Skocz do zawartości
MJRegul

A3 2016 - możliwość używania diód dolnych do informowania o sms/ładowaniu?

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem na forum i nie znalazłem informacji w tym temacie. W A3 i A3 2016 brakuje diody informującej o smsie czy podświetlanej w momencie ładowania telefonu.

Czy istnieje jakiś sposób na ominięcie tego i używanie w tym celu diód dolnych obok przycisku home? Czo trzeba zrobić, co wgrać i pozmieniać by można było to uruchomić? Czy można zapomnieć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do Samsungów z serii S jest cos takiego jak BLN mod,  ale do serii A nie ma supportu z tego co mi wiadomo.
    Można użyć aplikacji NoLed która na amoledzie podświetla sekwencyjnie pixele, ale to wpływa na zużycie baterii i wakelocki urządzenia niestety. 

W swoim z A3 darowałem sobie powiadomienia świetlne i ekranowe. W przypadku sms ustawiłem cykliczne powiadomienie dźwiękowe co 10 minut w stockowej aplikacji sms.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tym modelu za diodę służy flesz od aparatu.

Można to ustawić w: ustawienia > dostępność > słuch > powiadomienia świetlne.

Prawdą jest, że tylko widoczne w chwili otrzymania sms-a lub połączenia. (brak powtarzalności). Nie działa przy WhatsApp.

Można też w: ustawienia> dostępność > przypomnienie o powiadom. - włączyć (ustaw urządzenie, aby informowało....) dodatkowo poniżej w tym samym ustawić wibrację np. okres przypominania co 3 minuty) i jeszcze niżej zaznaczyć co ma przypominać np. sms-u, połączenia. I też działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ziewal

Polecam LEDBlinker

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    RONINN

Odświeżę temat tyczy raczej całej serii A3 [testowałem na a3 2016] ,  Program NoLed  w programie zmienić kolory na black informujące na ekranie powiadomienia [kwadraciki] , ekran już mamy ciemny i włączyć funkcję migania w opcjach , czasy dostępne w ustawieniach NoLed . aktualnie mam co 30 sec dolne przyciski zaświecą się przez 2 sec , czas powiadomienia ustawiłem 1 godz . Bateria 2% na 1 godzinę , oczywiscie na Custom rom Exos 2.1 kernel Battery Life , na stokowym również musi działać .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi