Skocz do zawartości
K9G

Telefon nie reaguje, nie wstaje, nie odpala się. Ratujemy Nexusa 5X.

Rekomendowane odpowiedzi

@Danielf85 owszem, wgranie firmware to błachostka. chodzi mi glownie o to czy byla taka aktualizacja, ktora psula ludziom telefony, ze sie wylaczaly po kilku minutach. koles mieszka nad morzem, ja na Podkarpaciu i nie mam jak go obczaić 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak to się stało, ale telefon przed chwilą zbootował stary backup 6.0.1. Robiłem to ponad 10 razy z nadzieją że pojdzie aż w koncu telefon NIE ZAWIESIŁ się na czterech kropkach tylko poszedł od radu do ładowania. Tylko jestem bardzo ciekaw czemu nie chce przyjąć mojego pinu w ogole. Obecnie probuje przez adb shell usunać PIN.

Edytowane przez RalliArt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daniel.

@kamoO94

Co do takiej aktualizacji nie mam informacji że po paru minutach się resetuje wyłącza. Być może wina przegrzewania się ale jedynie co to mogę spekulować.

@RalliArt

Co do odblokowania telefonu to już Ci podam jakie pliki musisz usunąć w twrp.

Edytowane przez Danielf85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej nie. Ładowałem go 2 razyjuż w takim stanie, oraz był wyłączony na ponad godzine bo szukałem rozwiązania problemu na XDA i ciągle było to samo. Był w TWRP bo przywracałem obrazy razem ze sprawdzaniem MD5 co ostro nagrzało telefon i koniec końców wstał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Danielf85 czyli pewnie hardware i szkoda sobie glowe zawracac? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daniel.

@RalliArt
    http://forum.xda-developers.com/nexus-5x/help/recognizing-password-pin-restoring-twrp-t3307452

@kamoO94
    Tak jak pisałem, ciężko stwierdzić i raczej bym się w to nie pchał.  ;)

Edytowane przez Danielf85
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Danielf85 tak zrobie ;) dzieki za cenne info

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki. Telefon się odblokował o dziwo inprint działa jak działał, ma zapisany odcisk. Telefon jak narazie żyje. Siedze na starym backupie na którym mi kamera muliła i boje się wgl ruszyć z tego miejsca gdziekolwiek, że problem powróci.

Wszystko zdaje się działać. GSM i WCDMA również. To był BBBAAAAARDZOOOO dłuuugi dzień. Od rana sie z domu nie ruszałem sprzed kompa aż do teraz, ale jak widać sie opłaciło. Ide odpocząc i ochłonąć, a Tobie kolego poleciało piwko za odblokowanie Nexa. :>>

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daniel.

Czyli naprawa partycji z poziomu twrp się opłaciła jak i reszta. Dobrze że tak się udało i nie musisz wysyłać do serwisu. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nw czy to naprawa partycji bo i tak po niej nie chciał ruszyć. Wgrałem pare razy z rzędu backup z twrp nic nie robiąc i ruszył. Może jakaś partycja się w locie naprawiła czy coś. NIe wiem kompletnie. Pewnie w jakimś stopniu wszystko co zrobiłem wpłynęło pozytywnie na Nexa. A ja już prawie się poddałem. :cheers:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi