Skocz do zawartości
nexuser

Jakiej prędkości kartę SD kupić do Moto G 2015 ?

Rekomendowane odpowiedzi

luk47

Postanowiłem trochę się pobawić, sformatowałem kartę jako pamięć wewnętrzną i poprzenosiłem wszystkie aplikacje które mogłem na SD. U mnie prędkości po sformatowaniu karty jako pamięci wewnętrznej prezentują się tak:

4UpQU1I.png

SD card to oczywiście ta prawdziwa pamięć wewnętrzna, a Internal memory to wewnętrzna utworzona na karcie SD. Jeśli chodzi o prędkości:

1. W przypadku wewnętrznej sporo brakuje do kolegi maxprzemo (głównie chodzi o zapis), ale w porównaniu do innych jest chyba w normie.

2. Karta SD trochę zwolniła w porównaniu do trybu gdzie była zwykła pamięcią przenośną (wcześniej odczyt był w okolicach 44-48 MB/s, zapis ten sam).

Na karcie zainstalowałem testowo grę Bard's Tale (swoją drogą polecam :D), działa bardzo płynnie, ale już w przypadku Facebooka, wydaje mi się, że działał lepiej w pamięci wewnętrznej. Pewnie dużo zależy od tego jak intensywnie aplikacja korzysta z odczytu/zapisu, w mojej karcie ten drugi jest jednak marny.

Ogólnie mam mieszane uczucia co do samego działania tego ficzera (pomijam prędkości, bo to można nadrobić lepszą kartą). Uniemożliwienie wrzucania jakichkolwiek zwykłych danych jest bardzo dużym minusem i zmusza tak naprawdę do wyboru: albo większa pamieć zewnętrzna albo pamieć przenośna. Co w przypadku gdy komuś zależy na obu? Bo rozumiem, że karty 32/64 GB ludzie kupili właśnie w tym celu. Osobiście ze zwykłymi aplikacjami spokojnie mieszczę się w standardowej przestrzeni, fajnie byłoby mieć możliwość zainstalowania czasem jakiejś większej aplikacji/gry (choćby testowo), ale fajnie też móc normalnie przenosić pliki... :wink:

Edytowane przez luk47

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posiadam kartę sandisk model SDSQUNC-O32G-GN6MA dab9e4332067dad71dafa3814aeb1436.jpg i raczej nie radzę trzymać na niej aplikacji.Ogólnie w moim modelu chyba zawodzi pamięć.

ec5ddbc6f6a935a7a0e002e88a5b13c6.jpg

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez dawiduser143

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

http://www.morele.net/karta-microsd-samsung-sdhc-32g-b-class-10-pro-mb-mg32ea-eu-784082/

http://www.redcoon.pl/B536564-Samsung-PRO-MB-MG32DA-EU-Adapter_Karty-pami%C4%99ci-Micro-SDHC?refId=ceneo#databox

http://www.x-kom.pl/p/219777-pamiec-transflash-microsd-kingston-32gb-microsdhc-uhs-i-u3-zapis-80mb-s-odczyt-90mb-s.html

Witam, która z tych kart będzie najlepsza, najszybsza abym mógł korzystać z niej jako pamięć wewnętrzną telefonu? Obecna którą mam ma zapis na poziomie 15mb/s i 4mb/s odczyt to aplikacje włączają sie po 2 minuty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@@dawiduser143

Masakra!

Sprawdź ją w czytniku na pc programem h2testw.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@@djxxjhd

Ta pierwsza   :)

Cyfra trzy w literze U  ( U3 ) oznacza najwyższą klasę prędkości.

ayk9yq.jpg

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@@djxxjhd

Tego kingstona ktoś niedawno kupował do lg, podał wyniki testów.

Miałem też gdzieś ranking, zaraz wygrzebię.

[Dodano: 14 luty 2016 - 22:49]

Ranking:

Nie widzę żadnej z wymienionych.

Prędkość zapisu to nie wszystko - czas dostępu też jest ważny.

Szybki zapis jest pożądany w aparatach, kamerach; w fonach ważny jest też czas dostępu - niestety ciężko uzyskać info.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@dawiduser143

Masakra!

Sprawdź ją w czytniku na pc programem h2testw.

Kilka ss

e85572a1ff871b90c7e9f06753f57aa3.jpgc347ae4e286d8ee3b218904b6efb2ecb.jpg

b030857027def5efb9031d8fb409367d.jpg

Wynik jest po ustawieniu na pamięć zewnętrzną.Po zmianie na pamięć wewnętrzna program się zbugował...

840a62453f7fb17f0cffa9a9b5e2160c.jpg

fcf22245651ae6e524cbc212afdc3ff6.jpg

Powtórzyłem test po sformatowaniu na pamięć wewnętrzną to samo...

c3f8a68b3de2a9980212ba8de23523ef.jpg

Testy wykonane,gdy aplikacja jest na karcie,niestety w inny sposob nie można jej przetestować,co może wpłynąć na wyniki

Edytowane przez dawiduser143

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mat_w

Co ciekawe ostatnio odkryłem, że pomimo tego samego modelu, moto g3 różnią się pamięcią wbudowaną. W jednych telefonach jest pamięć samunga i ona ma odczyt ok. 100 MB/s, a na przykład w moim egzemplarzu jest pamięć micron i jest ona o wiele wolniejsza (ja mam ok. 56 MB/s odczytu). Z tąd też może różne odczyty z tej aplikacji. Oba telefony które sprawdzałem były w wersji 8gb.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaką aplikacją testujecie pamięć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mat_w

Jaką aplikacją testujecie pamięć?

A1 SD Bench

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi