Skocz do zawartości
masi0

Folia/szkło na HTC 10

Rekomendowane odpowiedzi

linar10

Każdy ma inne odczucia, ja się przyzwyczaiłem tak jak i żona oraz córka i nie stwarza to dla nas żadnego problemu. Warto spróbować i przekonać się samemu, w końcu koszt foli i ochrona telefonu, a przyszła korzyść ze sprzedaży ładnego telefonu niewspółmierna ;)

Htc 10 & Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłem dzisiaj w punkcie 3MK, dowiedziałem się, że wyszła nowa wersja folii ARC PRO, lekko grubsza, zawierająca więcej kleju. Ogólnie w dotyku wydaje się być bardzo fajna, nie zbiera tak potwornie odcisków.

Folia była na telefon założona raz, potem kolejna nowa (niestety paprochy pod folią) i ponownie mam malutki włosek pod folią :D. Niestety folii już na miejscu nie było, więc będę musiał dopiero na kolejną wymianę udać się w czwartek - może za 3 razem będzie perfekto! :D
    Zgodnie z informacjami jakie są podane na opakowaniu ARC PRO, jest to "folia profesjonalna" i można ją dostać w punkcie stacjonarnym :)

Edytowane przez Himiodzio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tymi foliami to jest w sumie dziwna sprawa ja ją zakładam od roku i to w sumie chyba moja 8 albo 9 folia ciągle zakładana na gwarancji. Niby ją poprawiają a za każdym razem coś jednak po czasie odchodzi albo źle ją założą teraz po interwencji pani Izy niedawno mi założyli nową miało być idealnie ale znów pani co zakładała zrobiła błąd i jest mały pęcherzyk i dwa zadziory  ale i tak nie chce nic innego bo ta folia to super etui.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy szkło Nillkina jest identyczne dla HTC 10 i 10 Lifestyle?

Kupiłem ostatnio to szkło, ale nie wiem, czy przez przypadek nie wysłali mi złego (czekam na odpowiedź sklepu), a nie widziałem Lifestyle na żywo (w sieci zdjęcia bywają różne).

EDIT. Dostałem info od producenta - pasuje do obu.

Edytowane przez Azelski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

HTC 10 i 10 Lifestyle nie mają różnic w wyglądzie (czytaj: są takie same). W takim wypadku folie również.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    2 godziny temu, Azelski napisał:

Pokrywa cały ekran bez odklejania się krawędzi? Doby poślizg?

Miałem problem z "bąblem" przy montażu, ale ogólnie nie polecam, chyba...

Chyba, że nie potrzebujesz "podświetlenia klawiszy" - nie da się ustawić szkła tego tak, aby idealnie pasował do dwóch przycisków, zawsze któryś będzie lekko zasłonięty (czyli nie będzie widoczne pełne oświetlenie).
    Dodatkowo szkło to nie ma otworu (jest tylko przeźroczyste) na "czujnik  światła" (?) i podświetlenie często szaleje (po zdjęciu wszystko jest ok).

Szkło zdjąłem po tygodniu zabawy, już lepiej wychodzi ARC PRO (nowsza wersja ARC, więcej kleju).

Edytowane przez Himiodzio
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temat stary, ale po moich "testach" na różnych szkłach etc. postanowiłem się tutaj wypowiedzieć. Próbowałem całych nakładek z ramką i powstawał efekt halo na bokach mimo wszystko, na który znalazłem sposób i wyglądało to ładnie, ale o tym później. Niestety pełne szkło w połączeniu z ramką odchodziło po naciśnięciu klawisza, więc lipa.

Spróbowałem kilku folii z allegro, które zakrywały cały ekran ale robiło się z nimi tak samo jak z powyższym szkłem. Przetestowałem również folie ARC, nałożenie było troszkę trudne, ale udało się - lecz po pewnym czasie folia zaczęła się marszczyć, a palec się ciężko ślizgał, więc zrezygnowałem z niej i spróbowałem Flexible Glasa również od 3MK jak ARC. Początkowo nie było źle pomijając fakt, że nie zakrywała całego ekranu, a jedynie wyświetlacz bez czarnych ramek. Po pewnym czasie folia zaczęła odchodzić na bokach a pod nią wchodzić brud coraz bardziej.

Przypadkowo  w markecie kupiłem jakieś tam szkło za kilka zł i było okej, ale miała dziwne krawędzie i nie przylegała na bokach. W sumie służyła mi najdłużej, ale pękła i trzeba było kupić kolejną i wróciłem do punktu wyjścia. 

Kupiłem szkło Nillkina na allegro, montując robiłem wszystko dokładnie i według instrukcji, wziąłem dodatkowo zwykłą taśmę klejącą przykleiłem do szkła i później szkło dopasowywałem równo do ekranu a następnie złapałem taśmą wzdłuż całego boku klejąc o telefonu. Odchyliłem szkło na bok i wyczyściłem ekran a następnie przykleiłem szkło. Pozbyłem się powietrza itd. szkło leżało "idealnie" po za tym efektem halo wokół szkła, po prostu nie doszło na krawędziach. Na Youtube znalazłem na to sposób tam pokazywali by użyć patyczka do uszu i oliwy i przejechać po krawędziach a szkło sobie dojdzie, niby spoko ale olej po jakimś czasie nabiera dziwny zapach, więc użyłem odżywki do paznokci mojej dziewczyny, która gęstość ma podobną do oleju.

Efekt jest taki, że szkło leży dobrze i nie ma efektu halo na brzegach szkła. Może za jakiś dłuższy czas znowu będzie trzeba użyć patyczków i odżywki, póki co od 2 tyg nie pojawia się ten efekt, to pewnie zalety, że szkło jest cieńsze i bardzie giętkie. 

Instruktaż pozbycia się tego efektu znajdziecie na youtube wpisując "How remove halo effect".

Pozdrawiam, KnazZo.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi