Skocz do zawartości
masi0

Bateria w naszych HTC 10 - dyskusja ogólna i statystyki

Rekomendowane odpowiedzi

Bruno

Dla zrozumienia jakie uprawnienia masz z tytułu rękojmi polecam przejrzeć Tytuł XI Dział II Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny, a w szczególności definicje wady fizycznej oraz uprawnienia kupującego. Bateria, która przed upływem 24 miesięcy dokonała żywota, w mojej opinii jak najbardziej podlega pod regulacje dotyczące Rękojmi za wady. Zresztą zrobisz jak chcesz. Pozdrawiam :)

"Live long and prosper"

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze raz dzięki Bruno za odpowiedź. Byłem dziś w salonie orange w celu reklamacji. Za Twoją radą chciałem skorzystać z rękojmi, jednak konsultantka w salonie, stwierdziła, że jeżeli telefon nie był 3 razy w naprawie to jedynie przysługuje mi reklamacja z tytułu gwarancji. Jeżeli koniecznie chciałbym skorzystać z rękojmi to wg. niej (konsultantki) musiałbym na własną rękę kontaktować się z salonem. Gdyby nie fakt, że byłem z mamą (umowa na nią) to pewnie bym się nie zgodził na ich warunki, ale niestety rodzicielka podeszła do sprawy polubownie i zgodziła się na skorzystanie z gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bruno
    Godzinę temu, NikT666 napisał:

Jeszcze raz dzięki Bruno za odpowiedź. Byłem dziś w salonie orange w celu reklamacji. Za Twoją radą chciałem skorzystać z rękojmi, jednak konsultantka w salonie, stwierdziła, że jeżeli telefon nie był 3 razy w naprawie to jedynie przysługuje mi reklamacja z tytułu gwarancji. Jeżeli koniecznie chciałbym skorzystać z rękojmi to wg. niej (konsultantki) musiałbym na własną rękę kontaktować się z salonem. Gdyby nie fakt, że byłem z mamą (umowa na nią) to pewnie bym się nie zgodził na ich warunki, ale niestety rodzicielka podeszła do sprawy polubownie i zgodziła się na skorzystanie z gwarancji.

Hej, nie ma problemu po to jest forum, żeby sobie pomagać. Odnośnie tego co powiedziała Ci sprzedawczyni to jest jakaś farsa :) Zgodnie z art. 579 par. 1 i 2 Kodeksu cywilnego Kupujący może wykonywać uprawnienia z tytułu rękojmi za wady fizyczne rzeczy niezależnie od uprawnień wynikających z gwarancji i najważniejsze Wykonanie uprawnień z gwarancji nie wpływa na odpowiedzialność sprzedawcy z tytułu rękojmi :) Stąd reklamację powinna przyjąć, gdyż sprzedawca rzeczy, w tym wypadku Orange odpowiada z tego tytułu za powstałe wady :) W obecnym brzmieniu Kodeksu cywilnego nie ma słowa o limicie napraw z tytułu gwarancji i korzystaniu uprawnień z tytułu rękojmi. Zresztą mając na względzie moje drugie zdanie byłoby to sprzeczne z ustawą :) Pozdrawiam i daj znać czy gwarant wymienił Ci baterię na nową. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 3.01.2019 o 15:49, Bruno napisał:

Pozdrawiam i daj znać czy gwarant wymienił Ci baterię na nową. Pozdrawiam.

Co prawda telefonu jeszcze nie dostałem, ale sprawdzając status naprawy można wnioskować, że bateria została wymieniona... W sumie, patrząc na listę części wymienionych (sporo tego, mam nadzieje, że telefon nie będzie w dużo gorszym stanie, niż przed wysyłką..., no ale tego dowiem się dopiero przy odbiorze) to chyba nie tylko bateria. Swoją drogą szybko się uwinęli. Wczoraj telefon został dopiero zarejestrowany w serwisie, a dziś już pakowany.

DOC.png

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bruno

Gratuluję. Ja miałem z serwisem dość duże doświadczenia i nie zawsze były pozytywne.

Oprócz baterii i chyba aparatu tylnego pozostałe części jakie wymienili to gąbki, taśmy, osłona głośnika obok aparatu przedniego. Gratuluję :)

"Live long and prosper"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi