Skocz do zawartości
kac222

root ROOT Honor 7 PLK-L01, 5.02 i 6.0 (aktualizacja 30-05-2017)

Rekomendowane odpowiedzi

podłącze się do dyskusji, ktoś posiada wiedz które twrp i root pod b180? nie chce eksperymentować bo czasu brak na przywracanie po ucegleniu :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CrashNull

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzięki, niestety recovery sie nie odpala, odblokowałem bootloader, wrzucam recovery zgodnie z instrukcja z forum wszystko jest OKAY, ale przy próbie wejścia wibruje i się restartuje po pierwszym logo honor. Jakies sugestie? 

Trochę to dziwne ale udało mi się wejść do recovery naciskając vol + i - oraz power. Su 2.49 zadziałał z b180 ... zabieram się za dalsze ratowanie skasowanych zdjęć 

Edytowane przez hanf0777

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KaeMeL
    Napisano (edytowane)

Witam, chciałbym sobie zroot'ować telefon, tak dla ułatwienia z GameGuardian'em. I pojawiają się schody, ponieważ pierwszy raz chcę zroot'ować telefon w taki sposób (wcześniej moją Xperie root'owałem za pomocą KingoRoot, bez żadnych wierszy poleceń).

Problem jest następujący. Odblokowałem bootloader'a (jak włączam Volume Down + Power to jest napisane pod Android'em - Unlocked), więc spoko. Ściągnąłem tą paczkę 2GB (Paczka do uratowania telefonu), włączając wcześniej fastboot'a (Volume Down, Power) otwieram w tym folderze cmd za pomocą Shift+PPM. Daje fastboot devices, pokazuje moje urządzenie, wpisuję komendę na instalację Recovery, też ok, complete, na koniec fastboot reboot i telefon się resetuje, czyli niby wszystko ok. No i teraz wyłączam telefon (chociaż próbowałem też odpalać Recovery podczas fastboot reboot i dzieje się to samo), a mianowicie, gdy już zainstalowałem Recovery, włączam telefon trzymając Power i Volume UP. No i niestety, mam bootloop'a, kiedy trzymam te dwa guziki to niestety, ale telefon zapętla się na pierwszym napisie Honor powered by Huawei i tak cały czas w kółko dopóki nie puszcze guzików (wtedy włącza się normalnie, niestety nie Recover).

I teraz moje pytanie - co robie źle? Su mam wrzucone na telefon, ustawiałem już Debugging USB na Pliki, Nośnik USB i cały czas zapętla mi się ten ekran startowy Honora. 

Wersja emui to B180 (tylko nie wiem dlaczego lokalizacja Serbia, kiedy mam telefon w Plusie - abonament). 

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam, Kamil ;)

Ps. robiłem też z innego poradnika (zagranicznego) i dalej jest to samo... :/

Edytowane przez KaeMeL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartos38

Nie trzyma się przycisków cały czas trzymasz chwilę i puszczasz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KaeMeL

Gdy chwile trzymam volume up i power to się włącza normalnie, a TWRP recovery bez problemu się instaluje... Jak przytrzymuje tak dłużej, do wibracji, a nawet po to się bootloop robi, a jak chwilę przy włączania przytrzymam to włącza się normalnie system.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gotmar

@up

tel podłączony do USB komputera/laptopa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KaeMeL

@@gotmar

Próbowałem na odłączonym i podłączonym. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wilu85

Alternatywa!!!

Sposób na root za pomocą aplikacji KingRoot (działa na Android 5 i 6).

1. Pobierz aplikację KingRoot
    2. Zainstaluj i wybierz opcję "Try it" :)
    3. Instrukcja obrazkowa dla KingRoot: klik

Jeśli nie odpowiada ci KingRoot możesz go zamienić na SuperSu.

Wystarczy zainstalować aplikację SuperSume ,

która spowoduje zainstalowanie aplikacji SuperSu. Po ty,m zabiegu możesz odinstalować KingRoot'a.

Niestety u mnie na B320 nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kac222

A u mnie działa :-)

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi