Skocz do zawartości
Hexia

Ładowarka do naszej Moto G 3rd

Rekomendowane odpowiedzi

pokulan

Ja używam sterej ładowarki od LG P500, co prawda ma 5,1v i 0,7A ale ładuje szybko. Odradzam napewno te ładowarki za 3,00-5,00,- które są z Aliexpress i wybuchają, wiem bo m wyleciała w nocy w powietrze... :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

używam ładowarki nokii ac-10e od poprzedniego telefonu (1,2 A). Duży plus to długi kabel usb. 

Chciałem kupić na allegro drugą, ale jest masa podróbek Nokii. Wystarczy aplikacja np. Ampere, aby sprawdzić, że chińska podróbka ładuje prądem max 300-400 mA. Oryginalna ok. 1000 mA.

Również ma znaczenie kabel usb, podłączany do ładowarek. Na różnych kabelkach są inne natężenia ładowania.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja używam sterej ładowarki od LG P500, co prawda ma 5,1v i 0,7A ale ładuje szybko. Odradzam napewno te ładowarki za 3,00-5,00,- które są z Aliexpress i wybuchają, wiem bo m wyleciała w nocy w powietrze... :)

Posiadam u siebie w domu taką samą ładowarkę. Tylko napięcie zalecane o ile dobrze zrozumiałem to max 5V.

@@niestety Jeśli ta od LG będzie ok to nie będę niczego zamawiał. Jeśli nie spełni moich oczekiwań, zamówię inną. Mam tester usb więc powinien bez problemów sprawdzić czy jest oryginalna. Oczywiście zamieszczę tutaj stosowny komunikat.

Edytowane przez AndroidTeam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pokulan

Ciągle jej używam i wszystko jest ok, telefon sobie przetwornicą sam dopasowuje napięcie.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko jasne. Jeden wydatek mi już odpadł, dziękuje.

Edit:

Niestety ładowanie od 5% do 100% trwało ponad 3h. Uważam że trwa to zbyt długo (może się mylę, nie wiem jaki obecnie panuje standard wśród smartfonów). Przez chwilkę przeboleję. Kupię za jakiś czas ładowarkę Nokia AC-50E lub AC-60E. Trochę obawiam się w przypadku tej drugiej o baterię, duży prąd ładowania 1,5A.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@@AndroidTeam
    Teoretycznie to nawet 2A może mieć prąd ładowania w tym telefonie. Moto G3 jak wszystkie telefony z Snapdragon 410 na pokładzie obsługuje technologię Quick Charge 2.0 czyli można by ładować telefon nawet 12V i prądem 1.5A przy pomocy takiej ładowarki http://www.komputronik.pl/product/306715/Elektronika/Akcesoria_Eksploatacja/Aukey_PA_U28_Quick_Charge_2_0.html?gclid=CIvi9pTg48sCFWgocgodPXkNxQ&gclsrc=aw.ds

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@maxprzemo

Szczerze to już zgłupiałem. Jeśli chodzi o sam procesor (Snapdragon 410) na stronie producenta widnieje przy nim notka: Quick Charge 2.0. Jednak na oficjalnej liście naszego telefonu nie ma.

https://www.qualcomm.com/products/snapdragon/devices/all?feature=Quick%20Charge%202.0

Może ktoś już wykonał taki test na telefonie opartym o Snapdragon 410

Podobno ta technologia jest bardzo bezpieczna do ok. 80% ogniwo jest ładowane bardzo szybko. Później następuje zwolnienie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@@AndroidTeam

Kurde faktycznie. Chyba nie działa technologia Quick Charge na tym telefonie :(

Brakuje wzmianki o funkcji szybkiego ładowania TurboPower w specyfikacji, tak jak jest np. w przypadku moto x play http://www.motorolapolska.pl/index-moto-x-play.html#moto_x_play_specyfikacja  

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@maxprzemo

Szkoda. Martwi mnie czemu producent nie podał na swojej stronie informacji z jakim napięciem i prądem ładowania powinna być ładowarka (chyba że ominąłem informacje).

Ktoś powie że za bardzo kombinuje. Jednak w tym modelu bateria nie jest wymienialna. Dlatego chciałbym dobrać odpowiednią ładowarkę.

Znalazłem dwie dobre oferty. Raczej wybiorę AC-50E. Według mnie AC-60E to zbyt duży prąd ładowania 1,5A, fakt nie jest to żaden problem. Można nawet ładować prądem 2A i telefon automatycznie obniży do danej wartości. Jednak czy nie odbije się to na trwałości ogniwa ?.

Nokia AC-50E

http://grupagsm.pl/nokia/3492-ladowarka-sieciowa-nokia-ac-50e-kabel-microusb-wysylka-lub-odbior-krakow-debica.html

Nokia AC-10E

http://grupagsm.pl/nokia/189-ladowarka-sieciowa-nokia-ac-6e.html

Raczej oryginalne. Ciekawe jakie są koszta tych ładowarek w autoryzowanych serwisach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pokulan

A czy QC2 nie jest dodany w którymś z custom kerneli?

edit

Ta opcja została jednak dodana w custom kernelach dla Moto G1 :/

Edytowane przez pokulan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi