Skocz do zawartości
tofik309

Problem z czytnikiem odcisków palców - zniknęła opcja "ID odcisków palców".

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się to naprawić wyłączając hasło (pin) i ponownie uruchamiając telefon.

Ale pin lub hasło jest sprzężone z odciskiem palca. U mnie, muszę ustawić pin np, żeby móc zrobić odcisk palca. Jak to u ciebie wszystko poszło?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie występuje taki sam problem. Wcześniej było wszystko w porządku. Telefon nie chce się odblokować przy pomocy czytnika linii papilarnych (telefon wibruje, ale nic się nie dzieje). Za to przewijanie zdjęć itp działa beż zarzutów.

U mnie przed chwilą pomogło:

Nie pamiętam co miałem wcześniej ustawione w Blokada ekranu i hasła. Wyłączyłem jakiekolwiek hasło (telefon odblokowywał się bez hasła). Ustawiłem ponownie Kod PIN (nie Hasło).

Skasowałem odcisk  palca i nadałem nowy (pamiętam, że ostatnio jak go skasowałem to miałem problem z wczytaniem nowego a teraz poszło bez najmniejszego problemu) i telefon teraz się bez problemu odblokowuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lucano

Czy robiliście wiele skanów palca czy tylko raz? Irytuje mnie że co najmniej 80% odblokowywania odciskiem kończy się wibracją i czarnym ekranem lub wibracją i odblokowaniem.

Rzadko kiedy zdarza się że ekran się odblokuje bez żadnego zająknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najwidoczniej źle zrobiłeś skany palców. Ja zapisałem 4 odciski różnych palców i wszystkie działają bezbłędnie za pierwszym razem pod różnymi kątami przyłożenia do czytnika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lucano

Jak można zrobić źle skany jak sam program Cie nie puści dalej dopóki nie będzie według niego dobrze zeskanowane? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można zrobić chociażby jak każe Ci przyłożyć lewą stronę palca to przyłożysz inną lub niecałą cześć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    prem

Spróbuj ze skanem palca u stopy. Działa. Sprawdziłem.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L31 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Xinum

A czy ktoś wie o co chodzi, że gdy za każdym razem odblokuje telefon wyskakuje powiadomienie wymagana bezpieCzna blokada ekranu. Pomimo, że mam ustawiony pin..

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć. Od pięciu dni mój Huawei "zgubił" ustawienia ID odcisku palca. Nie mam tej opcji w ustawieniach, a telefon nie reaguje na mój odcisk. Nie jest możliwe, że telefon uległ uszkodzeniu mechanicznemu, po prostu lezał na biurku. Czy ktokolwiek z Was miał taki problem? Hard Restet nie pomógł,nadal nie mam tej opcji w ustawieniach. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc!

Edytowane przez LordFrinks

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Ja mam ten sam problem. Kupiłam tel w grudniu i dziś rano przestał mi działać przycisk, musiałam przestawić na pasek dotykowy. Z ustawień zniknął mi id.  linii papilarnych, mogę go znaleźć  jak wpisze "szukaj w ustawieniach" ,tyle że jak klikam to nie działa. Moje odciski palców które miałam zapamiętane oczywiście też zniknęły. 

Zadzwoniłam do serwisu poradzili że mam przywrócić ustawienia fabryczne ale na razie muszę się wstrzymać. 

Udało się Wam  naprawić to samemu?  czy jednak reklamacja była? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi