Skocz do zawartości
ket.rab

Remix OS czyli android na pececie

Rekomendowane odpowiedzi

ForAce
    Napisano (edytowane)

Oczywiście. Jest dużo poradników jak zainstalować na HDD. Ale osobiście bym nie ryzykował jeszcze by mieć tylko ten system.

Jak masz system na pendrive. Przy wyborze resident albo guest. Dopisz na końcu INSTALL=1

Potem wybierasz na jakiej partycji. Czy format. Itp. Ja na alpha miałem problem z 500mb internal storage

Widzę że w becie w paczce się program do instalacji na dysku.

@@ket.rab @@enesas Jak wrażenia?

Osobiście uważam, że jest o wiele lepiej niż w Alphie. Widzę, że system działa sprawniej na moim netbooku. Także po wielu instalacjach nauczyłem się jednego. System trzeba postawić na NTFS. Nie na Fat32. Niestety przy FAT32, maksymalny rozmiar pliku to 3,5GB, dlatego też mamy tak mało miejsca na nasze dane. Dzisiaj będę się bawić dalej.

Google Play działa, ale niestety czasem ma jakieś fochy i kręci się kółeczko. Restart pomaga, a nawet czasem dwa. Ogółem, tak to używania do neta, czy worda się nadaje. Nie wiem jak z grami bardziej wymagającymi. Mała przestrzeń na dane użytkownika troszkę mnie ograniczają. Potem pobawię się jeszcze by było go jakieś 32GB.

Edytowane przez ForAce

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ket.rab
    Napisano (edytowane)

@@ForAce zbytnio nie miałem czasu aby siedzieć i sprawdzać aplikacje. Możliwe że będę miał sprzęt na atomie Woo antares 841 który fabrycznie działa na w8.1 i chcę obok Windowsa postawić Remix os. Problem w tym że jest tam 16gb pamięci z czego jest jakieś 10 GB i jakieś 1,4 GB miejsca. Można pamięć rozszerzyć o microSD ( mam kartę 16 GB )

Na karcie postawie Remix i tu jest problem... Karta jakaś jedna z tańszych i pewnie będzie bardzo wolno działał system o ile da radę go zainstalować.

Najchętniej to bym tego w8.1 całkowicie wywalił ze względu że ten system obsługując palcem to jakaś paranoja ale nie jestem właścicielem :)

Ten sprzęt jak najbardziej nadaje się pod testowanie androida.

Edytowane przez ket.rab

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ForAce

Najtańsza karta zapewne nie będzie miała prędkości zapisu odpowiedniej. Dlatego nawet nie wiem czy ruszy ten system. Z tego co widze ma też 1GB RAM, to nie będzie za mało?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ket.rab

Na stronie Remix os w specyfikacji tego mini jest 1 GB / 8 GB oraz ten mocniejszy 2 GB / 16 GB więc system powinien działać skoro oni sami wypuszczają urządzenie z 1 GB RAM.

Zrobię test to będę wiedział ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ForAce

Może. Weźmy pod uwagę, że na Mini system jest pod niego optymalizowany. Zobaczymy :) Fajnie mieć zakres w jakim mieści się sprzęt dla tego systemu. :) Ja ciągle się nim bawię, i próbuje ustawić jakoś sensownie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, ja trochę męczyłem ten system. Play store u mnie działało, cały dysk był do dyspozycji systemu - 240 gb no i w sumie wszystko git. Wyłączyłem i po ponownym włączeniu bootloop na logo remix os. Czytałem troszkę ale nic sensownego nikt nie napisał... Wiecie może o co kaman?

Mój sprzęt to eeepc 1005p 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ForAce

Sam czasem tak mam. Właśnie nie wiem od czego to zależy. Mi najczęściej wywala system jak zamknę jakoś go w dziwny sposób.

Osobiście uważam że jeszcze ma on problem z grafiką. Słaba ogólnie wyjaśniać w zaawansowanych aplikacjach.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius

Panowie, takie pytania:

1) Czy Remix OS 2.0 będzie działał (działa) również z procesorem x86 od AMD ?

2) Czy Remix OS 2.0 jest w pełni spolszczony?

3) Czy Remix OS 2.0 posiada pełną obsługę sklepu Google Play?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ForAce
    Napisano (edytowane)

@@Igorius
    1) Niestety nie wiem

2) Na początku jest do wyboru tylko jezyk US. PO zainstalowaniu Google Play pojawiły mi się także inne języki w tym polski. Niestety nie wszystko jest spolszczone. Te podstawowe rzeczy z androida tak.

3) Możesz doinstalować. Są instrukcje. Niestety oficjalnie jeszcze nie ma.

Też ogółem macie problemy z aplikacjami? Youtube przy włączeniu filmu się wyłącza, tak samo przegladarka i Youtube = crash, ewentualnie filmy chodzą jakby w slowmo. Wydaje mi się, że system potrzebuje jeszcze troche usprawnień, bo wydajnościowo uważam, że jest gorzej niż windows. System może sam w sobie śmiga, do czasu uruchomienia aplikacji.

Edytowane przez ForAce
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ket.rab

Ostatnio uruchamiam remixa i niespodzianka.. menu powitalne z wyborem języka. Wszystko mi się wyczyściło i muszę od nowa robić. Nie wiem jak do tego doszło ale czekam do następnej bety. System nadal traktuję jako taka mała ciekawostka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi