Skocz do zawartości
K9G

Telefon nie reaguje, nie wstaje, nie odpala się. Ratujemy Nexusa 5X.

Rekomendowane odpowiedzi

CM nie chciał mi się zainstalować ani przez TWRP ani przez CWM, przez NRT też próbowałem. Za każdym razem wyskakiwał błąd.

Edyta:

Patent z oryginalną ładowarką nic nie dał, teraz nawet dioda się nie świeci.

Edytowane przez homoklikus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daniel.

A więc tak....
    Sytuacja jest napięta jak plandeka w Żuku.
    Chciałem przetestować kernel Semaphore lecz po flashu system już nie wstał dochodził do początku animacji " Android " i się resetował tak w koło.
    Flash czegokolwiek w recovery TWRP kończył się tym samym, przywrócenie backup, czysta instalacja. Postanowiłem wrzucić stock obraz lecz nadal było to samo oczywiście recovery już nie ma jest wywrócony robocik z wykrzyknikiem.
    Postanowiłem wrzucić rom z pliku tot. Lecz i to nie pomaga i teraz stoi na logo Google. 
    Fastboot może wrzucić radio i bootloadera lecz systemu nie wrzuci bo OEM został zablokowany a gdy chcę go odblokować komendą " fastboot oem unlock " system wyrzuca że jest to nie możliwe.
    Jedynie co działa to Download Mode. Jednak tak jak pisałem wrzucenie romu z pliku tot poprzez download mode i LGUP kończy się również tak samo czyli nie wstaje po instalacji systemu.

Jakieś sugestie Panie/Panowie czy tu już mamy przykład znanego problemu z LG G4 " bootloop " ?
    OEM jest lock tak więc z gwarancją nie będzie problemu lecz może coś by dało się zrobić " domowym sposobem "
    Dzięki za ewentualne rady bo moje się już chyba skończyły choć nadal szukam rozwiązania w czeluściach internetu.

Edit:
    Wyczytałem iż ostatnimi czasy problem się nasilił i ma to związek z systemem Nougat. Tak że nie jestem odosobnionym przypadkiem.

Edit:
    Dla zainteresowanych lektura z supportu nexus'a:
    https://productforums.google.com/forum/#!topicsearchin/nexus/nexus$205x$20bootloop

Pozostaje jedynie serwis w moim przypadku jak i u innych. Zdarzają się sytuacje że telefon wstanie lecz nie ma na to reguły.

Edytowane przez Danielf85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shumitu

Ja na prawdę nie wiem jak to jest, że są osoby, które wgrywają custom romy, kernele itd. bez większego problemu, a mają problem ze stock recorvery.

Wywrócony robocik z wykrzyknikiem to stock recorvery, wszystko jest w porządku i tak ma być.

Po kombinacji power + volume up pojawiają się opcje...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daniel.

Tak pojawiają się lecz jak wspomniałem wcześniej żąden flash a także " rescue OTA " z poziomu tego recovery ( adb sideload ) też nic nie daje. Telefon nadal bootuje tylko do początku loga startowego.

Edytowane przez Danielf85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shumitu

Wipe data po flashu stocka był?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daniel.

Był. To niczego nie zmieniło próbowałem wszystkich opcji. Po prostu nie bootuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ten sam problem. Telefon zaktualizowany przez OTA do Nougat 7.0 w piątek. I przez cały dzień sprawował się świetnie. A w sobotę rano podczas ładowania wyłączył się i nie można już go uruchomić. Dochodzi do kolorowego loga Google i wyłącza się. Wipe przez stock recovery nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daniel.

@grzegorz71 Tak to jest DUŻY problem z tym systemem. Na XDA i w supporcie nexusa / google rodzą się tematy z tą przypadłością. 

To może tłumaczyć dlaczego N6P nie dostał jeszcze obrazu andka 7 i dlaczego jeszcze nie ma żądnego customa na 5X.

Mój Nexus jutro jedzie do serwisu, zamówiłem kuriera. 
    Mam zablokowanego bootloadera i nie mogę naprawić partycji z poziomu TWRP jeśli masz odblokowanego możesz spróbować tej opcji oczywiście na własą odpowiedzialność :)
    http://forum.xda-developers.com/nexus-5x/help/fix-nougat-bricked-phones-n6-thread-t3449640

Ni jak można by jakoś poinformować userów o możliwych ewentualnych problemach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja także mam zablokowany bootloader bo telefon mam od trzech miesięcy i jeszcze nic w nim nie "grzebałem". Telefon wysłałem dzisiaj na gwarancji. Żeby było ciekawiej to dopiero co w czwartek odesłali mi go z serwisu po wymianie płyty głównej. Przedtem telefon sam z siebie przestał się uruchamiać i nie dawał znaków życia. Ogólnie to po trzech miesiącach mam raczej negatywne odczucia co do tego telefonu. Miałem już kilka innych i to jest pierwszy z którym mam takie niespodzianki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daniel.

Sporo osób łączy problemy software i hardware a to są dwie inne rzeczy. W tym przypadku zawiniło google nie sam producent telefonu dlatego trzeba do tego też podchodzić z rozwagą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi