Skocz do zawartości
frezee131

Wszystko na temat baterii w P8 Lite

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dostałem fona z baterią 54%, po 6 godz zabawy(nowy fon, trzeba się zapoznać, po instalować niektóre rzeczy) spadło do 18%, naładowana i cała sobota, wifi, net komórkowy, nawigacja(2godz), godz rozmów i trochę zabawy grami, o 20 zostało jeszcze 27%, dziś rano 16%, zobaczę jak będzie w pracy w roamingu, przy przełączających się sieciach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, taki problem: P8lite, B170 5.0.1 Zużycie baterii na pierwszym miejscu Usługi Google /Usługi Google Play... Drenaż na poziomie 40%. Nie mam pojęcia jak to ogarnąć, co ustawić/przestawić. Proszę o pomoc.

Zrobiłem

-Factory reset,

-Wsio od nowa plus nowe konto google.

-Wyłączone: google+, aplikacja google, mapy google, fb, youtube.

-Wyłączona lokalizacja i autosynchronizacja.

-Ustwione:

Ustawienia Google -> Historia konta -> Aktywność w aplikacjach i internecie -> "wstrzymano"

Ustawienia Google -> Historia konta -> Historia lokalizacji Google -> "Wyłącz" oraz po wejściu wybrać "usuń historię lokalizacji"

Ustawienia Google -> Bezpieczeństwo -> Zlokalizuj zdalnie to urządzenie -> Wyłącz

Ustawienia Google -> Bezpieczeństwo ->Zezwalaj na zdalną blokadę i wymaz... -> Wyłącz

Ustawienia Google -> Bezpieczeństwo -> Skanuj urządzenie pod kątem zagro... -> wyłącz

Ustawienia Google -> Lokalizacja -> Tryb "Tylko urządzenie"

Ustawienia Google -> Reklamy -> Zrezygnuj z reklam... -> włącz

Ustawienia Google -> Wyszukiwanie i Google Now -> Karty Now -> Pokaż karty -> wyłącz

- Wyłączone w sklep play wszystkie automatyczne powiadomienia i etc

- Uruchom ponownie i ładowarka na noc do pełna

Dziś, do tej pory, użycie baterii: ...usługi google play: 49%, nie kumam...Mam włączoną cały czas transmisje danych, dziś rozmowy, sms, trochę net poprzez firefox, pogoda Yahoo bez lokalizacji... Co może aktywować te usługi google play? jaka apka lub jakie ustwienia?

Czytałem, że problem dotyczył usług google play 7.XXX, ja u siebie po factory reset mam 8.XXX.

Pomoże ktoś? jakaś podpowiedź?

aaa, dodam że pobór generalny baterii jest znośny, kształtuje sie na poziomie ok 2% na godzinę, przy użyciu dwóch kart sim (sporo rozmów) i włączonej non-stop transmisji danych. Zastanawiają mnie tylko te usługi google play :-)

Edytowane przez adamsz82

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kris68

Mialem 90% komorka w kieszen i wyruszylem do miasta.Pobylem tam ze 4 godziny i przyjezdzam do domu a cos mi piszcczy w telefonie - okazuje sie czerwona strzalka i ze bateria bardzo slaba - dodam ze telefon nie byl przez ten czas uzywany. Nie rozumiem czy wcisnal sie jakis klawisz i uruchomil telefon co jest raczej niemozliwe czy tez telefon nie mogl znalezc zasiegu LTE i dlatego taka reakcja.Bardzo was prosze niech ktos odpowie czy w takiej sytuacji gdy nie mamy zasiegu LTE przestawiac cos w telefonie czy tez po prostu juz taki urok tego telefonu ze po 4 h rozladowywuje baterie. Mam wersje Lite jezeli to cos znaczy, zasilanie ustawione na inteligetne no ale 4 h to juz przesada. Czy to jest wada sprzetu i kwalifikuje sie na reklamacje czy to ja cos zle robie i trzeba to zmienic - jak lezy w domu na biurku to potrafi wytrzymac prawie 2 dni. Bardzo prosze o wasze wypowiedzi na temat waszych bateri. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

up@ na początek jak nie używasz LTE to po prostu wyłącz ustaw gsm-wcdma.. Coś musiałeś zrobić skoro na biurku 2 dni a w miasto 4h...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kris68

aresza20 przez te 4 godziny nie dotknalem telefonu to raz - powiedz mi gdzie w  naszym telefonie wylaczyc LTE jak go nie uzywam - i     włączyc    gsm-wcdma -  jeszcze nie opanowalem tego telefonu. Z gory dziekuje

Edytowane przez kris68

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sieci zwykłe i bezprzewodowe => więcej => Sieć komórkowa i tam

post-397210-1451064280,5117_thumb.png

Edytowane przez bartekc00
    tagi spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kris68

Tylko ze nie widze gdzie sa sieci zwykle i bezprzewodowe.........

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

post-397210-1451074368,8514_thumb.png

Edytowane przez bartekc00
    tagi spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

up@ na początek jak nie używasz LTE to po prostu wyłącz ustaw gsm-wcdma.. Coś musiałeś zrobić skoro na biurku 2 dni a w miasto 4h...

wcale nie musiał nic robić. Zdarza się, że przez noc wyparuje z nieznanych przyczyn 40-50% baterii. Sam tak miałem jak i znajdzie się więcej takich przypadków w internecie. To raczej rzadkość, mi jak na razie przydarzyła się tylko raz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nibbor

To fakt bateria trzyma średnio. (P8 Lite)

Mam powyłączane wifi, gps, wysyłanie danych itd. Według moich oberwacji na godzinę schodzi prawie 1% baterii jeżeli telefon leży bezczynnie bez bawienia się nim.

Jeśli przeglądam na nim internet, używam aplikacji bateria schodzi dość szybko. Jednego dnia naładowałem telefon rano, pobawiłem się nim z 4h, aplikacja do nauki angielskiego, później net w google chrome i muzyka lecąca w tle zostało mi z 30% baterii wieczorem.

Jeżeli używa się telefonu czasami do krótkich rozmów, odpisania smsa to starczy na 3 dni z kawałkiem, ale to już przy naprawdę minimalnym użytkowaniu.

Teraz po 34 godzinach zostało mi 53% baterii. Kilka rozmów telefononicznych, z 15 smsów, chwila na google play. Ekran był włączony przez prawie 2h przez ten czas.

Dla porównania wziąłem stary telefon, naładowałem baterię w sobotę 19 grudnia. Co prawda leży w ogóle nieużywany, ale nadal ma 4 z 5 kresek. Tyle, że to Samsung monte telefon z przed dobrych 5-6 lat.

Edytowane przez nibbor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi