Skocz do zawartości
cholek3

tutorial Wakelock Detector [Light] - Bez roota

Rekomendowane odpowiedzi

cholek3

Ja się głównie patrzę na Wakelock Detector. Jest bardziej szczegółowy. Teraz bawię się też Greenify, zobaczymy czy on też coś pomoże.

Wysłane z "krawędzi" Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Showtits

Tylko że w Wake nie masz chyba podanego czasu czy był we śnie czy nie.

Tam jednak jest to podane,a cpu spy wiarygodny ?

Bo w Wake w sumie oprócz aplikacji które co chwile się altualizuja nic nie pokazuje wyłączyć ich też się nie da tylko odinstalowanie.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cholek3

@@Showtits

Wakelock pokazuje. Kliknij na górną belkę, gdzie procentowo pokazuje awake i wtedy masz to:

96edce6ca58fec6f819a4b864f1a59a0.jpg

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Showtits
    Napisano (edytowane)

To chyba dużo mamy obydwoje czy nie bo ja tego nie kumam.

Nie kumam w ogóle tych statystyk.

To dobrze że jest taki duży czas wybudzenia czy nie,jest jakaś reguła że opcja "a" musi być mniejsza od "b" albo coś bo nie wiem czym się sugerować przy badaniu.

2a552fb4a07bb82d283d20a41b592610.jpg

Edytowane przez Showtits

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cholek3
    Napisano (edytowane)

No wg mnie Awake (Aktywny) musi być jak najmniejszy a Deep Sleep jak największy.

Edytowane przez cholek3
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Showtits

No jeżeli tak to reasumując nie mam najgorzej.

Bo na 7H35 49min...

A sprawdzałes kiedyś ile ci je baterii jak nie używasz telefonu ?

Mi średnio 1% na 3-4H

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cholek3

No właśnie nie sprawdzałem. Bo zazwyczaj ładuję telefon przez noc. Nawet gdy mam wciąż baterię. Ale chce teraz sprawdzić zarówno na załączonym WiFi, jak i bez.

A ty wierz mi, o baterię nie musisz się martwić. Większość właścicieli s7 może Ci zazdrościć twoich wyników.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Showtits
    Napisano (edytowane)

Możliwe... ale wkręciłem się w tą cała "aferę bateriową: i tak szukam po różnych forach rozwiązań,i co udało mi się wyczytac na forach polskich i obcojęzycznych to to,że zazwyczaj FB i Messenger wybudzają telefon,ale ratunek tylko jeden,zatrzymanie :D

Szukam dalej info i ślędzę temat,jakby co swoje poszukiwania kontynuuje tyle że pod pseudonimem "pelerynka" a całą operację nazwałem "liść dębu" :D:D

Co do tematu,to faktycznie GSAM nie dokładny,mi pokazuje 23 min wybudzenia,gdzie WakeLock ponad godzine :-)

Dzięki właśnie tym wszytkim wpisom o baterii potestowałem i idzie osiągnąc dobry wynik na baterii,u mnie żżera baterie przez to ,że pracuję jako kierowca i kabina cały czas jest oświetlona,a jak zjadę na rozładunek to w Niemczech jeszcze jasno jest,druga sprawa LTE,o wiele szybciej zżera baterię niż WiFi.

No i tak jak pisałem,mi w stanie nie używania zżera ok 1% na 3-4 h.

W każdym razie czekam na rozwój sytuacji.

Edytowane przez Showtits

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

juz bez wnikania w screeny i Wasze czasy ale tak

deep sleep czym wiekszy tym lepszy, idealnie 100%, znosnie 90% w góre w tel nie rootowanych czyli bez mozliwosci wyłaczenia "złosliwych procesów", cpu spy nie pokazuje od odłaczenia ładowarki a od resetu z poziomu aplikacji

czasy gsam jak i wld (wakelock detektor) pokazują dobre, zobaczcie co macie ustawione w gsam (statysyki od odłaczenia ? od pelnego naładowania itp), a co w WLD

screeny które wrzucacie-> caly pic polega na ustalenie\u co wybudza najwiecej razy, co mozna ograniczyć a czego nie przeskoczymy bez roota i np genialnej aplikacji disable service (genialnej ale gdy uzywamy z głową !)  -> a więc jakie screeny mają sens i jak je najlepiej zrobić, otóz najlepiej naładować tel (do min 88%, chyba od tego poziomu nastepuje reset?) albo uruchomić ponownie (tak aby wld sie zresetował) i odłozyć tel na np godzine, dwie nie ruszając

nastepnie odpalic wld i zrobic screeny z kazdej zakładki bez długich list, wystarczy to co jest na górze, co ma najwiecej czasu i wybudzeń, jesli są to np uslugi google, mozna je rozwinąc i pstryknąc screena szczegółów

w WLD pasek na gorze, aktywny (czerwnony) i  zielony -> idealnie gdy nie ma czerwonego, czyli wybudzeń bez włączenia ekranu jest najmniej, bo przecież cały pic polega na ustaleniu co wybudza nam telefon gdy leży z wyłączonym ekranem

a na to ma wplyw wszystko, począwszy od konfiguracji samego telefonu, aplikacji preinstalowanych w system, instalowanych przez nas samych, ich konfiguracji, np częstotliwosci aktualizaci poczty czy czegoś tam

i pamiętajcie ze to s7, kombajn który ma nam ułatwiać zycie a nie utrudniać, stąd np sprawdzanie poczty co 30minut, czy aktualizacja pogody co 1godzine itp bedzie miała wplyw na to co zobaczymy w WLD itp i wcale nie chodzi o to by z tego rezygnować, chyba nie po to mamy s7 ;) wszystko z głową....

Fakt ze FB to aplikacja która wciaga duzo energii i wybudza tel kiedy chce i jak chce, jutro popatrzę czy mozna ją bez roota uspokoić. 

Jesli mamy roota to jest to dziecinnie proste. Jeśli będzie mozliwy root bez nabijania flagi wtedy kilka zabiegów i to my decydujemy co kiedy bedzie wybudzało nasz tel itp....  ale to jeszcze nie teraz

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest
    Celowo pisze nowy post.

Moje statystyki z dzisiejszej nocy.

2nw0784.jpg
    33pa4cp.jpg[/
    20giq74.jpgsp
    b9f78z.jpg
    6y0iky.jpg
    fjndyc.jpg

8h snu, przed snem kilka minut świecenia ekranu co widac na screenach, nastepnie wyłaczony net (wifi i gsm dla testu). 
    W statystykach widac ze głowne wybudzenia  (oraz przerwy w trybie doze, przebieg doze mozna ustalic w programie gsam dla wnikliwych) powoduje FB oraz jego komunikator. 
    Ograniczyć jego działanie mozna wyłaczajac aktywne powiadomienia oraz przy danych komórkowych ustawić ograniczenie dla wlasnie FB. Ilosc wybudzen z fb bedzie rozna i zalezy od tego kto ilu ma znajomych i jak bardzo aktywni oni są. Jesli co chwile wrzucane sa nowe tresci, tel ma połaczenie z netem to wiadomo ze powiadomienia będą generowane, co za tym idzie licznik wybudzeń będzie bił w góre. 
    Na moich screenach mozna zauwazyć ze np messenger 53 razy generował powiadomienie mimo że przez cała noc internet był wyłączony. O czym to swiadczy - o tym jak bardzo aplikacja jest źle napisana. Poprawnie aplikacja dopiero po wykryciu połaczenia z internetem powinna sprawdzac nowe tresci i ewentualnie powiadamiać o tym nas(w zależności od konfiguracji). Inne aplikacje np pogodowe (które nie wygenerowały ani jednego powiadomienie - uzywam zooper widget pro) nie mają z tym problemu, czy nawet widoczny na moich ss whatapp przy fb zachowuje sie wzorowo. 
    Dla porównania wyników należałoby zrobić podobny test tylko z właczonym wifi, oraz następnej nocy danymi komórkowymi. Sprawdzić wówczas jak zachowuje sie fb przy dostępnym internecie, jak mocno zakłóca wejscie tel w tryb doze a tym samym bardzo niskie zuzycie energii. 

O co chodzi z iloscia wybudzen w wld i jak to rozumieć. Np zakładkca cpu wakelock czyli wybudzenia procesora. Na przykładzie moich ss. Usługi google play wybudziły 7razy procesor z deep sleep a łączny czas 7 wybudzeń to 0.3s. 
    Tego typu wakelocki to pikuś. Androida nie uleczymy ;)

Jesli chodzi o ubytek % baterii to przed snem miałem 16%, przy robieniu SS w gsamie wartosc spadla do 14%, mozna przyjąc na 8h spadek ~2%. Mysle ze to dobry wynik i nie ma co szukać problemu. 

Odnosnie gsam - któs pisał ze zle pokazuje, pokazuje dobrze co widac na moim ss, nalezy dokonać własciwej konfiguracji - od kiedy ma pokazywać statystyki. Widać tam rownież ilosc sesji doze, idealnie powinna byc jedna, odkładam tel który jest nieruszany (czujniki nie rejestrują ruchu), system wprowadza tel w tryb doze i dopóki ja nie wezme tel, ktos nie zadzwoni itp sesja doze powinna być jedna nieprzerwana. 

Mysle ze troche to rozjaśniło temat  dla osób które chciały sie czegos nowego nauczyć i zrozumieć działanie swojego tel ;)

Jesli narobiłem błędów itp to sorki ale nie mam juz kiedy czytać tego co napisałem ;)
    Pozdrawiam dociekliwych ;)
    a dla mniej dociekliwych proponuję zwykłą obserwację deep sleep, gdy jest pow 90% to nie jest źle
    aa jeszcze zapomniałem, s7 flat czy edge to bardzo dobrze zoptymalizowany tel,  bez roota i modyfikacji bardzo dobrze zarządza baterią, chyba ze to zasługa androida 6.0, jeden czort liczy się efekt końcowy 
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi