Skocz do zawartości
Lenovo Moto G (2015)

Karta pamięci, co ustawić na Androidzie 6.0

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

czy jest jakaś opcja na androidzie CM13 by sobie kartę np 32 GB podzielić na dwie partycje np po 16 GB i jedną podpiąć jako pamięć wewnętrzna a drugą zostawić na dane?

Edytowane przez Horkryzard

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@@Horkryzard

Jakie dane chcesz przechowywać na 2giej, których nie można na 1szej?

Czyta ktoś więcej niż 1szy post?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie mam problem, jestem zielony w smartfonach i dlatego pytam, otóż mam telefon Lenovo(Motorola) Moto G3rd, 8G wbudowanej pamięci, i kupilem do niego karte micro SD 32 GB, (bo maksymalnie taką może mieć ten smartfon) ale aplikacje instalują mi się na pamieć wewnetrzną 8GB, z tym że jakiś tam procent zainstalowalo się na pamiec karty micro SD, nie wiem jakim sposobem ale sie zainstalowalo, ale gdy chce zainstalowac kolejną aplikacje to wyskakuje napis mało pamięci wewnętrznej, tylko nie wiem jakim sposobem tak się dzieje skoro kilka aplikacji zainstalowalo mi sie na karcie SD, ateraz samoczynnie wszystko sie instaluje na wewnetrzej telefonu, nie wiem co tu poradzić sciagnalem program, do przenoszenia aplikacji z pamieci wewnetrznej na karte sd, ale tez nie da rady nim przenisc bo wyskakuje napis ze karta jest wspoldzielona, teraz dopiero na necie wyczytylem ze chyba trzeba ja sformatować, mam taka  opcję " sformatuj jako pamiec przen." i moje pytanie czy jeśli sformatuje to wszystkie aplikacje ktore mam na karcie SD zostaną usunięte?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Masz już ustawioną jako wewn. - możesz przenosič aplikacje.

Po ustawieniu na przenosną nie będziesz mógł.

Bez root aplikacje możesz przenosić ręcznie/pojedynczo.

Apka app mgr 3 pokaże "przenośne".

@Madman01

Factory reset usuwa dane i kod dostępu do k.sd(jako wewn).

Jeśli wcześniej włączysz auto kopię i przywracanie(konto google) to wszystko(większość) zostanie przywrócona.

Musisz oczywiście znać login i hasło google - po resecie poprosi cię o te dane.

Tu poczytaj również:

http://forum.android.com.pl/topic/283568-karta-sd-w-60-wszystkie-modele/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aha czyli nie musze formatować?,  A jak w takim wypadku przeniesc te aplikacje z wewnetrznej na karte SD, bo kiedys probowalem program jakims, tylko nie pamietam nazwy to wyskoczyl napis ze pamiec jest wspoldzielona i nie da rady przenieść? Tylko troche dziwne jak wpsółdzielona to powinny sie apki tez instalowac na karcie SD, a jak chce zainstolawac to instaluja sie na wewnetrznej bo wyskakuje napis ze nie ma miejsc w pamieci wewentrznej a na karcie sd32 gb zostale jakies 28 gb wolnego, a na sd nie chca sie instalowac, wiec nie wiem co tu jest grane, pytam tak bo nie chce nic zepsuc w smartfonie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

1. Nie jestem pewien czy skończyłeś format na wewn.

Po formacie była prośba o przeniesienie danych? Pozwoliłeś?

2. App mgr 3 - co ci pokazuje w "ruchome" i w "na karcie sd"?

@Madman01

W.w. apka pokazuje co można przenieść. Robisz to ręcznie w Ustawienia - aplikacje - wybrana apka - pamięć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Wogóle nie formatowałem tej karty SD, tylko włożylem do telefonu, i zgralem pare aplikacji udalo sie na karte SD, a reszta nie chce sie przeniesc probowalem recznie ale troche przenioslo aplikacji, a reszty nie, jak wchodze w karte SD, to mam opcje; "sformatuj jako pamiec przen." NO bo jak napisales po sutawieniu na przenośna nie bede mogl przenosic danych wiec nie bede formatowal... czy zle zrozumialem

Sciągnąlem program apowersoft phone manager, ale gdy póbuje przeniesc aplikacje, to, caly czas niby przenosi ale efektow nie widac, czekalem z 20 min na przeniesieniu 1 mb aplikacji, to chyba za dlugo, wiec chyba cos z karta nie tak albo ustawienia nie wiem

Edytowane przez Madman01

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    Napisano (edytowane)

"sformatuj jako przenośną" sądziłem, že jest jako wewn.

Sformatuj k.sd jako wewn. i pozwól na przeniesienie danych, później restart fona.

Wszystkie dane z karty zostaną skasowane - zrób kopię na pc.

Ustawienia - pamięć(pamięć i usb):

Spoiler

1.thumb.jpg.e970aa8e6eeb1bb29355b6210aa7385e.jpg2.thumb.jpg.628be33998be40fe7bb59da3f2d5fcc8.jpg3.thumb.jpg.f19b45eff3ff81753a40c4f76bc446b0.jpg

dodana zawartość

@Madman01

Edytowane przez dzidexx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten Android jest jakiś porąbany sformatowałem tak jak pisałeś, krok po kroku, i wchodze w pamieć i usb, mam pamieć wewnetrzna i karta sd, w pamieći wewentrznej mam opcje przenies dane, w karcie sd nie mam takiej opcji, to wzialem pamiec wewnetrzna  i przenies dane , to mi przenioslo wszystko prawie z karty sd, na pamiec wewnetrzna a ja chcialem na odwrót, po przenisieniue tych danych w karcie sd pojawila sie opcja przenies dane, ale tylko dalo sie przeniesc na karte sd te co wczesniej przed chwila przenosilem, nic tu nie kumam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Trzeba patrzeć gdzie się zwalnia pamięć.

Nie przeczę - google spaprało tę kwestię.

@Madman01

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi