Skocz do zawartości
Opal

Asus Zenfone 2 laser, bateria szybko się rozładowuje po ładowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Opal

Po naładowaniu telefonu bateria bardzo szybko spada i widać większe zużycie razu, jednak nie widzę żadnych dodatkowo uruchomionych aplikacji, po restarcie już działa normalnie. Ktoś się może z tym spotkał?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tolo87

Drodzy forumowicze,

mam problem z moim Zenfone 2 Laser. Już jakieś może pół roku występuje pewien problem z rozładowywaniem się baterii i wydaje mi się, że powstał po którejś z oficjalnych aktualizacji.

Kiedy włączę transmisję komórkową to po jakimś czasie procesor utrzymuje cały czas najniższą częstotliwość. Dzieję się tak nawet po wyłączeniu transmisji komórkowej.

Lekarstwo jedyne odnalezione przeze mnie to restartowanie urządzenia po każdorazowym skorzystaniu z transmisji danych i jej wyłączeniu. Wtedy pomaga.

Wakelock nie pokazuje żadnych istotnych wakelocków. Tak mi się wydaje.

Próbowałem jedną kartę sim oraz inną sieć. Problem występuje nadal.

Korzystam z transferu poprzez roaming w sieci Play (krajowy). Próbowałem karty z plusha ale nadal to samo.

W poprzednim telefonie Xperia L miałem ten sam problem. Pomógł root i zmiana ustawień w konfigu jakimś (nie pamiętam). Związane to było z roamingiem krajowym.

Wolę nie rootować tego telefonu. Robiłem wipe partycji cache. Nie pomogło.

Jakieś rady?

Edytowane przez tolo87
    dopisałem dwa słowa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tolo87

Mam telefon jeszcze miesiąc na gwarancji. Zrobiłem teraz reset do ustawień fabrycznych i jeżeli będzie tak nadal spróbuję oddać na gwarancję, ale wątpię czy coś zrobią bo to bardziej soft niż sprzęt. Ale może. Trzeba próbować.

PS.Dzięki za przeniesienie tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tolo87

Odkryłem prawdopodobną przyczynę.

Telefon pożera baterię, gdy sieć komórkowa korzysta z roamingu krajowego do obsługi internetu.

W moim starym telefonie Xperia L był ten sam problem. Asus, z którąś aktualizacją też to zepsuł.

Obecnie mam nowy numer w Plusie i póki co działa dobrze. Póki co. Na razie jest ok.

Założę drugą kartę i dotychczasową będę używał do rozmów, a główną kartę (jako do internetu) ustawię tą kartę z Plusa, może z czasem zmienię operatora całkiem.

Lepiej spróbować Plus, Orange, T-Mobile (bezpośrednio karty z tej sieci, tj. nie heyah, nie plush, nie nju, nie play - te sieci korzystają z roamingu krajowego, nie wiem czy wszystkie). Mi działa na Plusie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi