Skocz do zawartości
frezee131

Wszystko na temat baterii w P8 Lite

Rekomendowane odpowiedzi

Niektórzy z posiadaczy P8 Lite w tym ja skarżyli się na wysokie zużycie baterii. Problem też dotknął mnie, jednak został rozwiązany. Postaram się go opisać oraz podam swój sposób na rozwiązanie.

Bateria (przynajmniej w moim przypadku) była pożerana przez aplikację kontakty Huaweii - aplikacji działającej podczas przeglądania kotaktów, pisaniu sms. Zużycie energii kształtowało się na poziomie około 400-500 mAh!, dla porównania messenger około 40mAh.

post-101502-0-69988300-1440490390_thumb.png

Aby ogarnąć problem zrezygnowałem z wysyłania sms-ów przez tą aplikację i korzystam z Hangout. 

Rozwiązanie dla niektórych może okazać się problematyczne oraz nie rozwiązuje kwestii związanej z wykorzystywaniem tego programu do np; przeglądania kontaktów. Z tego co się orientuję są zastępcze aplikacje w google play, i postaram się wraz z czasem je wykorzystać w celu zniwelowania potrzeby uruchomiania kontaktów Huaweii.

Edytowane przez AALEKSANDRA
    wstawienie grafiki w spoiler
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ryyyAv

C prawda mam dopiero 2 dzień i to P8 ale chciałem pech walić, postawić piwo i podziękować za założenie takiego tematu ;) Dobra robota. Zawsze to jakaś alternatywa.

(czytając początek już miałem pisać właśnie żebyś poszukał innej aplikacji do tego ;)

Mam nadzieję że to poprawia bo "trochę" przesadzili...

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hejka, z jakiej aplikacji pochodzi ten screen, który załączyłeś? Nie mogę nic takiego znaleźć. :(

A bateria jest faktycznie najsłabszą częścią tego telefonu.

Wysłane z mojego Lenovo A5500-HV przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wejdź w menadżer telefonu, następnie kliknij w ustawienia (zębatka prawy górny róg), ->skróty -> utwórz skrót oszczędzanie energii.

Po ytworzeniu skrótu na pulpicie ; oszczędzanie energii -> poziom zużycia. Teraz możesz wybrać czy interesuje cię sprzet czy oprogramowanie. Nie przy każdej aplikacji widać ilość energii podanej w mAh. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie 3,11mAh, dla odpowiednio 1min 4s i 35s dla p-pl. U Ciebie wychodzi podobnie tj ~240mA dla 1h, czyli średnio 4mA na każdą minutę wykorzystania procka. Tak czy inaczej problemem nie jest sama aplikacja tylko proces przewijania ekranu zwiększa zużycie energii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Asen

Czy to normalne, że przez 3,5h w Huawei P8 lite zeszło mi 65% bateri?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NCR

No raczej nie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy co robiłeś

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, ja miałem "przyjemność" mieć nowego P8 Lite przez 3 dni. Aż 3 dni ponieważ bateria schodzi wręcz tragicznie. Dodam, że powyłączałem wszystkie bajery typu gps wifi BT itp. Ciemne motywy, powyłączane aplikacje. W Jednym dniu użytkowania (po naładowaniu do pełna baterii) wymiana parenaście sms-ów, kilkanaście minut rozmów i zrobienie paru fotek. Efekt: na koniec dnia baterii zostało zaledwie jakieś 35%. Porażka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie też bateria w tym telefonie to straszna padaka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi