Skocz do zawartości
misiek27

Serwis Huawei, reklamacje, naprawy - dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem swój miesiąc, a drugi miesiąc był w serwisie i nie robię tego bo takie mam widzi mi się, jakby byli coś warci to by wymienili lub naprawili zresztą widać po opiniach jakie mają tyle w temacie!!!

[Dodano: 13 maj 2016 - 19:31]

Zaczynam czytać o przypadkach wygiętych telefonów firmy Apple i Sony także telefony się wyginają i Honor nie jest pierwszym tego przypadkiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Honor 7 mam już 8 miesięcy i teraz mam tak samo, u mnie telefon ostatnio na 2h filmie był za ciepły. Gra The Walking Dead 1h z internetem i ciepły. Rekord telefon pobił na ponad 2h dzwonieniu budzika, aż gorący...
    Wysyłam opisuje sytuacje i mam odmowę naprawy po 1h od wzięcia go na stół, do statusu naprawiony, kolejna godzina i już odesłany....
    Obudowę mam tak zgiętą, że z jednej strony telefon jest bardziej wykrzywiony niż z drugiej, przy górnej części ekranu koło aparatu. Jak to możliwe, że człowiek opisuje problem, że pewnie bateria się grzeje, a na bank procek. A te leniwce z serwisu nie sprawdzą podzespołów tylko widzą "ooo płyta krzywa, to odsyłamy bez naprawy". Huawei P8/P8 Lite ma tak samo, ziomek robi w sieci gdzie te telefony opychali na potęgę idą do serwisu i dostają nowe bez pieprzenia o uszkodzeniu mechanicznym... taaa każdy tak samo by sobie telefon wygiął.
    To co? Nie wziął człowiek na abonament to kij mu w poślady.... taaa już zobaczą pieprzone leniwce co to UOKiK i odszkodowanie. Termometr mam, filmów sporo bez problemu da się odtworzyć sytuacje i przeciągnąć je tak, żeby telefon po ciepłym od razu gorący.

Nigdy nie nosze telefonu w tylnych kieszeniach, z moją wagą 105kg to wyświetlacz poszedł w drobny mak na jednym przysiadzie na telefonie. Zawsze w kieszeni na froncie, wyświetlaczem do nogi dla bezpieczeństwa w razie 'wu'. Półtora tygodnia po zakupie już miałem też pokrowiec i się z nim nie rozstawałem. A telefon wygięty nie w stronę wyświetlacza i mojej nogi. Tylko w drugą na aparat... tego im nie odpuszcze.

Cytując odmowe: "STWIERDZONO USZKODZENIE MECHANICZNE PŁYTY GŁÓWNEJ URZĄDZENIA - KRZYWA PŁYTA . ZGODNIE Z POSTANOWIENIAMI KARTY GWARANCYJNEJ, SERWIS ODMAWIA PRZEPROWADZENIA NAPRAWY GWARANCYJNEJ."

Z godnie postawieniami karty telefon nie ma też prawa takich temperatur osiągać...

I fotki płyty głównej dali... widać 'dobrym' sprzętem robili fotki

4060642%20001.jpg

4060642%20002.jpg

4060642%20003.jpg

4060642%20004.jpg

4060642%20006.jpg

4060642%20007.jpg

4060642%20008.jpg

Edytowane przez piterwsad
    Wycinam wulgaryzmy. Rozumiem emocje, ale forum to nie miejsce aby wyrażać je w taki sposób.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Snajpiq

@@misiek27

Od 3 lat pracuję w branży GSM i wiele już historii związanych z serwisem słyszałem, zarówno od strony klientów, jak i od strony serwisantów. Zarówno CCS jak i Regenersis (i każdy inny serwis gwarancyjny) mają swoje procedury - dla każdego producenta inne, bo ustalane przy podpisywaniu umowy na serwisowanie danych sprzętów. Żadnemu serwisowi nie zależy na tym, żeby każdy telefon odrzucać bo z każdej naprawionej sztuki mają pieniądze. Aczkolwiek jeśli serwisant dostaje telefon do naprawy, rozbiera go i widzi, że płyta główna jest wygięta to od razu stwierdzi uszkodzenie mechaniczne. Każdy telefon jest tak skonstruowany, że nie ma możliwości, aby wygiąć coś w środku bez uszkadzania telefonu na zewnątrz - czyli tak jak u Ciebie. Tobie się ten telefon "sam" nie wygiął, z natury rzeczy nie jest żywym stworzeniem i sam raczej by sobie krzywdy nie zrobił. Daję głowę, że a) nosisz telefon w tylnej kieszeni spodni lub b) masz ciasne wszystkie kieszenie. Uszkodzenie jest ewidentnie winą Twojego użytkowania, a nie tego złego producenta, który chciał żeby Ci się telefon zepsuł i jeśli nie potrafisz tego zaakceptować to Twoja sprawa.

Osobiście ok. 3 tygodnie temu wysłałem mojego Honora do Regenersis. Zgłaszałem plamę na ekranie, krótkie trzymanie baterii i nieostre zdjęcia. Co zrobił serwis? Wymienił mi bez gadania telefon na nowy (z pudełkiem i akceosoriami włącznie) i co dla mnie istotne, zaproponował czarny egzemplarz zamiast białego, który miałem wcześniej. Dodam, że telefon został wysłany z odblokowanym Bootloaderem. Także każdy może sobie w temacie zdanie wyrobić.

Wysyłałeś przez punkt gdzie kupiony czy bezpośrednio? Z tytułu gwarancji czy niezgodności towaru z umową/rękojmii? Tak pytam bo chyba będę reklamował swojego Honora 4X. Edytowane przez Snajpiq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Toldo

Wysyłałem bezpośrednio do Regenersis, z tytułu gwarancji. Niezgodność z umową/rękojmię zgłasza się do sprzedawcy, więc w tym wypadku musiałbym to zgłosić do X-Kom'u.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Snajpiq

Tak znam różnice. Długo czekałeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Toldo

14.04 wysłany, 25.04 dostałem mejla z propozycją wymiany na nowy (wysłałem biały, dostałem czarny), 27.04 dostałem nowy.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    akir

U mnie ten banan tez bym odrzucił.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W moim przypadku sprawa została załatwiona właśnie bezpośrednio u producenta (huawei). Dostałem właśnie po 8d od opisania szczegółowego im sprawy, iż dostane nowy telefon. Jutro przyjeżdża kurier odebrać stary, a CCS wymienić ma na nowy. Polecam użytkownikom huawei i honorów włączyć usługę HiCare, gdyż w razie czego statystyki urządzenia razem z temperaturą baterii są wysyła bezpośrednio do centrali przy synchro z internetem.

Jakby ktoś miał podobny problem to mogę nawet mu udostępnić te pare maili z huaweiem, żeby wiedział jak argumentować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak włączyć usługę HiCare?

tapnięte z H7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy pierwszym uruchomieniu się pyta czy może wysyłać statystyki, a potem to nie wiem, pewnie masz włączone. Jak nie jesteś pewny zawsze możesz zresetować telefon :) nigdy nie zaznaczałem, że nie. Zawsze takie funkcje warto mieć włączone. Obadałbym ale obecnie telefon pojechał na wymianę do CCS zgodnie z wytycznymi od Huaweia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi