Skocz do zawartości
lipton73

Uzyskiwanie romu wieloplikowego narzędziem Samfirm, flaszowanie, kompendium wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

zulu88

Rozumiem, że potrzebujesz 4 plikowca, ale dlaczego koniecznie XEO? Bo faktycznie SamFirm  nie znajduje polskiego romu bez brandingu (bez problemu wyszukuje np: Play lub Plus). Pobierz chociażby "angola" BTU i na to samo przecież wyjdzie. Nasz język w nim jest.

PS. Jeśli się uparłeś koniecznie na XEO, to można pobrać z chomika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie,

odziedziczyłem zasyfiony S6 (SM-G920F) z v6.0.1.

Pobrałem G920FXXU5ERB1_G920FXEO5ERB2_G920FXXU5ERA5_HOME.tar.md5 i będę flashować Odinem.

Jakie opcje mam zaznaczyć żeby WSZYSTKO wykasować? Re-partition ma być na pewno ODZNACZONE skoro chcę całkowicie wyczyścić telefon?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Jesli nie wgrywasz pliku PIT to re-partition ma byc odznaczone. Zaznaczasz tylko Auto reboot i F. Reset Time

Najlepiej to jeszcze przed wgrywaniem uruchom telefon w recovery i zrób full wipe

• Piwko! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Phone Info identyfikuje CSC jako XEU. Mam rozumieć, że to czysty ROM na Wielką Brytanię / Irlandię, więc normalnie mogę pobrać i wgrać XEO, prawda?

Nie jest to żaden brand jeśli dobrze widzę na SamMobile.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

XEU jest czystym softem nie brandowanym.

Oczywiscie, że mozesz pobrac i wgrac XEO

dodana zawartość

Powiem tak bez wzgledu na to czy masz telefon z softem brandowanym czy nie to zawsze można wgrac inny soft.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ma ktoś problem po ostatniej aktualizacji z wgraniem czystego romu ? Za każdym razem jest fail zrobiony rot wgrywałem XEO i inne i nic ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rexon

Zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją z pierwszego posta i mam problem. Od 30min w Odinie stoi na <ID:0/008> meta-data/fota.zip. I nie wiem czy mam odłączyć czy dalej czekać?

dodana zawartość

Swój kłopot rozwiązałem. Wystarczył najnowszy Odin i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie szybkie pytanie: robiąc taki flash wieloplikowcem, czy w ogóle jakikolwiek, lepiej wyciągać kartę SIM z telefonu? Czy może spokojnie zostać? Podobne pytanie tyczy się kart SD, choć akurat nie w przypadku tego modelu. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zulu88

Możesz wyjąć, a możesz też zostawić [emoji846]. Bez różnicy. Ja zawsze zostawiam i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

4-plikowiec czyści wszystko i stawia na nowo system. Mam natomiast pytanie co z kernelem? Czy on też wgrywa się na nowo razem z nowym romem? Moja S6 strasznie się grzeje i drenuje baterię, więc może gdzieś jest błąd w sterowaniu grafiką czy procesorem, a za to chyba odpowiada kerenel, dobrze rozumiem?? Napiszcie proszę jak to z tym wszystkim jest :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi