Skocz do zawartości
mobopx

Huawei P9 Lite - bateria. Statystyki, dyskusja.

Rekomendowane odpowiedzi

Antywirus w androidzie to zło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Należy zaopatrzyć się w ładowarkę jeśli ktoś planuje użyć P9 Lite jako navi w aucie z włączoną transmisją danych. Bateria nie wytrzymała do wieczora:) Na odcinku ok 460 km do Warszawy i z powrotem. W drodze powrotnej na godzinę przed metą telefon rozładował się. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciebie to dziwi, że padła bateria?

Ładowarka w samochodzie to podstawa, i to dobra ładowarka, a nie szajs za 3 złote.

Wczoraj podłączyłem ładowarkę 1,5 A i z tego co widziałem prąd ładowania nie przekroczył 1A, więc telefon chyba więcej nie przyjmie, chyba, że nie dogadał się z moją ładowarką od tabletu Lenovo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm..a napisałem, że mnie dziwi? Post jedynie o charakterze informacyjnym:) :) jakby ktoś miał zamiar nie brać ze sobą ładowarki...przeprowadzałem test...a ładowarkę miałem przy sobie. A zdziwiłbyś się samsung J5 którego miałem dałby radę w podobnych warunkach bez ładowarki ale co tu porównywać inne bebechy, inna konsumpcja energii. 

Edytowane przez Łukasz1403

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ten telefon 2 tydzień i jak dzwonie pisze sms to bateria trzyma do 4 dni, jak siedzę na internecie oglądam filmiki coś tam pogram to 2 dni spokojnie wytrzyma :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z baterii jestem mega zadowolony!

Od razu uprzedzam pytania - ja nie nastawiam się na działanie telefonu dłużej niż 1 dzień. To jest dla mnie nierealne bo prawie z ręki nie wypuszczam. Użytkowanie:

Słuchanie audiobooków, sporadyczne rozmowy przez słuchawkę bluetooth, oglądanie filmów na MX Player, oglądanie YouTube. Kilka wiadomości, kilka połączeń przez słuchawkę bluetooth, chwilę nawigacji, non stop pisanie na WhatsApp i Messenger, jasność automatyczna. Zwykle poniżej połowy skali, ale też nie super ciemny ekran. Najniższy SOT to 6h, 6h 10 min. Dzisiaj prawie cały czas na Wifi i tylko 1.5 godziny na sieci mobilnej. Użytkowanie jak wyżej plus bluetooth i GPS (ten ostatni tylko chwilę na krótki dojazd w jednej miejsce) - 7:44 minut.. Czas dzialania około 18 godzin.

A tu jest, robione niedawno też

post-272522-0-21619000-1469219320_thumb.pngpost-272522-0-27138500-1469219337_thumb.pngpost-272522-0-21895600-1469219357_thumb.png

Edytowane przez kozdromen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adtunm

czy wy też macie, że telefon rozładowuje się podczas używania, pomimo podłączenia do ładowania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Należy zaopatrzyć się w ładowarkę jeśli ktoś planuje użyć P9 Lite jako navi w aucie z włączoną transmisją danych. Bateria nie wytrzymała do wieczora:) Na odcinku ok 460 km do Warszawy i z powrotem. W drodze powrotnej na godzinę przed metą telefon rozładował się. 

To nie polecam Lumia 925. Tam to nie wytrzymała w jedną stronę ok. 350 km i to jedynie na GPS. 

Ogólnie bateria bardzo w porządku, aczkolwiek nówka L925 chyba trzymała dłużej ale to było 3 lata temu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy wy też macie, że telefon rozładowuje się podczas używania, pomimo podłączenia do ładowania?

Nic takiego nie może mieć miejsca. Zrób reset do ustawień fabrycznych, jak nie pomoże gwarancja.

Mnie ta bateria powala wprost

post-272522-0-61467800-1469389927_thumb.pngpost-272522-0-28501500-1469389960_thumb.png

Użytkowanie takie mniej więcej jak wyżej napisałem. Jeszcze mam 10% i dobijam do 8h sot! Używany od 5:40 do teraz.. Dzisiaj jasność w pomieszczeniach była na około 30% na sztywno. Na zewnątrz włączyłem automatyczną. dodam, że zawsze jak jestem na zewnątrz to mam cały czas włączona sieć mobilna LTE. Nie włączam 2g.. W domu mam zawsze Wifi i dopiero wtedy ustawiam nadajnik dla sieci 2g.

post-272522-0-38676400-1469391041_thumb.png

Edytowane przez kozdromen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fido70

Test baterii po pierwszym ładowaniu. Warunki "pomiaru":

1. Telefon po wykonaniu aktualizacji systemu, następnie pełen hard reset po czym odinstalowanie zbędnych śmieci (dema gier itp)

2. Włączony tryb samolotowy (BT: off, NFC:off, WiFi: off). Brak kart SIM. W takim stanie "standby" leżał w sumie ok 18h.

3. Włączenie WiFi i intensywna zabawa - ok. 60min: (przeglądanie  ustawień, przeglądarka Chrome, Messenger) + ok 6h oglądania filmów YT

Profil zasilania: zoptymalizowany.

Wyniki : całkowity czas pracy: ok. 32h (niestety, jeśli wykonamy restart lub wył/wł. licznik całkowity w przeciwieństwie do Samsungów - zeruje się,) więc bez sensu zamieszczać zrzut ekranu. Szkoda.

Czas pracy ekranu (SoT): 7h3min., pozostało jeszcze 10% baterii.

Edytowane przez fido70

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi