Skocz do zawartości
misiek27

Serwis Huawei, reklamacje, naprawy - dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

andi14

Jak włączyć usługę HiCare?

tapnięte z H7

Ustawienia>aplikacje>HiCare i tu masz włącz-wyłącz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, 

dzisiaj wysłałem swój telefon za pomocą door-to-door do serwisu. Do paczki zamieściłem oryginalny kartonik z telefonem + kopia faktury z opisem usterki. Teraz przeczytałem że powinna być książeczka serwisowa. Czy wy posiadacie kartę serwisową? Szczerze powiedziawszy nie przypominam sobie aby coś takiego było. Ja w swoim kartonie posiadałem jedynie mniejszy kartonik z instrukcją obsługi... 
    Ponadto, czy jest możliwość obserwowania postępów pracy serwisu, np. jakiś tracking? Bo czekać 14 dni w ciemno to trochę słaba sprawa... 

Co do samego telefonu, to uszkodzeniu uległ ekran. Przy wyświetlaniu czarnego obrazu widać wyraźne zielone plamy. Przy normalnym użytkowaniu są jeszcze widoczne dwa jaśniej świecące punkty. 
    Do usterek również dopisałem problem z baterią (po aktualizacji osiąga bardzo wysoką temperaturę) i z aparatem (czasem ma problem ze znalezieniem ostrości, telefon cały czas próbuje wyostrzyć obraz, łapie ostrość na 1 sekundę i znowu próbuje). Pewnie są to problemy z oprogramowaniem i wymienia sam ekran ;/ 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W pudełku z telefonem powinna być karta gwarancyjna. To jest kartonik złożony na pół i on na ostatniej stronie ma tabelkę pt "przebieg napraw gwarancyjnych" oraz adresy punktów serwisowych. 

Ps

Instrukcja obsługi to całkiem spora książeczka. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ja czegoś takiego w swoim pudełku nie widziałem, zresztą ten kartonik w którym była instrukcja dopiero wczoraj pierwszy raz otworzyłem. Znalazłem pewną osobę która również nie miała karty gwarancyjnej. Zobaczymy co powie serwis. Kupowałem telefon w X-Komie. 

PS. No chyba że masz na myśli że karta gwarancyjna jest na końcu instrukcji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@MrRafik

Przecież napisałem, że karta gwarancyjna to kartonik złożony na pół.Instrukcja obsługi jest w postaci książeczki. To są dwie odrębne rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@MrRafik Daj znać jaki efekt końcowy bo sam mam zamiar ogarnąć to po 20 lipca ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mobopx
    W pudełku z telefonem powinna być karta gwarancyjna.

@@MrRafik

Ja karty gwarancyjnej nie widziałem od kilku lat. Sam kupując Huawei od dystrybutora, zwróciłem się z zapytaniem o kartę gwarancyjną. Gość przy mnie dzwonił do Huawei i otrzymał odpowiedź, że od dawna odchodzi się od takich praktyk. Dowodem zakupu jest paragon, a "tabelki serwisowe" prowadzone są za pomocą systemów teleinformatycznych ;)

Nie wiem jak inni producenci, ale na pewno Huawei nie robi problemów, jeśli brak takowego dokumentu :)

Edytowane przez mobopx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@mobopx dzięki wielkie :) Przeglądałem dzisiaj stronę Huawei i w jednym z dokumentów jest wspomniane że gwarancja jest udzielana tylko przy ważnej karcie gwarancyjnej. Zdziwiłem się, bo od dobrych kilku lat nie widziałem uzupełnionej karty gwarancyjnej, a jak coś musiałem reklamować to wystarczył sam paragon/faktura.

Dzięki za informację, uspokoiło mnie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@mobopx

Napisałem, że powinna być, bo u mnie była. Telefon kupiłem w komisie z dystrybucji Plusa. Też uważam, że nie będzie problemu.Odpowiedziałem tylko na pytanie @MrRafika.

Edytowane przez marabut51

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Snajpiq

W sprawie karty gwarancyjnej kontaktowałem się z Huawei Polska jak u siebie po zakupie Honora 4X takowej nie znalazłem. Karta może być, ale nie musi. Ich zapisy na stronie odnośnie karty są nieaktualne i wystarczy dowód zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi