Skocz do zawartości
krzysiuost

LG G4 nie widać zapisanych obrazów w galerii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w moim g4 nie wyświetlają się obrazy w galerii które zapisuje z chroma.Jak uruchomię telefon ponownie to pobrane obrazy się wyświetlają normalnie ale nie będę co chwile włączał/wyłączał telefonu po kazdym pobraniu obrazu czy zdjęcia.Co moze być nie tak?Przywracalem juz ustawienia fabryczne ale nie pomogło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Eric

wyłączenie i włączenie aplikacji nie pomaga ? możesz jeszcze wyczyścić dane aplikacji u mnie też to idealnie nie chodzi, trzeba trochę czasu aż miniatury się zaktualizują 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyłączanie aplikacji też nic nie daje ale zauważyłem,że jak bym chciał wysłać sms i dodac zalacznik to wtedy w aplikacji sms je zobacze i moge wysłać jako mms.Spróbuję jeszcze tw dane aplikacji wyczyścić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem ten sam problem, nie tylko na g4 ale na s3 też i wystarczyło przenieść foldery w inne miejsce i zobaczyć czy nie ma ukrytych plików w nich.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli w folderze z tymi zdjęciami masz plik o nazwie .nomedia to on powoduje że w galerii nie wyświetlają się zdjęcia, otwórz menadżer plików, kliknij w 3 kropki i pokaż ukryte pliki i sprawdź czy jest ten plik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Eric

nie nie to jest jakiś bład w chrome bo gdy zapiszę zdjęcie z dysku google albo gmaila zdjecia są od razu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    siem

Podpinam się pod temat

Znalazł ktoś rozwiązanie?

Być może to przypadek, ale gdy włączyłem apkę Internet od LG i dałem jej uprawnienia przy zapisywaniu grafiki to w galerii pojawiły się zdjęcia

Edytowane przez siem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź czy aplikacja ma uprawnienia do Twojej galerii. Miałem problem z zapisem zdjęć po obróbce w telefonie i okazało się,że nie aplikacja nie miała uprawnienia do galerii,po włączeniu dostępu problem znikł 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jihaad

Ciekawa sprawa. Problem bez mała 3 lata i ciągle się zdarza. Nie miałem tego na S3 czy G3, a nagle wystąpił na G6. Jak widać nie jest związany z konkretnym telefonem, oprogramowaniem czy przeglądarką, bo używam Opery, ROM oficjalny, ale już czwarta kolejna wersja i na każdej to samo. Po zapisaniu pliku (obrazka) przez przeglądarkę nie widać go w galerii do czasu restartu telefonu. Nie ma znaczenia czy zapisywany jest na SD czy w telefonie. Pliki przesłane przez kabel z komputera widoczne są natychmiast.

Pobrany plik oczywiście jest zapisywany, istnieje i jest widoczny wszędzie, poza galerią. Tak jak pisał @krzysiuost z aplikacji SMS również jest widoczny i można go wysłać jako MMS.

Dodatkowo pliki mają identyczne uprawnienia jak te, które są poprawnie wyświetlane, nie pomaga czyszczenie cache czy danych aplikacji galerii - tylko restart telefonu.

Problem jest w tym, że usługa "media scan" czy jak ją zwał nie uruchamia się przy zapisie plików przez przeglądarkę. Ręczne wymuszenie skanowania za pomocą zewnętrznych aplikacji powoduje natychmiastowe wyświetlenie obrazków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi