Skocz do zawartości
wmk3

ROM [ROM][STOCK 6.0][XT1032 XT1039] Identity Crisis 6

Rekomendowane odpowiedzi

Opson

Panowie, opiszcie że wrażenia. Co działa/co nie działa :P Prawdę mówiąc nie dawałem jeszcze do swojej custom ROMów, ale to coś jest dla mnie przekonujące :) Tylko wolałbym mieć pewność czy data działa, czy mmsy wporzo, czy gps działa i nie strzela fochów :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@UP

Do tej pory miałem tylko firmowy soft, po instalacji tego widzę duże zmiany na +++

Data, mms ok, bateria dłużej o kilka godzin, wyraźnie szybsze uruchamianie aplikacji.

GPS wreszcie działa bezbłędnie, na 5.1 często się wyłączał (pokazywał prędkość 0km)

Na stocku 5.1 pojawił się u mnie problem z dźwiękiem przez bluetooth, stale jakieś przycięcia, nie było mowy o równoczesnym odpaleniu nawigacji i muzyki.

Nie pomagały resety, czyszczenie, przywracanie i inne czary, zdecydowałem się już na przywracanie 4.4 albo sprzedaż telefonu. Na 6 wszystko znów działa płynnie :thumbup:

Edytowane przez Warn_Girl
    Cytowanie poprzedzającego postu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wmk3
    Napisano (edytowane)

No ja tez dodam juz po paru dniach z tym ROM. Wczesniej mialem IS 5.1 tego samego autorstwa i byl super. Jednak ver.6 jest jeszcze lepsza. Motorola jest jednym z nielicznym telefonow gdzie wg mnie lepiej dziala STOCK niz Customy. Ostatnio siedzialem na CM13 i musze powiedziec ze ten ROM bije na glowe CM. Bateria z porownaniem do CM13 to rewelacja , na CM wyciagalem ledwo ponad 1 dzien (moje uzytkowanie) tu 2 dni. GPS tu chodzi miodzio w CM w nawigacji mialem skoki (klatkowanie) zatrzymywala sie nawigacja a potem siup do prawidlowej pozycji np 50 m wzdluz trasy. Tu jest wszystko plynnie. Na CM ilosc fixa GPS oscylowala miedzy 7-10 satelit, tu min to 12-13 i szybszy fix lapany. Kamera: zdecydowanie jednak kernel, moduly czy aplikacje przez Motorole sa zoptymalizowane do sprzetu a na CM to bylo naprawde roznie. Wiecej pamieci RAm niz STOCK od Motoroli. Telefon naprawde dostaje kopa jak ma troche wiecej pamieci i chodzi znacznie plynniej. prawdopodna przyczyna jest to ze autor wrecz brutalnie wywalil prawie wszystko zostawiajac tylko GooglePlay i zalozenie konta Google. Wszystkie inne uslugi Google czy Motoroli poszlu w kosmos. Wiec kazdy moze sam dograc co chce i to bedzie dzialac.  Zero problemow z data,MMS, bluetooth (smartwach nie dzialaly mi wszystkie funkcje, na 6 rewelacja). Minus: nie wiem czy to u mnie ale chyba wolniej laczy sie do WiFi albo mi sie zdaje tylko, ale jak zlapie to dziala stabilnie , nie rozlacza. Jakos rozmow jak to w oporogramowaniu Motoroli , bezbledna. Ja dodatkowo dogralem XPOSED i kernel. Moduly XPOSED dalo mi lepsza persjonalizacje ustawien telefonu jak w CM, kernel ciutke pod siebie poustawialem i wlaczylem budzenie telefonu tapnieciem w ekran (nie zrzera baterii). Jednym slowem przy tym ROM telefon dostal nowe zycie.

Edytowane przez wmk3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Opson
    Napisano (edytowane)

No dobrze, zacząłem działać - niby TWRP się sflashowało, ale nie chce chodzić albo nie umiem włączyć. Pisało też że rozmiar partycji nie ten..... jakieś pomysły? Mam stockowego 5.0.2 zrootowanego

Pokazało się takie cuś, to dobrze czy źle?

EDIT: Nie zaczaiłem jak się włącza to recovery, ale już jest dobrze. Leci backup na pena i zaraz będzie flashowanko. Muszę przyznać że TWRP to jednak zmieniło się znacznie na plus od roku kiedy po raz ostatni używałem :)

L6b5QHG.jpg

Edytowane przez Opson
    Zdjęcia umieszczamy w spoilerze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wmk3
    Napisano (edytowane)

@up

Dobrze.

Wchodzisz w TRWP. wylacz telefon, VOL- i POWER (3-5 sek), pusc POWER. Pojawi sie menu Bootloadera. VOL- na opcje recorvery i VOL+(enter).

[Dodano: 08 marzec 2016 - 14:26]

Zrob sobie kopie na pena calego systemu.

Zrob najlepiej FULL WIPE, data,cache,dalvik, partycja system. Mi przeszlo dopiero po WIPE user media. A potem instalacja i pierwsze dlugie uruchamianie.

[Dodano: 08 marzec 2016 - 14:30]

Wlasnie zostalo wydana nowa wersja 1.1a. Do sciagniecia z XDA

v1.1a of all ROMs now available in OP. 

Changelog:

Restored: Original framework-res.apk and Settings.apk

Notes:

Need to do more testing and figure out what went wrong with the above modified apks. Menu / system lag should be fixed. Dirty flash over v1.1 if already installed.

Edytowane przez wmk3
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Opson
    Napisano (edytowane)

@up

Tak, tak już zaczaiłem. Do tej pory takie fastbooty się przyciskiem Power zatwierdzało - dlatego myślałem że tutaj też tak jest. Jeszcze tylko kopia SMSów i odnawiam ten telefon. Kto wie, może znów go będę używał jeśli będzie fajnie działać

Edytowane przez Warn_Girl
    Cytowanie poprzedzającego postu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rfk91
    Napisano (edytowane)

Panowie, muszę mieć odblokowany bootloader ?

Nowa wersja już z wbudowanym innym kernelem ?

v1.1b is now available in OP. 
    Changelog:

Reverted: Kernel and Modules

Reverted: SuperSU v2.68 to v2.65

Edytowane przez rfk91

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wmk3
    Napisano (edytowane)

@up

Trzeba miec odblokowany bootloader.

A skad wziales wiadomosc o wersji 1.1b jak na XDA pisze tylko o 1.1a ??

Edytowane przez wmk3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi