Skocz do zawartości
pczepnik

Nexus 5x-zarządzanie ramem

Rekomendowane odpowiedzi

Problem w tym że Nexus widoczne zwalnia kiedy wykorzystuje większość pamięci RAM. Najlepiej jest raz na kilka dni zrobić restart telefonu. Wtedy Nexus na nowo dostaje wigoru, a zużycie RAM u po restarcie wynosi ok 1,3 GB. Także stwierdzenie że niewykorzystany RAM to stracony RAM może ma miejsce w oneplus 3, który posiada go 6 GB, ale na pewno nie w przypadku nexusa...

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kr!stov

@szymonxc

Na moim 5x mam zainstalowane ponad 130 aplikacji telefon dopiero dziś resetowałem ponieważ wyszła nowa beta 7.1.2.

Czyli parę miesięcy bez resetu i jakoś lagów nie uświadczyłem - każdy inaczej używa telefonu.

Ja średnio obciążam sprzęt więc nie jestem hard userem ale to nie znaczy, że smartfon leży u mnie na biurku bezczynnie.

Na ten moment mam 380mb ramu wolnego i wszystko śmiga.

Edytowane przez Kr!stov

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

@RalliArt Bzdura. Zapchany RAM powoduje lagi. Poczytaj o tym jak działa Garbage Collector. Poza tym system zazwyczaj do tego RAMu pakuje to co nie trzeba więc wcale na tym nie musisz korzystać

@Kr!stov 130 zainstalowanych aplikacji o niczym nie świadczy bo w pamięci RAM może siedzieć 5 z nich. Natomiast pełna zgoda z tym że to zależy od użytkownika. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kr!stov

@stark2991 wiadomo, że wszystkie 130 aplikacji nie działa jednocześnie. Z drugiej strony im więcej ich masz tym więcej jest możliwości na zużycie RAMu. Często z ciekawości sprawdzałem i zużycie było do 1,7gb mimo braku ich uruchomienia. Wcześniej miałem 100 aplikacji i zużycie wynosiło 1,4-1,5 więc uważam, że jakiś to wpływ ma. Dodatkowo synchronizacja włączona była zawsze dla tych samych aplikacji. Temat rzeka

Tapnięte nexem 5X

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MaxKey

U mnie od maja działa bez resetu, pamięć flash prawie cała zawalona i wam powiem, że jak złapie laga na 7.1 to przez dwie minuty mam samą tapetę. Czasem czuje się jak na S5.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aplikacje "tyją" i 2gb ramu mimo wzorowej optymalizacji i lekkości czystego Androida nie dają już wg mnie rady przy wielozadaniowej zabawie telefonem.

Ja niestety pasuję i będę raczej inwestował w coś z 4gb ramu i sd820.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alfabet

Procek ma mniejsze znaczenie. 2GB ramu nie dają rady obecnie. W Nexus 5X wszystko działa na styk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każdego dnia otrzymuję komunikat o małej ilości RAM. Jak ją oczyścić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

@jastasz Wywalić niepotrzebne aplikacje, które aktywnie siedzą w RAMie i zastąpić te aktywnie używane lżejszymi odpowiednikami. Albo zmienić telefon na taki, który ma odpowiednią ilość pamięci na dzisiejsze czasy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi