Skocz do zawartości
Roy

tutorial OnePlus 3 - Jak Odblokować Bootloader, Flashować TWRP i Rootować

Rekomendowane odpowiedzi

Jest, flaszowalem ostatnio najnowszego twrp w img. All in one chyba tak się nazywa ten program na Windowsa.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez grzesiek1945

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shados

Na xda są dostępne toolboxy - czy cały Rom sflashują - nie wiem, ale od dostarczenia sterowników, adb, odblokowania bootloadera, poprzez root i innych rzeczach, na tworzeniu i przywracaniu kopii kończąc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roy

@@Arly 36

Nie ma, bo nie wydaje się mi, aby była potrzeba stworzenia takiego softu do OP3.

Bez fastboot/ADB też idzie tu flashować potrzebne partycje /sys /boot /kernel /reco via TWRP.

Przez stockowe recovery via ADB lub po modyfikacji paczki jako OTA.zip czy tam Update.zip

OFC bootloadera nie wrzucisz, ale na razie 3 release Oxy wydane dla OP3 a nie widziałem, aby tu jakieś zmiany robili.

Edytowane przez Roy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    memphis21

Dzięki serdeczne za pomoc, ale juz jest git. Troche mnie zamurowało jak teleofn nie dawał znaku zycia :P

Ale wystarczyło dołaczyc kabel USB i dłuzej ( kiklanascie sekund) potrzymać przyciski Volume+ i POwer ;).

Wreszcie, narescze znalazlem chwile aby zrobic root ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Czy przed wykonaniem rota i ogólnie jakieś modyfikacji robiliście jakąś kopie danych typu nr imei i serial ponieważ gdzieś na forum przeczytałem że te dane nie są na stałe na telefonie i można je usunąć po czym nie da się odzyskać i korzystać z telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zrób w TWRP kopię partycji EFS i wrzuć potem tą kopię gdzieś w chmurę lub zrzuć na PC, to wystarczy

jak chcesz to zrobić przez wgraniem TWRP to polecam jeden z przyklejonych tematów, tam jest napisane jak to zrobić za pomocą ADB

Edytowane przez bartolinio
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odblokowałem bootloader, przy włączaniu tela jest o tym info, w konsoli też że odblokowany. Jak instaluje TWRP niby OK finish ale nie mogę go włączyć, jak coś to czarny ekran, albo włącza się stockowe recovery. Ktoś coś miał takiego?

Dodam jeszcze że jestem na 3.5.2 Community  

EDIT:

Ogarnąłem sytuacje, problemem było recovery na stary bootloader.

Jakby ktoś miał problem na 3.5.1 - 3.5.2 to tutaj recovery http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=68691560&postcount=56

Edytowane przez faustoextreme

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mam parę pytań dotyczących roota itp.
    Dodam że przeczytałem wszystkie poradniki na forum i mam kilka pytań :
    1. Chce zrobić backup partycji Efs na wszelki wypadek. Żeby go zrobić musze mieć roota itp?
    2. Gdy będę miał roota aktualizacje muszę instalować sam np przez TRWP. Chcę żeby system się uaktualnial bez utraty danych da się tak? Skąd brac paczki do aktualizacji?
    3. Czy przy roocie i aktualizacji ręcznej moze coś się stać z partycja Efs czy to raczej przy custom ramach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi