Skocz do zawartości
qriozum

TUTORIAL [Tutorial] Powrót do stock (system i recovery), przywrócenie "S-On" oraz "RELOCKED"

Rekomendowane odpowiedzi

Bruno

Od jakiegoś czasu przy pomocy sunshine daje się zrobić S-OFF z opcją Locked. U mnie przy wgraniu Sunshine mogłem wybrać odpowiednią kombinację i za namową JCase wybrałem S-OFF and bootloader Locked.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie zrobiłem to samo. - S-OFF i locked. Pytanie, czy to nie blokuje mi ścieżki do modyfikacji lub ewentualnego powrotu do stocka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bruno

Nie blokuje!!! Aktualizacji to chyba już nie będzie do naszego, poczciwego telefonu. Jak coś to przed wgraniem ew. łatki musisz podgrać stockowe recovery. Ja to robię z poziomu TWRP. Potem restart i instalacja nowej aktualizacji przebiegnie bez problemu :)

"Live long and prosper"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a nie wiedziałem, że mogę wgrać stock recovery przez TWRP.

Z bootloaderem locked chodziło mi o możliwość wgrywania customów - czy nie będzie problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy jest możliwość powrotu do Nougata bez S-OFF i custom recovery? Mam obecnie Oreo full stock. HTC raczej nie naprawi nam Oreo mimo dobrze znanych bugów :(

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bruno

Nie da rady zrobić pełnego powrotu do Oreo bez zrobionego S-off. Jeżeli będziesz mieć twrp to wgrasz sam system, ale firmware pozostanie z nougata. I to do końca nie będzie fajne. Aby mieć S-off to musisz zainwestować w Sunshine, a to koszt 25$. Nie wiem czy warto. Ja mam ten ostatni system i jestem z niego zadowolony. Z paroma modami działa jak trzeba :)

"Live long and prosper"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pique
    Napisano (edytowane)

Potrzebuję pomocy - w telefonie był zainstalowany leedroid, jednak potrzebuję wgrać oryginalne oprogramowanie. TWRP które było zainstalowane wykorzystałem do stworzenia kopii systemu ( zapisałem ją dla pewności na dysku). Przy pomocy ADB zainstalowałem stock recovery, jednak chcąc wejść w recovery mode telefon się restartuje. Podejrzewam, że mam nieprawidłowe pliki od recovery, <oże mi ktoś pomóc? co mam robić? bardzo proszę o poradę. HTC__034 Europe. Leedroid był na oreo 

ewentualnie może zostać to twrp, ale jak zainstalować oryginalny system. PS - s - on.  

Edytowane przez pique

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pique

na stock recovery z tych linków nie chce wejść w recovery mode.  Przy Ruu zip dostaje błąd o wersji oprogramowania czy jakoś tak. Pobierałem ten z cid 034

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi