Skocz do zawartości
K9G

Telefon nie reaguje, nie wstaje, nie odpala się. Ratujemy Nexusa 5X.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

@chocolate_coco To brzmi jak problem, który mi się przytrafił jakiś czas temu i chyba właśnie znalazłem rozwiązanie (niestety trochę drastyczne).

Otóż - telefon pewnego razu przestał się włączać - czasami migała tylko czerwona diodka, czasami pokazało się logo google i się wyłączał. Serwis w moim przypadku odpadł, bo rzekomo znaleźli ślady wilgoci (mimo że znaczniki wilgoci są białe), dlatego nie mając już nic do stracenia rozebrałem telefon, wyjąłem płytkę główną i z odległości kilku cm przez minutę podgrzewałem chip RAM/eMMC (opalarką 700W). Po tym zabiegu telefon się obudził jak gdyby nigdy nic. Nie wiem czy to jest rozwiązanie tymczasowe czy nie, bo robiłem to pół godziny temu, więc to żaden czas, żeby to ocenić, ale z tego co internety mówią to powinno być ok.

ed: 2 dni minęły a telefon cały czas włączony, zrobiłem parę restartów i też wstał bez zająknięcia, chodzi jak rakieta. Wygląda na to, że wszystko wróciło do normy.

Edytowane przez sgsauser

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Sprawdzę, co mam do stracenia...

Podobna sytuacja :) wygrzałem, co prawda mocniejszą opalarką, ale krócej i wstał, działa od kilku minut ;)

Ostatecznie podziałał może z godzinkę, zgrałem dane, odblokowałem i zrobiłem wipe. Poszedł pod młotek.

Edytowane przez chocolate_coco

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rafix

Witam

Wczoraj dostałem OTA z poprawkami z września dziś telefon nagle się wyłączył i siedzi na logo Google (telefon bez Roota itd), można wejść tylko w recovery.  Gwarancja skończyła się 01.09.18 :) jakaś szansa na naprawę jest czy telefon do kosza ?

Edytowane przez rafix

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kilka miesięcy temu oddałem z powodu bootloopa Nexusa do serwisu na Marynarskiej. 1 dzień po upłynięciu gwarancji... Pani powiedziała, że nawet do 3 miesięcy po terminie gwarancji by go przyjęli. Także próbuj. Ale lepiej osobiście w Warszawie, niż w Mławie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi