dioda. Nie mogę wejść ani do recovery, bootloadera czy w tryb download.

Telefon umarł na amen?

Oczywiście oddam telefon na reklamację, a nóż się uda, ale to jak wrócę z urlopu :-)

Pozdrawiam użytkowników forum :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shumitu

Jeżeli po wejściu w recorvery miałeś robocika z wykrzyknikiem to jest to po prostu stockowe recorvery i opcje pojawiają się po naciśnięciu power + volume up.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oko22

Jeśli jest, jak napisałeś, to z reklamacją nie będzie problemu. Jednak próbuj jeszcze z oryginalną ładowarką. Spróbuj kilka razy wyjąć i włożyć kabel do tel przy podłączonej ładowarce do zasilania. Ja jadę na becie 7 i raz rano, mimo 70% naładowania baterii wieczorem, tel nie reagował. Migała tylko czerwona dioda. Jednak po tych zabiegach ruszył i już się to nie powtórzyło. Jeśli w końcu odpali, czego Ci życzę, przez NRT załaduj stocka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aha, czyli ten wykrzaczony robocik to norma. Dziwne, pierwszy raz coś takiego widzę. Popróbuje jeszcze z oryginalną ładowarką i zobaczymy.

A co z tym CM? Czy to normalne, że niektóre custom romy nie wchodzą na ten model?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daniel.

Jeśli instalujesz TWRP które jest zalecane to nie instaluj już CWM od CM, TWRP wystarczy. Tu jest błąd.

Edytowane przez Danielf85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi