Skocz do zawartości
nexuser

Jakiej prędkości kartę SD kupić do Moto G 2015 ?

Rekomendowane odpowiedzi

maxprzemo

Maxprzemo, faktycznie twoja wewnętrzna pamięć miażdży moją. Może trafiłeś na sztukę z innej partii i lepsze kości zainstalowali

?

Może inny tryb testowanie uruchomileś w aplikacji?

Ja testy wykonywałem na crDroid a tam jest zarzadca I/O zmieniony na bfq (taki algorytm do zarządzania przesyłam danych). Może on mi tak przyspiesza przesył.

Wysłane z mojego XT1541

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@maxprzemo

Do niczego nie chcę Ciebie zmuszać, ale mógłbyś utworzyć temat o aktualnie najsprawniejszym romie 6.0.

Testowałeś wszystko co teraz jest w zasięgu. Fajnie by było...

Nie ukrywam, że jeszcze trochę zwlekam z odblokowaniem BL, aby nowy telefon dokładnie sprawdzić.

Myślę, że w połowie lutego to zrobię i Twój wpis byłby jak znalazł.

Zawsze lubiłem testować romy i tak dalej będzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na zmodyfiikowanym ROMie to niesportowo ;-) Generalnie może Android 6 przyspieszy obsługę pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

Do niczego nie chcę Ciebie zmuszać, ale mógłbyś utworzyć temat o aktualnie najsprawniejszym romie 6.0.

Testowałeś wszystko co teraz jest w zasięgu. Fajnie by było...

Taki wątek nie ma sensu :)

Sytuacja zmienia się z dnia na dzień i taki wątek był by nieaktualny już na drugi dzień.

Najlepiej samemu przetestować i wybrać co nam najbardziej odpowiada i spełnienia nasze oczekiwania. Wybór na xda jest naprawdę spory.

Ten telefon jest moim drugim pod rząd w którym bez roota nie wytrzymałem nawet tydzień. Ja mam do gwarancji trochę inne podejście od większości ludzi. Może dlatego że przez ostatnie 15 lat nie musiałem oddać żadnego telefonu na gwarancję.

Wysłane z mojego XT1541

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

Zakupiłem taką kartę SD LINK

Teraz telefon przy formatowaniu karty SD jako pamięć wewnętrzna nie komunikuje że karta jest za wolna. 

Co ciekawe po ponownym sformatowaniu karty jako SD card z poziomu telefonu pomiar prędkości poprawił się i wynosi u mnie obecnie :

rrtdfr.jpg

Ciekawe czy karta klasy UHS-3 potrafi wyciągnąć jeszcze więcej z telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie na ADATA 64 GB UHS 1 wyświetliło komunikat, że karta jest zbyt wolna. Być może to wina 64 GB, przez co proces formatowania przebiegał dłużej niż przy max oficjalnie wspieranej 32 GB.

post-175743-0-99571400-1455394128_thumb.jpg

post-175743-0-76897900-1455394141_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@@nexuser

Formatowałeś kartę SD jako "pamięć zewnętrzna" z poziomu ustawień telefonu ? U mnie ten zabieg poprawił znacząco szybkość odczytu i zapisu danych.Podejrzewam że system plików karty SD nie był zoptymalizowany domyślnie pod androida.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Formatowałem jako wewnętrzna pamięć w telefonie, za pomocą systemowego narzędzia do formatowania karty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@@nexuser
    Zobacz ten artykuł LINK

Z niego wynika że karty Micro SDHC obsługują do 32GB i są domyślnie formatowane do systemu plików FAT32 ( ja mam taką kartę )

a karty Micro SDXC obsługują do 3TB danych i są formatowane domyślnie do exFAT ( twoja karta).

Ten telefon z tego co wyczytałem to obsługuje bez problemu karty Micro SDHC do 32GB a karty Micro SDXC do 128GB więc mieścisz się w zakresie   ;)

Interesuje mnie tylko do jakiego systemu plików sformatuje ci kartę SD telefon jak będziesz chciał ją ustawić jako zewnętrzną pamięć? Bo mi sformatowało kartę do FAT32.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi