Skocz do zawartości
Adek350

root Odblokowywanie Bootloadera / TWRP / Root - Huawei P9 Lite

Rekomendowane odpowiedzi

mobopx

@@walak

skopiuj komunikat w j. ang bo nie wiadomo czy chodzi o kod weryfikacyjny z obrazka, czy jakiś PIN z telefonu. Najlepiej daj screen z danymi, które wpisałeś. Pokombinuje coś, choć nic nie mogę obiecać bo algorytm generowania tego kodu zmienia się co chwilę :P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra a jak więc zablokować bootloader i przywrócić wszystko do stanu fabrycznego? Serwis Huaweia to też serwis samsunga a ci potrafią wszystko dostrzec ,nie to co serwis Sony gdzie panuje niekompetencja. ;d

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mobopx

@@RexMaster uwaga kropto-reklama szajsunga ;) 

może Ci w sony mają gdzieś statua Twojego bootloadera. Po za tym w Sony można zrobić backupTA (chyba tak to się nazywa) i później przywrócić to do stanu fabrycznego.

W huawei tak to nie działa. Możesz zablokować sobie BL, ale jego status w trybie fastboot będzie inny, niż ten fabryczny więc jak będą chcieli to i tak się przyczepią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda że nie można zatrzeć śladów po swojej ingerencji w tym telefonie. Bóg wie co może paść przez 2 lata używania takiego telefonu. Oddasz do serwisu a tu zonk- brak naprawy,gwarancja unieważniona. Ja nie wyobrażam sobie telefonu bez roota. Ten model jest naprawdę ciekawy w sumie kupił bym go gdyby nie tak dużo kombinacji przy roocie. Niestety jednak zostanę przy Sony ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mobopx

@@RexMaster
    jeśli chodzi o sprawy związane z root, to huawei wypada fatalnie. Problemy z bootloaderem, brak możliwości jego zablokowania, emui koliduje z wieloma modułami xposed (tj. gravitybox), brak customów (a jeśli są, to jakiś chiński szrot). Ogólnie jak lubisz grzebać to huawei nie jest nejlepszym rozwiązaniem ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wyszła aktualizacja romu i mam pytanie czy ją instalując będę musiał od początku wszystko wgrywać ??? root itp ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mobopx

@@krzychuuu

to zależy czy jest to full image czy tylko jakaś nakładka. Jeśli full, to musisz zrobić root od nowa bo pliki systemowe nadpiszą się. A z nakładkami to bywa różnie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    walak

do usunięcia

Edytowane przez walak
    Zdjęcia, screeny oraz filmy umieszczamy w spoiler. (pkt 4.11 reg.)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mobopx

@@walak

skąd brałeś Product ID?

jeśli z HuaweiID Generator to modele telefonu nie pasuje.

Dziś widziałem komentarz, że na chińskiej stronie EMUI działa generowanie kodu, ale z tego co widzę, Ty już na niej jesteś ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    walak

Produkt id brałem z pierwszego posta, jak wpisałem w dialerze tą kombinacje. Może tu popełniłem błąd ? Jest jakieś inne miejsce skąd powinienem go wziąść ?

Edit: Przeszło, przepisałem wszystko jeszcze raz z telefonu, najwidocznie w którymś miejscu popełniłem literówke. Dzięki za pomoc :)

Edytowane przez walak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi