Skocz do zawartości
Veldt

Pokrowce, obudowy, etui - opinie/porady/pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Raidd

Cześć mam nowego s5 i chcę kupić jakieś konkretne etui. Nie było by problemu gdybym nie chciał przy okazji korzystać z ładowarki indukcyjnej i NFC. Jedyną opcją jaką widzę jest oryginalny s-view samsunga, który w żaden sposób mnie nie przekonuje. Za taką cenę spodziewałbym się czegoś co lepiej chroni i jest pokryte naturalną skórą, a nie syntetycznym czymś.

Przyszedł mi do głowy zakup tylnej klapki z QI + jakieś solidne etui. Jednakże wszystkie covery z tych ultra mocnych w większości opierają się na gumie i nie wydaje mi się by dało się korzystać dalej z ładowania bezprzewodowego.

Jeżeli jest ktoś kto mógłby mi coś doradzić będę wdzięczny.

Głównie zależy mi na ochronie całego telefonu łącznie, a może przede wszystkim z tą ramką dookoła ekranu, która wygląda na dość tandetną.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    simon75

Kilka dni temu przyszedł zamówiony pokrowiec/obudowa

SGP SPIGEN Neo Hybrid Samsung GALAXY S5

etui SGP SPIGEN Neo Hybrid Samsung GALAXY S5 FV (4388507087) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

iiiii jestem MILE zaskoczony .

Świetnie S5tka w tym wygląda :)

Do tego wszystkiego

3mk Solid SAMSUNG GALAXY S5

Niewidoczna folia 3mk Solid SAMSUNG GALAXY S5 (4381181562) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

I jestem pełen szczescia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cześć mam nowego s5 i chcę kupić jakieś konkretne etui. Nie było by problemu gdybym nie chciał przy okazji korzystać z ładowarki indukcyjnej i NFC. Jedyną opcją jaką widzę jest oryginalny s-view samsunga, który w żaden sposób mnie nie przekonuje. Za taką cenę spodziewałbym się czegoś co lepiej chroni i jest pokryte naturalną skórą, a nie syntetycznym czymś.

Ja używam oryginalnego silikonowego bumpera Samsunga (ok.50zł) oraz oryginalnej klapki indukcyjnej Samsunga. Obydwa elementy doskonale ze sobą współpracują.Nie ma problemu z ładowaniem oraz z NFC. W bumperze mieści się bez problemu telefon z nieco grubsza klapką indukcyjną, mam zapewnioną wodoszczelność oraz IP67, sam telefon zrobił się nieco grubszy, co polepszyło jego proporcje i chwyt (telefon ze zwykłą klapką sprawiał wrażenie, że zaraz wyleci z dłoni) dodatkowo bumper Samsunga zaskakuje doskonała współpracą z przyciskami bocznymi. Na dopełnienie doskonałej ochrony polecam jeszcze szybkę (nie folię) na ekran firmy Nilkin. Chyba najlepsza ochrona. Do garnituru bez bumpera a do pracy i rekreacji z bumperem. Używam tego zestawu od 2 miesięcy pracuje czasami w ekstremalnych warunkach i na telefonie niema ani jednej ryski.

Polecam do lektury jeszcze ten wątek:

http://forum.android.com.pl/f1250/w-poszukiwaniu-ideaa-u-samsung-protective-bumper-nillkin-glass-h-419445/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej!

Mam następujący problem: mam opaskę na rękę, Endomondo i blokadę odciskiem palca. Oczywiście po włożeniu telefonu do opaski nie można go odblokować palcem, a wpisywanie hasła jest dość uciążliwe. Myślę o jakimś sposobie na to, by po włożeniu do opaski wyłączało się blokowanie ekranu, na przykład przy pomocy tagu NFC. Co myślicie? Ktoś próbował?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według mnie to nie jest oryginał bo mam taki sam kupiony na Aliexpress za 20 zł sztuka i mogę odsprzedać bo mam dwa czarny i niebieski. Mimo niestety nie podpisywał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale nie pasuje coś do telefonu ? Nie dolega od staje ? Nie ma po takim pokrowcu rys na obudowie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie dolega dobrze do telefonu i telefon dobrze siedzi w pokrowcu tylko dla mnie telefon jest zbyt ciężki w nim i dlatego nie pasuje mi, wole jednak bardziej lżejsze. Ale to jak zawsze kwestia indywidualna. Miałem kupić oryginalne i dobrze że tego nie zrobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi