Skocz do zawartości
Adek350

root Odblokowywanie Bootloadera / TWRP / Root - Huawei P9 Lite

Rekomendowane odpowiedzi

mobopx

@@walak

tak, pobierz huaweiidgenerator

Tam wybierz jakiś model telefonu z listy (obojętnie jaki) i przepisz ten sam model w generatorze (1:1).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pawel1710

Szkoda że nie można zatrzeć śladów po swojej ingerencji w tym telefonie. Bóg wie co może paść przez 2 lata używania takiego telefonu. Oddasz do serwisu a tu zonk- brak naprawy,gwarancja unieważniona. Ja nie wyobrażam sobie telefonu bez roota. Ten model jest naprawdę ciekawy w sumie kupił bym go gdyby nie tak dużo kombinacji przy roocie. Niestety jednak zostanę przy Sony ;)

Rootowałem w przeszłości kilka smartfonów Sony Ericsson i Sony, nie tak dawno pierwszy raz rootowałem smartfon od Huawei, czyli   P9 Lite właśnie i wcale nie ma w przypadku Huawei z tym większego zachodu jak u Sony. W sumie jest podobnie. Tu i tu trzeba uzyskać najpierw kod odblokowujący ze strony producenta, a potem kilka kliknięć w skrypcie, instalacja recovery i już. Nie widzę większej różnicy. ;)

Edytowane przez pawel1710

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@pawel1710  W swojej Xperii M2 potrzebuje max 1,5godziny aby wgrać roota,multiRecorvery,Xposed Installer. Nie muszę uzyskiwać żadnych kodów odblokowujących,nie muszę odblkowywać bootloadera. A w razie usterki telefonu wystarczy podłączyć Xperię pod komputer i oprogramowaniem od Sony wgrywam czystego softa w 10min i telefon nie posiada żadnych śladów ingerencji w system i jest gotowy do oddania na gwarancję-oto cały komfort. Nie musisz się bać że gwarancji nie uznają ;) Oczywiście inaczej rootuje się Xperię z systemem KitKat a inaczej z Marshmallow gdyż w tym drugim jest to trudniejsze bo wszystkie luki zostają naprawione i trzeba czekać aż experci z XDA rozkminią problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pawel1710

No widzisz, a jak np w ostatniej jaką miałem Xperii, czyli Xperii L musiałem i odblokować bootloader i uzyskać najpierw kod do tego ze strony Sony. Więc nie z każdą Xperią jest tak kolorowo. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak zaktualizować telefon z odblokowanym boatloaderem i wgranym twrp do najnowszej wersji B130.Po wybraniu opcji aktualizacji telefon uruchamia się w twrp i nic się nie dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Da sie ten telefon zrotoowac bez odblokowania bootloadera?

Chodzi mi dokładnie czy ktoś mógłby to przetestować i powiedzieć czy działa bo zależy mi na emoji z samsunga lub iPhone (najlepiej) , te od huawei są paskudne. ;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pawel1710

Nie, bez odblokowania bootloadera nie da się go zrootować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest poprawiona wersja twrp, która wykonuje prawidłowo backup romu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy da się odblokować boota w celu wgrania ROM-u? Telefon ma uszkodzone oprogramowanie. Złapał bootlapa i ciągle wyświetla Logo po czym znów startuje. Power i przycisk głosności powodują wejście w fastboota.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mobopx

@przem188 spróbuj wgrać rom ten sam co miałeś z karty SD. Może nie bedziesz musiał odblokowywac BL.

MT7-TL10 Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi