Skocz do zawartości
K9G

Telefon nie reaguje, nie wstaje, nie odpala się. Ratujemy Nexusa 5X.

Rekomendowane odpowiedzi

DDragon

to na razie nie aktualizować N5X do Nugata?

Edytowane przez DDragon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daniel.

Wahałbym się po zgłębieniu istoty tego problemu i przeczytaniu wątków na xda. Zapewne nowa wersja to poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proszę o pomoc. Ja też jestem w takiej samej sytuacji. Miałem android Nougat i kliknąłem przypadkowo "USA BAND" i telefon stracił zasięg. Zrobiłem flash stocka ale to nic nie dało i znalazłem na XDA link do systemu ktory daje możliwość zmiany tego spowrotem na Europę. Od tej pory wyskoczył mi bootloop więc wgrałem stocka androida N, ale nadal jestem w potrzasku bo telefon zawiesza się na 4 kuleczkach i bootuje od nowa. Próbowałem też pierwszą wersje androida 6.0.0, oraz najnowszy 6.0.1, a także przez Rootung Tool przywrócic stocka, lecz cokolwiek bym nie zrobił telefon wisi na tych kółkach i sie restartuje. Proszę bardzo o pomoc jeśli ktoś wie jak to rozwiązać. Bootloader mam odblokowany. :((

I czy mogę użyć tego LGUP wraz z plikiem TOT na odblokowanym boocie? Może ktoś podlinkować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam, zastanawiam sie nad tym telefonem by go kupić, ktoś wystawił go na olx pod linkiem klik no i jak widać koleś pisze,  że po aktualizacji telefon mu sie restartuje. przez telefon twierdzi, że nie umie wgrać na nowo aktualizacji ani zrobić hard resetu czy coś w tym stylu. czy ktoś miał podobny problem w tym telefonie? wiadomo, że 6 stówek na ulicy nie leży a nie chce sie naciać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

#update Wgrałem Chroma OS na 6.0.1 i pokazuje sie bootlogo chromy ale sie zatrzymuje i wyłącza. O co tu chodzi?!?!?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daniel.

Tak jak pisałem jest to problem z samym androidem 7. Niszczy partycje. Są na xda fixy jak to naprawić jak ma się odblokowany bootloader lecz jak masz zablokowany i nie działa komenda " fastboot oem unlock" to pozostaje serwis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No napisałem że mam odblokowany. Flashuje, błądze po xda ale nie moge nic ciekawego znaleźć. Mógłbyś podlinkować do tych fixów?

Edytowane przez RalliArt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daniel.

Oczywiście wszystko robisz na własną odpowiedzialność bo osobiście miałem zablokowany BL.
    http://forum.xda-developers.com/nexus-5x/help/fix-nougat-bricked-phones-n6-thread-t3449640

W różnych tematach o tym problemie też przewijają się różne rozwiązania.

@kamoO94
    Najważniejszy jest rachunek z vat23% zapewne jako takiego sprzedający nie ma i nie może go oddać na gwarancję bo zmiana firmware to nic trudnego.
    Kabel z ładowarki też jest jakiś inny jak i chyba sama ładowarka bo nie wiem czy Nexy miały tylko białe ładowarki i kable. 

Edytowane przez Danielf85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbowałem tej metody, ale nadal stoi. Nie chce oddawać na gwarancje, bo założyłem dopero nowe szkło hartowane i w serwisie na pewno je zdejmą i kasa pojdzie w błoto. :/

Chce sprobować sam go przywrocic do życia, póki mam odblokowanego boota. Ktoś ma jakiś jeszcze pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daniel.

A po naprawie partycji w twrp wrzuciłeś rom na nowo ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi