Skocz do zawartości
Vitold Von Axt

Marshmallow Moto G 2014 aktualizacja androida i wszystko co z nią związane

Rekomendowane odpowiedzi

David Schuster z Motoroli napisał oficjalnie że trwają testy, więc wygląda na to że jeszcze nie skończyli, ale jest szansa że w przyszłym tygodniu udostępnią finalną wersję.

https://plus.google.com/+DavidSchuster/posts/WJTSyywqYeW

Napisał, tylko że o romie dla Brazylii i dla Indii, ja piszę o romie EU. Testy EU rozpoczęły się dużo wcześniej, a dokładniej na początku grudnia dla wersji LTE.

Były dwie tury testów, właśnie na początku grudnia (wersja 22.56.3) i teraz niedawno druga tura (wersja 24.41.34). Screeny które pokazujesz odnoszą się do wersji systemu, którą właśnie testują w Brazylii i Indiach, być morze nie tylko tam, co nie zmienia faktu że pewnie i tak dostaną wszyscy w miarę naraz, więc dostaniemy najwcześniej w przyszłym tygodniu.

Edytowane przez lord_iron

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś już rozwiązał problem z błędem przy aktualizacji na androida 22.56.3.en.03 na motoroli XT 68( dual sim)?. U mnie cały czas wywala się aktualizacja i po włączeniu telefonu pojawia się komunikat, że aktualizacja się nie powiodła. Dodam, że nie grzebałem w systemie, był robiony reset factory i dalej ciągle nie mogę zrobić aktualizacji. :crybaby:  Proszę o informację czy trzeba robić aktualizację po kolei? lub lepiej Czy będzie można przeskoczyć do 6.0 bez pośrednich wersji? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Instaujesz wersję 22.56.3.titan_retbr_dstv.retbr.en.BR, czy chodzi o aktualizacje zabezpieczeń, która byla jakiś czas temu?
    Jak aktualizację to tu masz wątek jak to zrobić alternetywnie http://forum.xda-developers.com/moto-g-2014/general/official-stock-firmware-5-0-2-lxb22-46-t3019612 lub tu tez jest dużo informacji http://forum.xda-developers.com/moto-g-2014/general/ota-stagefright-patch-update-t3201392

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam nadzieję że aktualizacja do 6.0 nie wyczysci mi karty SD i aplikacje które mam będą nadal działać, wiem że powinno się zrobić reset ale u mnie to w późniejszym terminie

Wysyłane z mojego XT1068

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na telefonie mam wersję sytemu 22.21.28 titan.....en.03 reteu, (kompilacja LXB22.46-28), system 5.0.2. W listopadzie pojawiła się informacja na telefonie o aktualizacji systemu i podczas tego procesu wywala się błąd. Gdzieś międzyczasie doczytałem, że nie da się przeskoczyć aktualizacji z 4.4 na 6.0, ale nie wiem czy z 5.0.2 bez tej, która mi nie chce wejść. Dlatego szukam i proszę o pomoc  

Edytowane przez przemo_21

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według źródła z instalacji wersji testowej zapyta się na pewno czy użyć karty SD jako karty SD czy zintegrować ja z pamięcią wewnętrzną jako jedną pamięć. Pytanie jak to wygląda w obu przypadkach, czy wtedy kopiuje dane czy co z nimi robi.

post-134979-0-92954800-1453456847_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@@bolongo

MM (6.0) wprowadza zmiany w użytkowaniu k.sd - można ją zostawić tak jak jest lub przeformatować na rozszerzenie przestrzeni na dane. Jeśli masz przyzwoitą k.sd (clas 10 lub UHS 1) to lepiej zrobić backup .apk (my apks) i innych rzeczy zrobić factory reset i ją przeformatować (zapyta się po 1szym uruchomieniu).

@@przemo_21

Root usunąłeś (supersu - unroot i sprzątanie)? Wgraj oryginalny 4.4 lub 5.0.2 - wystarczy system.img.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

rozumiem że "my apks" zapisuje aplikacje w raz z ich danymi, nie mam zrootowanego fona i nie wiem jak to jest ;) mam jedną gierke w która gram już prawie 2 lata i nie chciał bym stracić jej danych

Wysyłane z mojego XT1068

Edytowane przez bolongo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzidexx

Skąd pytanie o root-a ?

Ja nie mam żadnego root-a. Nic nie grzebałem w systemie. Wcześniejsze aktualizacje przebiegały pomyślnie. Factory reset wykonałem i dale ten sam błąd. Telefon kupiłem jako używany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Wejdź w bootloader - sprawdź status.

Wejdź w recovery mode - masz stock 3e?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi