Skocz do zawartości
Aal

INFO MyPhone Infinity IIS - mini recenzja

Rekomendowane odpowiedzi

Aal
    Napisano (edytowane)

Witam

Nie znalazłem konkretnego tematu o MyPhone Infinity IIS, wiec pozwolę sobie napisać parę slow. Na pewno nie będzie to w pełni obiektywna ocena, ale możne komuś pomoże. Smartfona posiadam ok 2 tygodnie i został kupiony z czystej ciekawości. Przez ostatnie 3,5 roku użytkowałem telefony z serii Lumia i nie ukrywam, ze nie wyobrażałem sobie powrotu do Androida. Posiadam co prawda tablet Lenovo A3000H 3G 16GB, ale jest to już leciwy sprzęt i nie jeden raz miałem ochotę wywalić go za okno :DDD Infinity IIS na prawdę pozytywnie mnie zaskoczyło.

Parę sucharów z internetu:

Android 5.1

Ekran 4,7" IPS 1280x720px

8x1,3GHz MT6753

2GB RAM

Mali-T720

Główny aparat Sony 8Mpx + przedni 5Mpx. Oba z diodami doświetlającymi

Bateria Li-Ion 2000mAh

Pamięć urządzenia 16GB + czytnik kart microSD do 32GB

Modul LTE

Dual SIM

Czujnik zbliżeniowy i oświetlenia

Wymiary 138,2 x 67 x 7.9mm

post-136738-0-59727600-1463511309_thumb.png

Wygląd:

Obudowa wykonana jest w 100% z plastiku w zależności od wersji - czarnego lub białego. Nie posiada jakiejkolwiek struktury, ale mimo wszystko pewnie leży w dłoni. Po zdjęciu "plecków", które zachodzą na boki mamy bezproblemowy dostęp do baterii. Spasowanie elementów jest dobre - telefon nie skrzypi i nie ugina się. Pod wyświetlaczem są 3 standardowe dla Androida dotykowe klawisze. Niestety tylko przycisk Home jest podświetlany. Przycisk blokady znajduje się  po prawej stronie urządzenia, Z lewej przyciski do regulacji głośności. Na dole gniazdo ładowarki / kabla USB z obsługa OTG, głośnik multimedialny i mikrofon. Na gorze Jack 3,5mm.

Ekran:

Nie jest to Amoled, ale nie mam zastrzeżeń co do katów widzenia i obsługi w słoneczne dni. Dotyk nie sprawia żadnych problemow.

Wydajnosc:

System chodzi na prawdę szybko. Dostajemy praktycznie czystego Androida, a aplikacje preinstalowane przez producenta bez problemu można usunąć. Aplikacje typu FB, Messenger, WhatsApp, Tapatalk, Skype, Chrome otwierają się natychmiastowo. W gry nie gram, wiec nie powiem nic na ten temat. W Antutu telefon uzyskał wynik 37300 punktów po paru dniach użytkowana i zainstalowaniu kilku aplikacji.

post-136738-0-64917300-1463511228_thumb.pngpost-136738-0-84178800-1463511256_thumb.png

Aparat:

Mimo 8Mpx i optyki teoretycznie od Sony nie powala, jednak w dzień można cyknąć w miarę przyzwoita fote. Dostępne tryby:

Normalny, zdjęcie w zdjęciu, ożywione zdjęcie, tryb śledzenia ruchu, panorama, makro. Dodatkowo min. regulacja ISO w zakresie 100 - 1600, rozpoznawanie uśmiechu, stabilizacja obrazu, 

Przedni wystarczy do jakiegoś szybkiego Selfie, ale potrafi zarejestrować na prawdę duza ilość szumów.

Zdjęcia z aparatu głównego:

post-136738-0-72595000-1463510968_thumb.jpgpost-136738-0-78622500-1463510789_thumb.jpgpost-136738-0-03744600-1463511071_thumb.jpg

Przedni:

post-136738-0-40502200-1463511164_thumb.jpg

Podsumowanie:

Wydajność i wygląd zdecydowanie na plus biorąc pod uwagę cenę. LTE, możliwość wymiany baterii, Dual Sim i wyświetlacz również robią swoje.

Na minus niestety bateria, która wytrzymuje 12-14 godzin przy umiarkowanym użytkowaniu.

Tak jak pisałem na początku z pewnością nie jest to opinia w pełni obiektywna i brakuje tu kilku rzeczy, ale są to jedynie moje spostrzeżenia :rolleyes:

Edytowane przez Mattonemarsh
    prefiks, grafika w spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słyszałem parę pozytywnych opinii na temat tego telefonu. Zastanawiam czy go kupić. Trochę martwi mnie ta bateria, ale przecież są powerbanki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oprócz baterii to model idealny, jak na swoją cenę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo dobry wynik w AnTuTu wykręca a przedni aparat miłe zaskoczenie :) No fakt że bateria troszkę uwiera ;/ 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Aal

Szybkość działania jest jak na razie perfekcyjna. Śmiało mogę powiedzieć, ze jest lepiej niż w Lumii 730 z W10. Bateria to niestety największy minus, ale da się z tym żyć. Ładowanie w nocy, podłączenie do ładowarki po wejściu do auta, ewentualnie PowerBank.

Co do sklepu MyPhone jestem również pozytywnie zaskoczony. W piątek po południu - 13 maja, zamówiłem nakładkę żelowa i szkło hartowane, przesyłka dotarła dzisiaj. Mieszkam w DE do tego dochodzi weekend i fakt, ze w poniedziałek było tu święto. Jednym słowem dostawa szybka i doskonale zabezpieczona. Przez pomyłkę zamówiłem nakładkę do Infinity II LTE, rozmowa z konsultantem i po paru minutach od jej zakończenia dostałem maila o anulowaniu zakupu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi